Велоергометър по време на бременност?

  • 3 220
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 69
Разрових се малко по темите и на няколко места прочетох, че на фитнес не е добре да се ходи до третия месец. Защо? А после може ли да се ходи? Ами ако само карам велоергометър. Аз открай време имам вкъщи и сутрин карам 20-ина минути. Веднъж досега съм била на доктор, той ми каза, да не "скачам", за колелото не го попитах, бях твърде развълнувана, за да задавам смислени въпроси. Аз съм във втория месец. Кажете ми, ако правя грешка, ако не трябва. На мен ми се струва, че точно сега му е времето, докато още не го усещам и нищо не ми тежи. Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 1 078
чела съм,че може велоергометър.Обикновеното колело трябва да се избягва заради възможността от падение.Но все пак се консултирай с лекар.

# 2
  • Мнения: 1 216
Не вреди, само контролирай добре дишането си (не е хубаво да ти е много ускорен  пулсът).   Hug Аз мисля, че през 1вите 6 месеца можеш да си "караш" колелото на воля, но после поради повечето кръв в тялото ти е по-добре да се въздържаш!  Praynig

# 3
  • Мнения: 4 621
Може Peace
Аз си тренирах точно с велоаргометър докато бях бременна. Консултирах се и с лекар, който ме увери, че няма проблем, стига да не прекалявам с натоварването Peace

# 4
  • Мнения: 707
Щом си тренирала и преди да zабременееШ няма да е никакъв проблем. Раzбира се, не трябва да се претоварваШ. Лека бременност  Sunglasses.

# 5
  • Мнения: 19 289
аз карах велоергометър докато бях бременна.бях питала   гинеколога и ми каза,че няма проблем.в напреднала бременност вече ми каза да спра,май в 6сти месец.

# 6
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Щом си тренирала и преди да zабременееШ няма да е никакъв проблем. Раzбира се, не трябва да се претоварваШ. Лека бременност  Sunglasses.
Peace
Вили

# 7
  • Мнения: 4 496
Карах по 20 тина минути почти всеки ден,до 7 месец.После вече корема ме теглеше надолу. Joy Joy Joy

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Няма проблем стига да не прекаляваш с натоварването.Следи  пулса.Не трябва да се задъхваш.По време на бременност не прави експерименти,а го прави за удоволствие и раздвижване.Ако на теб не ти стига кислород какво остава за малкото човече вътре в теб.
С предишната си бременност много спортувах,за сега само тичам след малкия"батко",че то е едно шило.Но на есен като позахладнее ще се върна към у-нията за бременни.Много помагат не само за тонус,но и за бързо възстановяване след раждане.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 15:27 от kloie

# 9
  • Мнения: 990
Тренирай ,но умерено . Не се натоварвай много . Лека бременност    bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 284
До третия месец и мен ме беше страх. Дори при първата бременност помолих инструкторката си да ми направи програма за фитнес и тя ме посъветва да бъде след 3ти месец. Иначе и тогава и сега карам в къщи кростренажор най-много по20 минути на ден. Дори сега в седми месец. Чувствам се добре и не се натоварвам особено.

Внимавай, ако не ти е добре (случвало ми се е), не бъди инат, спри и си почивай.

Лека бременност ти пожелавам!

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да, никак Mr. GreenАз карах с разрешение на лекаря без никакво натоварване и на следващия ден бях приета в болница с кървене.

# 12
  • Мнения: 69
благодаря ви на всички за отговорите, до поста на Биляна бях решила, че ще си карам спокойно всеки ден, сега обаче се изплаших.  Rolling Eyes
иначе колкото до консултация с лекаря ми ... ходих на два, тайничко и независимо, уж още не съм ходила и двамата не ми обърнаха никакво внимание, общо взето само констатираха бременност и нямало какво друго да ми кажат. единия каза и да пия фолиева киселина и това беше. до 12-та 13-та седмица все едно още няма нищо ... а от много места разбирам че първите три месеца са много важни ... и така  Rolling Eyes
освен да отида на трети лекар уж пак за първи път ... може да попадна на някой по-отзивчив

пп.ходя на платени прегледи

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
до поста на Биляна бях решила, че ще си карам спокойно всеки ден, сега обаче се изплаших.  Rolling Eyes

Съжалявам, не исках да те плаша!Просто трябва да си предпазлива.Но лично аз не бих пробвала пак.Ходих всеки ден по 1,5ч. пеша и нищо ми нямаше Confused

# 14
  • Мнения: 11 003
Карай си спокойно, но без да се претоварваш. Аз до последно бях на педалите или на крос-тренажор и не съм имала проблеми. Peace
Лека и спокойна бременност! Hug

# 15
  • Мнения: 568
една приятелка е бременна в 3 месец и са и казали до към 4-тия без физически натоварвания, тя също караше велоергометър и спря засега.
Аз пък изобщо не съм се пазила и до последно карах ски....както прецениш.

# 16
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Карай си спокойно, но без да се претоварваш. Аз до последно бях на педалите или на крос-тренажор и не съм имала проблеми. Peace
Лека и спокойна бременност! Hug
Подкрепям  Peace
Вили

Общи условия

Активация на акаунт