от сокчеата на пюрета

  • 481
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте майчета!
Понеже имам няколко въпросса за това захранване на които не намерих отговор в другите теми пускам нова такава.и така - имам бебче на почти 5 месеца.от 4-тия си месец е на плодови сокчета и е вече време да мине и на плодови пюренца.до сега съм въвела ябълка,круша,морков и пъпеш.днес трябва да давам за пръв пут пюре от ябълка и смчтам да яде такова пюре общо 6 дни.ябълката му е познат плод,но не и във вид пюре.въпросът ми е това за нова храна ли се смята и може ли през това време да давам друг сок ,който до сега не е опитвал - например сливи.или трява да се изчакат да минат 6-те дни.и още нещо - когато започна да въвеждам друго пщре,например от круша как се процедира - давам 2 лъжи4ки от новия вкус и после продължавам с вече познатия друг ли?и за колко време трябва да заменя следобедното млечно хранене с плодово пюре?и изобщо колко пчре трябва да изяжда за едно хранене 5-месечно бебе? newsm78

# 1
  • Мнения: 669
mama deya аз на моя син когато въведа един плод независимо пюре или сок после си му давам направо дозата без да захранванвам.дозата за плодовото е 1/2 пюре и то не замества хранене.трябва да го смесиш с АМ за да се засити детето.плодовото пюре го препопъчват като десерт.лично мнение Peace

# 2
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз днес за пръв път дадох плодове пюре - ябълка. Дадох половин пюре между храненията, защото синът ми е пил сок от ябълка и мисля, че няма нужда да се захранва. С другите плодове (той е пил/ял само ябълка) ще захранвам, както направих със зеленчуците - по лъжичка, две, три и т.н.

# 3
  • Мнения: 11
ок,благодаря Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
След като си въвела вече тези сокове, съответно си даваш цяла порция пюре без да захранваш. Новите сокове (пюрета) ги въвеждаш с по 1-2 лъжички, после 3-4 и т.н.
За следобедното хранене - аз го заместих с плодово пюре, сега вече със сурови плодове. Мое мнение-плодовете са също толкова пълноценна храна колкото са и зеленчуците, така че не виждам защо да не заменят едно междинно хранене каквото е втората закуска или следобедната такава.
Количеството ще го определи детето ти, колкото иска-толкова. На тази възраст дъщеря ми хапваше по около 150-160 гр. пюре следобед.

# 5
  • Мнения: 887
Ако си въвела даден плод във вид на сок се предполага, че си захранила с него, затова пюрето от същия плод можеш да го дадеш без да го въвеждаш като нова храна, ако въвеждаш за пръв път каквато и да е храна - винаги се изчаква за евентуална реакция няколко дни (2-3 поне). Ти питаш дали трябва да дадеш първо новия вкус и после да додадеш останолото - може така, можеш и да смесиш новият плод с вече въведен - всичко е според вкуса на детето. А относно заместването на млечно хранене с плодово пюре имай впредвид, че млечното хранене не се замества изцяло с плодово пюре. Пюрето се дава или към млякото или между храненията.

Общи условия

Активация на акаунт