Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам информация, че има начин майките, които имат право на майчинство само 1 год. могат да си удължат майчинството.
Когато свърши тази 1 год. трябва да почнат работа, да си платят естествено здравните осигуровки и на следващия месец излиза в майчинство отново, защото има право на това.
Не ви говоря от личен опит , но съм чувала за 2 майки, които са го правили.
Цитирай

Sofia

С каква цел пускаш тази анкета? Не ми става ясно.
Цитирай

Трябва ли да има конкретна цел?Crying or Very sad
Цитирай

Sofia

Не ми става ясно дали е по принцип за всички майки, ей така за статистиката, или за тези с една година майчинство, които биха искали да го удължат на 2 ?  
Дали питаш/сондираш определено мнение или просто събираш обща информация?

За мен лично е хубаво като се прави нещо, то да има цел и смисъл  Smile

Ти пускаш анкета, а не тема. Анкетата е специфична форма, която изисква от питаните конкретика. Затова те питам  - Какво точно питаш ти?
Анкетата също предполага /по логика/ някаква необходимост /от нея/ и резултат - отговора на анкетираните.
За какво ти е този резултат? Как и защо да ти съдействаме, ако не знаем за какво??????  

ако анкетата е безцелна, няма лошо, ама защо да се "хабим"  Smile
Цитирай

Наистина може да се каже, че е без цел.
Просто исках да разбера/а предполагам не съм единствената /какво е съотношението. Rolling Eyes
Цитирай

Sofia

Very Happy е, видя ли, не е съвсем "безцелна" тогава  Razz  Razz
Цитирай

Уррааааааааа!!!!!!!!!!
Вече имам целе два отговора.
Забравих да кажа, че анкетката все пак внася малко разнобразие. Razz
Цитирай
Аз съм с право на оптуск за отгреждане на дете за 2 г.
Ако питаш мен хареса ми един слух който бе пуснат. Говореше, се че ще гласуват право на избор 2 г. майчинство с МРЗ или тази сума да се вземе за 1 г.
Иначе аз нямах право на избор. Почти не съм спирала работа имам голям кредит, а с 120 лв. не се живее.
Цитирай

София

А какъв е случаят "майка с право на отпуск по майчинство само 1 година"????Що за дивотия?Ама аз наистина не съм го чувала това?Моля ви, обяснете ми...
Цитирай
Когато майката не е осигурена и получава майчинство (обезщетение за гледане на дете до 1г) от социални.
Цитирай

София

!!!!!!
Цитирай

София

!!!!!!
Цитирай

София

Цитат на: stella77

Имам информация, че има начин майките, които имат право на майчинство само 1 год. могат да си удължат майчинството.
Когато свърши тази 1 год. трябва да почнат работа, да си платят естествено здравните осигуровки и на следващия месец излиза в майчинство отново, защото има право на това.
Не ви говоря от личен опит , но съм чувала за 2 майки, които са го правили.

Мисля че тука има лека неточност... трябва да става дума за социалните осигуровки, а не за здравните. Защото здравните и аз си ги плащам изрядно (т.е. университета ми ги плаща), но ще взимам само една година майчински, защото нямам тъпия стаж... А как да го натрупам като съм студентка и съм на 21... някой може ли да ми обясни от господата дето измислят тъпите закони?!?!  Evil or Very Mad
(въпросът е риторичен...)
Цитирай

София

Стела нямах време да чета какво са отговаряли другите майки, но да ти кажа аз докато се суетях как ще получавам майчинство. Ако имаш 6 месеца трудов стаж и работиш във фирма която ти плаща осигуровки ще имаш право на майчинство 2-години платен и 1 -неплатен. Ако имаш 6 месеца осигурителен стаж, но в момента не работиш имаш право на една година майчинство като получаваш 120 лв на месец. Ако нямаш тези 6 месеца стаж имаш право също на майчинство 1 година, но ще получаваш по 100 лв. на месец. За доплащане не съм чувала защото все пак ти трябва трудов стаж, а не здравноосигурителни вноски. Аз направих така. Нямах 6 месеца стаж и сега чрез фирмата на един приятел си плащам трудовите и здравните осигуровки на минимална работна заплата т.е. 120 лв. Така е по-добре защото дори после да почнеш работа по-рано стажа ще ти върви, ако новите ти работодатели не ти плащат осигуровките. Не знам какво още да ти напиша. Ако имаш въпроси пиши на лични съобщения!
Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.