Гланцирани плочки

  • 14 323
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Харесала съм си гланциран гранитогрес за коридора. Но в магазина ме уверяват, че не е много подходящ за жилищни помещения-много се пързалял.
Моля, ако някой има такъв в къщи, да сподели, толкова ли е страшно!

# 1
  • на село
  • Мнения: 74
Аз съм с такъв,но още не сме го изпробвали как е ,тъй като не сме се нанесли в новият ни дом,но досега като съм ходила да позабърсвам не съм се пързаляла по него дори на мокро съм стъпвала,но без проблем.

# 2
  • Мнения: 98
Сложих си черен гранитогрес в коридора , направо е като огледало. Много го харесвам, но се мие по няколко пъти на ден.
В магазина правилно са те предупредили има ли малко вода отгоре се пързаля като лед.

# 3
  • Мнения: 102
Ние по тази причина си сложихме леко надраскан гранитогрес,но не много релефен.

# 4
  • Мнения: 4 546
ние сме с гланцирани плочки. чистят се лесно, но като изляза от банята с мокри крака много се пързаля.  Rolling Eyes негланцираните ми се струва пък, че биха се набили с мръсотия и особено за коридор не са подходящи.  Rolling Eyes явно човек трябва да прецени кое е по-малкото зло за него

# 5
  • Мнения: 282
Много се пързаля !С малката се шегуваме , че кара кънки Grinning.,красиво е , но в интерес на истината е и опасно и много бих се замислила ,ако го правя пак коридора, дали ще е с такъв гранитогрес.

# 6
  • София
  • Мнения: 752
И в двете ни жилища гранитогреса е гланциран (даже в едното са с такъв и хола и кухнята и коридора, т.е. навсякъде без спалнята), аз съм доволна, че много по-лесно се чисти от другия, а за пързалянето ами да пързаля се но само когато са ти мокри чехлите или краката...ако жсичко е сухо ниама такива проблеми.

# 7
  • Мнения: 1 187
С такъв теракот сме в кухнята.Много харесвам гланцирани/огледални плочки. Flutter Не съм забелязала да се пързаля..

# 8
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Нямам в къщи, но съм падала в магазин с такива плочки. Направо недоумявам, как могат да ги слагат в търговски център  newsm78
А иначе са много красиви.

# 9
  • Мнения: 836
Много са красиви, въпреки, че аз ги избрах заради цвета, не заради гланца.
Май наистина трябва да  се спра на матови, че като знам какви сме луди калинки със сина ми, ще има произшествия.
А, колко много ги искам!

# 10
  • Мнения: 46 510
На терасите ни са гланц. Не се пързалят.

# 11
  • Мнения: 7 640
Харесала съм си гланциран гранитогрес за коридора. Но в магазина ме уверяват, че не е много подходящ за жилищни помещения-много се пързалял.
Моля, ако някой има такъв в къщи, да сподели, толкова ли е страшно!


да, много се пързаля с боси и влажни крака, не вземай полиран.

# 12
  • Мнения: 312
Охх аз май не съм по темата,ама ако някой може да ми каже за помещение от 20 квадрата грубо, колко плочки гранитогрес ще трябват и с какъв размер на плочката? Не съм наясно с тези неща.

# 13
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Смятам,че гланциран гранитогрес не е подходящ за коридора, за всекидневна и други стаи може би няма да имаш проблем , но в коридора ще имаш.
Първо излизайки от банята с мокри чехли и боси крака - много ще се пързаля.
Второ зимно време, дъждовно - с мокри обувки - със сигурност ще има инциденти.
Аз бях пред такава дилема преди време и сега не съжалявам че се вслушах в мъжа ми.
Дори и на матов гранитогрес, понякога когато се прибера в мокро време, се подхлъзвам с токчетата.
На мнение съм,че са те посъветвали правилно в магазина.

# 14
  • Мнения: 1 267
не бих препоръчала гланциран, поради опасност от подхлъзване. освен релефен гранитогрес, който наистина задържа повече мърсотия има и среден вариант- матиран. почиства се лесно и не задържа нечистотий.

# 15
  • Мнения: 8 999
Охх аз май не съм по темата,ама ако някой може да ми каже за помещение от 20 квадрата грубо, колко плочки гранитогрес ще трябват и с какъв размер на плочката? Не съм наясно с тези неща.

