Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 220 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета на свадбата ни подариха тази съдомиялна

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09010073

снощи я пуснах за първи път и съм направо бясна, нищо не изми , мазнината си стоеше по чиниите , като имате предвид ,че в тях имаше салата ,ами какво ли ще е ако е имало ядене! Да уточня , че загубихме упътването , но то няма голяма философия де! Вече се съмнявам , че грешката е в мен , защото мами със същата марка съдомиялни са се изказвали , че са доволни .Казвайте сега марката ли е калпава или повредета е в мен! Мами светнете ме как зареждате съдомиялната(чашите с дъното нагоре нали), къде слагате хапчето , има ли някаква друга философия !Моля ви помагайте , че както съм и ядосана на миялната малко остава да изхвърчи на боклука Twisted Evil Да уточня  че използвах хапчета "Медикс".
Цитирай
Имам същата съдомиялна от 2години и половина, но моята няма прозорец на вратата. Не се притеснявай, всичко е наред. От дясната страна на машината има копчета, на едното пише "Сани уош" натисни го. Ако не го натиснеш ще ти мие с хладка вода и мазнината по съдовете остава. Аз също се стреснах в началото, но после след натискане на това копче се оправи работата, съдовете се мият с гореща вода и засъхнали чинии и мазни се измиват добре. Чашите се поставят с дъното нагоре. Хапчето (аз купувам SOMAT 5 в 1) ги режа с ножа наполовина и едната половинка я слагам върху цедката, която пък след всяко измиване я почиствам на течаща вода. В други машини си има специално отделение за препарат, но в тази няма. След като приключи миенето натискаш копчето за отваряне и оставяш леко отворена вратата, за да изсъхнат съдовете вътре (иначе ако не отвориш чашите стават на капки). Това е, друго не се сещам. Ако имаш въпроси питай!!!
Цитирай

густо майна Филибето

И аз се издъних в началото няколко пъти и ги мих със студена вода, естествено излязоха мазни Very Happy Проблема при нашата е, че някакъв датчик се замърсява на около половин година и водата прелива и започва да тече от машината. Вече не е в гаранция и мъжа ми си я разглобява да си я чисти.
Аз също слагам половин таблетка, не ползвам предварителното измиване, а направо започвам с normal,предварително почиствам нечистотиите от чиниите.
Цитирай

София

Имам въпрос към ползващите малка миялна машина MIDEA, няма значение от модела:
Вдигат ли много шум, когато са в режим миене? newsm78
В смисъл може ли да се стои в същото помещение, когато миялната мие? newsm78
Благодаря предварително за отговорите.    bouquet Love
Цитирай
Да, вдигат много шум. Пералнята ми е по-тиха (въпреки че е 10-годишна). Мен шумът не ме притеснява вече. На нас също ни прелива. Когато беше в гаранция я носихме и техникът каза, че нищо й няма, а отбелязва, че е правил ремонт в гаранционната карта. Мъжът ми му се скара и оня спря (няколко пъти я носихме, защото преливаше вода). Гаранцията й изтече и се наложи мъжът ми сам да я отваря. Видя къде е проблемът (отзад поплавъка се замърсява от гадната вода и някакъв маркуч прочиства) и при нужда я отваря и я почиства.
Radostin4eto свиква се с шума. Но ако те дразни, пускай си я вечер и си лягай.  bouquet
Цитирай

сърцето ми е до морето

И ние сме с Мидея подобен на показания модел. Упътването сме го загубили някъде и сега идея нямам кое за какво е. Благодарение на тази тема, поне някои работи ми станаха ясни.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

... малко остава да изхвърчи на боклука :

твърде добро решение  Flutter
Цитирай

Пловдив Белащица

... малко остава да изхвърчи на боклука :

твърде добро решение  Flutter
Да, но за тази цена, толкова и качеството. Няма голям избор - NEO, MIDEА, EXQUISIT - все кучи марки.
Цитирай
може да е куча марка, но като върши работа какво от това. Имам приятели, които имаха Електролукс и им създаваше такъв проблем, че съжалиха 100 пъти, че я взеха. Тъй че няма гаранция марката. Както е ефтина, ако се скапе и не може да се оправи - на боклука. Поне не е от 800лв.  bouquet
Цитирай

София

nanna77,

Благодаря за мнението!  bouquet Love
Цитирай

Пловдив Белащица

иначе и аз съм с Мидеа от няколко месеца и за сега съм доволна.
Цитирай

Момичета , благодаря Ви много за отговорите!nanna77     smile3525 права беше , че като натиснеш "Сани уош"  измива идеално. А аз се бях отчаяла , че няма да върши никаква работа!Имам още едно питане сега - хаби ли много ток и вода , на етикета пише , че е енргиен клас С , а за водата............ newsm78? Благодаря Ви още веднъж за отговорите Hug
Цитирай

Пловдив Белащица

Ами виж в указанието не пише ли с колко литра вода работа. Но поне това, което знам е, че мие с по-малко вода, отколкото ако миеш на ръце, същото както важи и за пералните.
Цитирай
Напълно съм съгласна с mango. Според мен с машината се изразходва по-малко вода. Това, че на нея пише енергиен клас С е сигурно спрямо А, която ще е по-икономична, но при все това миенето с машина е по-икономично от колкото на ръка. Когато я купихме следях сметките за вода и се отрази (по-ниска сметка).  bouquet
Цитирай

Балчик

Когато има малка машина, само че друга марка не знаех за тези класове. Така че не мога да кажа какъв клас е била, но беше за 4 комплекта и миеше с 13 литра вода. Сегашната за 12 комплекта мийе също с толкова на най-икономичната програма, а на най- неикономичната с 18. Така, че не е повече от 14-15 най-много. Но можеш да си засечеш на водомера. Аз така проверих моята -дали вярно са писали в инструкцията. Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.