Мами дайте ми съвет как да постъпя!?

  • 1 153
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 169
Здравейте мили мами. От дълго време си мисля да ви питам, но все не набирам смелост. Някак не ми се иска да внасям мрак във ведрата обстановка тук, но...
Мами преди 5 месеца загубих брат си. Беше на 39 години и почина от рак. Загубих най- добрият си приятел. Мъката ми е неизмерима. Той остави две прекрасни дечица (9г. и 14г.) и една прекрасна жена, която даде всичко от себе си, за да го спаси, но не успя.
Аз живея в САЩ от 2 год. и въпроса ми е как мога да ги взема при мен. Не искам да нарушавам закона. Знам за лотарията и редовно пускам за тях, но не се случва. Знам и за варианта женитба, но и той не е лесен (то лесна имиграция няма) и все пак, ако имате някаква друга идея моля споделете. Наистина искам да бъда с тях и да помогна за отглеждането на децата. Дадох това обещание на себе си и пред паметта на брат ми.

Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 091
Поклон за това ти обещание!!  bouquet

След като женитбата не е вариант, може да се опиташ да и намериш квалифицирана работа, да я спонсорират за работна виза или зелена карта. Другият вариант е за обучение и след това да си търси работа.
Не знам как стои въпросът с това да я вземете за au pair на вашите деца  например, дали не бихте могли?newsm78

# 2
  • Мнения: 1 169
Tandoori,
Не, че женитбата не е вариант, но знаеш, колко трудно се намира "нормален" кандидат за това.
Цитат
Не знам как стои въпросът с това да я вземете за au pair на вашите деца  например, дали не бихте могли?
Бих направила всичко, но моляте обясни малко повече нямам идея за какво говориш.

# 3
  • Мнения: 7 091
 Ами аз предварително уточнявам, че нямам идея дали е възможно, но предполагам си струва да се опита.  Au pair  е обикновено детегледачка, която си вземаш от чужбина ( много момичета от БГ идват така), която живее с вас и е на заплата и издръжка, предоставяте и стая във вашето жилище и т.н. Не знам как стоят въпросите със застраховки и т.н., но по принцип ако кажеш, че искаш детегледачка, която да говори български за децата си, това вече стеснява задължително предлагането в САЩ и по-лесно уреждане на документи за жената на брат ти, защото доколкото знам трябва да докажеш, че няма човек тук, който да върши тази работа.
Може и да говоря малко наизуст...не съм проучила въпроса, но си струва да се разровиш, знам че дори тук във форума имаше някой който имаше такова момиче в къщи. Не знам обаче при това положение как стои въпроса с визите на децата. Може би тя да дойде първа и после да ги покани..нямам идея. Дали е възможно да вземеш така като ти е и роднина..това също не знам
Просто подхвърлих идея...
Дано да откриете вариант!
  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 423
Студентстването е един също
легален вариант за емиграция.

# 5
  • Мнения: 7 091
Студентстването е един също
легален вариант за емиграция.

Лиска, аз това го предложих, обаче има една такава работа, че на студенти семействата много трудно ги пускат, а жената има две деца. Докато ако е на работна виза рядко отказват на семействата. Не знам, дано някой се намери да сподели личен опит за такава ситуация... Confused

# 6
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
За децата може да им се извади "учебна виза" за ходене на училище в Щатите.

Ванхорн, ти с какъв статус си? Ако им извадите туристически визи на цялото семейство, те да дойдат при вас и оттук да променяте статуса им.

# 7
  • Мнения: 24
искрени съболезнования за брат ти - много тъжна история, но човек никога не знае какво му е подготвила съдбата.
относно идването на снаха ти - 1. на една позната брат и остана с учебна виза - идва първо с туристическа виза, после тя го записва в някакъв платен колеж /за да няма проблем с приема/ и му издават учебна виза без да се връща до бг. 
2. за детегледачка - http://www.needananny.ca/aboutus.htm - тази фирма урежда въпроса за канада - говорила съм с тях и казаха, че принципно става да ти уредят документите на човек, който ти искаш от бг. но не знам дали работят и за щатите - най-добре поговори с тях.
успех! дано скоро се съберете.