За 20 кв. помещение ще ти трябват 20 кв. плочки плюс малко за фира /около 1-2 кв.м. - то много зависи от майстора ти, а и от формата на помещението. Ако е с правилна форма, ще има по-малко фира, но ако има много чупки, ще ти трябва двойно/. Изчисляваш квадратурата на плочката - например, ако си избрала с размер 30Х30 см. - това е 0.09 кв.м. за една плочка. За 20 кв. - делиш 20/0.09  и получаваш 222 бр. плочки /но във всеки магазин ще ти изчислят колко плочки трябва да вземеш за съответното помещение/.
А гланцови не си взимай.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 571
ralivd, първо отиваш и си избираш плочки. Гледаш размера и смяташ площта на една плочка - ширината по дължината. След това площта напомещението разделяш на площта на плочката и получаваш броя плочки които ти трябват от този размер. Купуват се 5-10% повече плочки за да стигнат, винаги има изрязване и остават парченца, но няма как.
Пример - плочки 40 х 40см = 0.16кв/м е една плочка
ако помещението е 20кв/м - 20/0.16 = 125 плочки ти трябват - купуваш с 5% повече - около 131 плочки.

Но, плочките навсякъде ги продават на квадрат, така че си купуваш направо - 20кв/м + 5% = 21кв/м

А baibibi е писала вече.. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 401
Нямаме никакви проблеми с пързалянето, обаче какво чистене пада - по няколко пъти дневно. Всяка прашинка се вижда - нашия е  много светъл цвят.

# 18
  • Мнения: 2 768
Също сме със светъл гланциран гранитогрес, изобщо не ми се е случвало да се пързаля, защо така са те заблудили newsm78
Почистването му само е по-особено - стирката трябва да е полу-суха, иначе остават грозни следи.
Като цяло го харесвам много, не съм разочарована от избора си.

ето снимка на коридора, точно пред входната врата: http://images10.snimka.bg/001181499.jpg

# 19
  • Мнения: 1 305
Охх аз май не съм по темата,ама ако някой може да ми каже за помещение от 20 квадрата грубо, колко плочки гранитогрес ще трябват и с какъв размер на плочката? Не съм наясно с тези неща.

baibibi и mentolka са ти обяснили много ясно как да си сметнеш плочките, но ако ще правиш перваз /цокъл/ ... е не знам как се казва  Embarassed... от плочки трябва да добавиш още около 2 квадрата  Grinning

# 20
  • Мнения: 312
МНого ви благодаря момичета!!!  bouquet Аз като,че ли се отказах от тези гланцирани плочки. Не ми се ще да се мъча с почистването,а и толкова пъти на ден newsm78 Не съм решила още какво ще сложа така,че ако някой се сеща за нещо друго....по-удачно.

# 21
  • Мнения: 2 401
Да ама е мноого красиво, помисли пак  Wink
...бъзикам се, чистенето е  досадно.

# 22
  • Мнения: 2 768
...бъзикам се, чистенето е  досадно.


...ама няма такава повърхност, дето да не се налага да се почиства - на белите плочки изпъква тъмната мръсотия, на черните белият прахоляк.
Лъскаво - нелъскаво, черно-бяло, все чистене иска!

# 23
  • Мнения: 312
...бъзикам се, чистенето е  досадно.
...ама няма такава повърхност, дето да не се налага да се почиства - на белите плочки изпъква тъмната мръсотия, на черните белият прахоляк.
Лъскаво - нелъскаво, черно-бяло, все чистене иска!

Абе то така,ама не ми се стои с парцала по цял ден newsm75 Искам да ми остава време и да се наслаждавам на красивия дом. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 840
В осмия месец бременна така паднах на този гланцирам гранитогрес вкъщи, че още помня.Ако си бос и е мокър, направо си като на пързалка.Но ако си обут - няма проблеми.Аз паднах сутринта, защото мъжът ми беше излязъл бос от бяната/без коментар/и стигнал до хола по този начин, та цялото антре беше на мокри стъпки, които аз просто не бях забелязала, докато преджапвах/и аз боса - също без коментар/ към кухнята да правя кафе.

Иначе е красиво и се чисти лесно.Аз харесвам ефекта на такива повърхности.

# 25
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Коридора е първото помещение  ,в което се влиза отвън  Naughty и с мокри обувки си е доста опасно ! Според мен най добрият вариант е  средно положение , нито много гланцирани плочки , нито много матирани ( трудни са за почистване ) . Успех при избора  Peace

# 26
  • Мнения: 2 099
Коридора е първото помещение  ,в което се влиза отвън  Naughty и с мокри обувки си е доста опасно ! Според мен най добрият вариант е  средно положение , нито много гланцирани плочки , нито много матирани ( трудни са за почистване ) . Успех при избора  Peace
Напълно съм съгласна, ние сме с матиран гранитогрес в коридора и кухнята и колкото и да го почиствам вечно изглежда мръсен. Относно гланц.плочки аз лично много ги харесвам, майка ми има в банята такива и не бих казала, че се цапат бързо, чисти ги веднъж-два пъти седмично. Вярно е, че като са мокри много лесно можеш да паднеш, но резултата е същият и при останалите плочки и аз съм падала в къщи, където сме с матирани.

# 27
  • Мнения: 3 576
Не, не се пързаля.
Като купувахме за кухнята така се опитваха да ме разубедят, че ще се пребия щом пръсне малко вода на пода.
Ми да чукна на дърво, още не съм падала на него, че даже и хола направихме с такъв.
Само горкото ни дете беше пострадало, че веднъж го пуснахме с някакви гумени сандалки и то горкото се разби от падане, въобще не можа да се задържи, много се пързаляше.  Crazy
С пантофките няма проблеми.

Бележка си взех само за цвета - от бял в кухнята, минахме на черен с нишки в хола.
Искам да ти кажа, че и една седмица да не е чистено, не си личи (не че си позволявам толкова време да стои мръсно)....

# 28
  • Мнения: 3 153
Вкъщи всичко, освен детската е с такъв гранитогрес и се пързаля единствено, ако си с мокри крака и бос. Ако си с чехли или обувки няма никакъв проблем Peace

# 29
  • Мнения: 22 853
Aз съм за полирания гранитогрес,освен че е красив се чисти много лесно.А да се пребиеш можеш навсякъде,ако е мокро.

# 30
  • Мнения: 312
Не, не се пързаля.
Като купувахме за кухнята така се опитваха да ме разубедят, че ще се пребия щом пръсне малко вода на пода.
Ми да чукна на дърво, още не съм падала на него, че даже и хола направихме с такъв.
Само горкото ни дете беше пострадало, че веднъж го пуснахме с някакви гумени сандалки и то горкото се разби от падане, въобще не можа да се задържи, много се пързаляше.  Crazy
С пантофките няма проблеми.

Бележка си взех само за цвета - от бял в кухнята, минахме на черен с нишки в хола.
Искам да ти кажа, че и една седмица да не е чистено, не си личи (не че си позволявам толкова време да стои мръсно)....



Можеш ли да ми изпратиш някакви снимки да погледна цвета на плочките ти.Проблема при мен е ,че също не съм утвърдила идеята за цвета. Мислех си в коридора да са тъмни(може и черни),а за дневната,която е в едно помещение с кухнята да бъде в светло.Но иначе приемам всякакви идеи. Аза това дали да са гланцирани или матирани-незнам.На мен също гланцираните ми изглеждат по-красиви-май такива ще са.Благодаря ви  bouquet

# 31
  • Мнения: 3 576
Ми ето кухнята: http://images06.snimka.bg/000651710-big.jpg
На снимката леко жълтее, но в действителност не е така, има много бледи сивкави нишки. Въпреки това доста си личи като се изцапа.
В хола:
http://images08.snimka.bg/000855221-big.jpg
На живо не е толкова тъмно, много държи на прах, има бели, керемидени и сиви нишки.

# 32
  • Мнения: 312
Ми ето кухнята: http://images06.snimka.bg/000651710-big.jpg
На снимката леко жълтее, но в действителност не е така, има много бледи сивкави нишки. Въпреки това доста си личи като се изцапа.
В хола:
http://images08.snimka.bg/000855221-big.jpg
На живо не е толкова тъмно, много държи на прах, има бели, керемидени и сиви нишки.

Много ти благодаря!
Хареса ми, много е хубаво у вас. Кога ли и в нашия ще стане.... Weary Честно да ти кажа преди си мислех за обратния вариант,ама като че ли това ще е по-добре.Като се има предвид,че обикновенно коридора е най-тъмното помещение , може би ще стане по-светло с бели плочки.

# 33
  • Мнения: 2 161
На една тераса имам гланциран гранитогрес.Не се пързаля.

# 34
  • Мнения: 764
Искам да попитам тук, дали мога да сложа гранитогрес(негланциран) в двор на къща? Дали ще има дълъг живот или ще се надраска бързо.В къщата на майка ми правим ремонт и се чудим какво да сложим отвън.Оня кафявия камък,който слагат тук при нас масово ме дразни много,има един гнайс,сив такъв,и той не ми харесва,та се сетих за гранитогрес.Някой има ли опит в това отношение?

# 35
  • Мнения: 22 853
Искам да попитам тук, дали мога да сложа гранитогрес(негланциран) в двор на къща? Дали ще има дълъг живот или ще се надраска бързо.В къщата на майка ми правим ремонт и се чудим какво да сложим отвън.Оня кафявия камък,който слагат тук при нас масово ме дразни много,има един гнайс,сив такъв,и той не ми харесва,та се сетих за гранитогрес.Някой има ли опит в това отношение?
Moжеш да сложиш гранитогрес навън.

# 36
  • Мнения: 577
Малко офф: Надя79, харса ми диванът ти. От къде е купен? Може и на лични. Благодаря   bouquet

# 37
  • Мнения: 2 768
Ето, специално снимах пода (или по-скоро ефекта) :

http://images.etaiveta.multiply.com/image/4/photos/20/orig/63/ko … HiQK9Hfj9Jo0ZY5KQ


Наде, май ни е един и същ гранитогреса  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 576
Май да Simple Smile
Такъв под е много трудно да бъде сниман, като огледало е  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 312
Ето, специално снимах пода (или по-скоро ефекта) :

http://images.etaiveta.multiply.com/image/4/photos/20/orig/63/ko … HiQK9Hfj9Jo0ZY5KQ


Наде, май ни е един и същ гранитогреса  Simple Smile



Ами той твоя си е точно като ледена повърхност. Имам предвид,че май доста ще се пързаля на него.Докато на Надя мисля,че не е точно такъв newsm78...или се бъркам.

# 40
  • Мнения: 8 917
Харесала съм си гланциран гранитогрес за коридора. Но в магазина ме уверяват, че не е много подходящ за жилищни помещения-много се пързалял.
Моля, ако някой има такъв в къщи, да сподели, толкова ли е страшно!


Ако е релефен и гланциран, няма да има проблем, според мен, но ако е гладък - приготви се за пируети.

# 41
  • Мнения: 3 576
Не, просто на Ета май е едноцветен, докато в моя има разни шарени нишки.
Повърхността е идеално гладка и огледална.

# 42
  • Мнения: 2 768
Ами той твоя си е точно като ледена повърхност. Имам предвид,че май доста ще се пързаля на него.Докато на Надя мисля,че не е точно такъв newsm78...или се бъркам.


Не, абсолютно не се пързаля! По-горе писах - с мокри крака дори не ми се е случвало. Децата са се опитвали да се суркат - не!
Повърхността е много лъскава, светла и на мен ми създава чувство за чистота, дава много светлина в помещението.

Плочите са 60/60 и са редени на 45гр. Също така има и един "фриз" да го нарека, който върви по пода и имитира естествени камъни.

Наде, има много леки нишки, просто съм снимала от земята и не личи.

# 43
  • Мнения: 312
Ета,много ти благодаря  и на теб Hug Ще те цитирам на смейния съвет Mr. Green ,защото и на мен ми харесавт страшно много тия гланцирани плочки,а пък и както казваш създава чувство за пространство и чистота.

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
eta, nadia79, гранитогресът ви фугиран ли е?

# 45
  • Мнения: 2 768
Моят да, със съвсем малка фуга.

# 46
  • София
  • Мнения: 676
Аз също имам полиран  гранитогрес в коридора и мога да кажа, че от избора си на тези плочки съм най-доволна. Нямам никакви забележки! Ние избрахме неедноцветни плочки. Не го почиствам повече или по-малко от другите стаи, но не му личи замърсяване. Абсолютно съм съгласна с eta за усещането, което ми създава!
Мисля, че с мокри крака навсякъде ще се пързаля...

Общи условия

Активация на акаунт