# 8
  • Мнения: 994
Au pair - не е ли само за младежи - девойки главно, необвързани. Едва ли някой ще й даде виза за au pair - а и те са само за 1 -2 години (Щатите мисля не дават повече от 1 година за au pair.)

Ето информация за условията за САЩ - няма да стане

United States
The au pair program offers qualified young people the opportunity to live and study in the United States for one or two years, in exchange for providing up to 45 hours of childcare per week. The au pair program was recently granted permission from the U.S. Department of State to offer a second year extension au pair program (6, 9, or 12 months), as well as a summer au pair program.

At the same time, the au pairs are required to complete an educational component of six semester hours of academic credit or its equivalent. At the end of one year, au pairs generally return to their home country, unless they and their host families choose to extend their stay for 6, 9, or 12 months. The au pair can also choose to extend their period in the US with a different family. Most au pairs choose a family in a different part of the country, allowing them to have a different experience.

The rules of the Au Pair Program in the US are clear: au pairs are provided a private bedroom, meals, remuneration tied to the minimum wage (presently $139.05), July 23 $157.95 2007, July 23, 2008 $176.85, July 23, 2009 $195.75 one and one-half days off weekly plus a full weekend off each month, two weeks' paid vacation, and the first $500 toward the costs of required course work to be completed at an accredited institution of higher education in order to satisfy the requirements of the educational component of the program. Au pairs are not to work more than 10 hours a day/45 hours a week. They are not to serve as general housekeepers or assume responsibility for household management.

The US EduCare Au Pair Program is also available for families with school-age children. In this program, the au pair works a lower number of hours (not more than 10 hours a day and not more than 30 hours a week) for a weekly minimum wage of $105. The family pays $1000 in educational expenses, and the au pair is required to complete 12 hours of academic credit.

Au pairs placed with families who have children under 2 years old must have at least 200 hours of child care experience with infants under 2. Au pairs may only be placed in a family with an infant under 3 months old if a parent or other adult caregiver is also home and fully responsible for the infant.

The Au Pair Program is administered by the US Department of State. Participating families and au pairs must work with one of the currently 12 approved agencies. Au pairs enter the United States on a J-1 Visa.

Basic Application Criteria:

Must be aged 18-26.
Have professional or practical childcare experience for at least 200 hours if looking after a child under 2.
Agree to commit to a full year’s stay in the USA and be prepared to provide up to 45 hours of childcare a week.
Have completed their secondary school education.
Be proficient in spoken English.
Have no criminal record.
Have not previously been an au pair in America.
There are 12 agencies designated by the State Department to run the Au Pair Program, which are reviewed in the Comparison of US au pair agencies.



Може да се пробва като бавачка, но най-сигурно и лесно е да е дойде да учи. И то да се опита да си намери мастерска програма - по-лесно става отколкото за бачелър. Тъй като е вдовица се надявам да няма проблем да се издадат визи и за децата.  За мастерската програма може да се потърсят връзки в БГ и един вид да се спонсорира. Да се намери работодател, който да се подпише, че спонсорира студента да получи мастерска степен. Така по-лесно дават студентски визи от посолството.

Според мен за H1B е много по-трудно. Освен, ако нямаш познат българин, който би се навил да кандидатства за фиктивна такава (познавам такива хора, но е много по-сложно и рисковано).

Успех!

# 9
  • Мнения: 1 169
Ох, момичета ще направя всичко, което е по силите ми. Аз съм със зелена карта (от лотарията). В момента племенницата ми е тук при мен за ваканцията. Мога да я оставя при мен, но не искам да правя това, защото не искам да и проваля шансовете и за в бъдеще. Знаете, колко е лошо да имаш пресрочен престой. Питам, разпитвам, но все едно ми отговарят - плати на някой да се омъжи за нея и най- добре е в България. Знам, че е така, но имам много познати, които имат много лош опит с това. Все пак става дума и за две деца не е само тя, което усложнява процедурата.

# 10
  • Мнения: 7 091
Не знаех, че го има това изискване за възрастта au pair, имам позната, която работеше, беше женена и имаше дете в БГ, но не си спомням дали е била под 26.  newsm78
Значи остава ви вариант с работа или учение за майката и оттам да изтегли и децата.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт