моля за мнение за изследване на микробиология

  • 423 016
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 30
Днес си получих изследването
резултат: липсва бактериален растеж при аеробно култивиране!
микроскопски препарат: значително редуциран брой lactobacillus spp., плоски епителни клетки, грам вариабилни кокобактерии, clue cells, масово сегментоядрени левкоцити. микроскопски данни за анаеробeн колпит!т.vaginalis?
Само не разбрах нищо newsm78, може ли някой да ми помогне? моляяяя

# 31
  • Мнения: 2 617
Взимаш си изследването и на гинеколог.
От това, което виждам, има данни за някакви бактерии и възпаление, но няма смисъл да ме слушаш - аз все пак съм лаик.
Дано не е нищо сериозно.

# 32
Ходих, но тя нищо конкретно не каза. Изписа ми Гиналгин, Арилин 500 и Лактофлор но това нищо не ми говори за пръв път ги чувам

# 33
  • Мнения: 2 908
Имаш  Трихомони-Твагиналис. За това са ти редуцирани лактобацилите-добрите бактерии. За това ти е изписан Арилин-той съдържа метронидазол-най-ефекасен за Трихомони. От къде знам-от опит... Tired Аз в момента съм на Флажил по същата причина.  Tired

# 34
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен Simple Smile
Моля Ви за коментар на следните резултати от изследването :
"ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ: Не се изолират аеробни патогенни микроорганизми . НЕ се изолира  Candida spp..
Mикроскопски препарат за влагалищна чистота : много лактобацили , изобилие от  епителни клетки, голямо количество левкоцити( на участъци до паваж ).
Благодаря ви предварително   bouquet

# 35
  • Мнения: 960
Здравейте момичета,
Надявам се някой да отговори, защото виждам че не е писано от доста време. Току що си взех моите изследвания : Влагалищна чистота 2-ра степен; Trihomonas vaginalis (-); Candida (-); Laktobacillus spp. - силно редуцирани; не се изолира патогенна бактериална флора; хламидия(сух тест) отрицателен. Ако някой може да помогне че  много съм се шашнала, а кръвните изследвания ще излязат в петък. Решихме да работим за бебе, но ми пуснаха преди това изследвания за хламидия, токсоплазмоза и други явно..... И сега , ако има нещо трябва лечение Sad

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Аз мисля,че няма нищо притеснително,нормални резултати.

# 37
  • Мнения: 847
Не се шашкай  Simple Smile Тези изследвания са ти добре. Успех и с останалите!

# 38
  • Мнения: 234
Мога ли да помоля за мнение - благодаря предварително


левкоцити - паваж Lactobacillus spp ( ++ ) епителни клетки

Културелно изследване:
1. Банална флора- не се изолира
2. Кандида - не се изолира
3. Микоплазми- не се изолира
4. Уреаплазма- не се изолира

 Hug  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 35 895
Мога ли да помоля за мнение - благодаря предварително


левкоцити - паваж Lactobacillus spp ( ++ ) епителни клетки

Културелно изследване:
1. Банална флора- не се изолира
2. Кандида - не се изолира
3. Микоплазми- не се изолира
4. Уреаплазма- не се изолира

 Hug  bouquet

Добре са Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте,

Намериха ми enterococcus при микробиологично изследване.
Лекарят ми предписа Бисептол - 5 дни, 2 пъти по 2 таблетки, както и Полижинакс - 12 дни по 1 вагинална таблетка. Забравих обаче да попитам следва ли да се лекува с нещо и приятелят ми.

Затова питам - трябва ли да провеждаме едновременно лечение с партньора ми? Ако да, какви лекарства може да приема мъжът?

Благодаря! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2
здравейте
преди няколко дни правихме микробиология на моят мъж и се оказа, че има ESCHERICHIA COLI и ENTEROCOCCIS FAESALIS. От какво може да са се появили. Разбрах при жените от какво е, но при него не знам

# 42
  • Мнения: 3 242
Здравейте момичета,
Надявам се някой да отговори, защото виждам че не е писано от доста време. Току що си взех моите изследвания : Влагалищна чистота 2-ра степен; Trihomonas vaginalis (-); Candida (-); Laktobacillus spp. - силно редуцирани; не се изолира патогенна бактериална флора; хламидия(сух тест) отрицателен. Ако някой може да помогне че  много съм се шашнала, а кръвните изследвания ще излязат в петък. Решихме да работим за бебе, но ми пуснаха преди това изследвания за хламидия, токсоплазмоза и други явно..... И сега , ако има нещо трябва лечение Sad

Изследванията са ти ОК , но е хубаво да обърнеш внимание на лактобацилите! Когато  намалеят , това води до увеличаване на болестотворните бактерии. За да увеличиш лактобацилите можеш да вземеш лактобацил  на таблетки.

# 43
  • Мнения: 3 242
здравейте
преди няколко дни правихме микробиология на моят мъж и се оказа, че има ESCHERICHIA COLI и ENTEROCOCCIS FAESALIS. От какво може да са се появили. Разбрах при жените от какво е, но при него не знам


Лоша хигиена и анален секс без презерватив Wink
Ако той има ESCHERICHIA COLI и ENTEROCOCCIS FAESALIS, имаш ги и ти .

# 44
  • Мнения: 3 242
Здравейте,

Намериха ми enterococcus при микробиологично изследване.
Лекарят ми предписа Бисептол - 5 дни, 2 пъти по 2 таблетки, както и Полижинакс - 12 дни по 1 вагинална таблетка. Забравих обаче да попитам следва ли да се лекува с нещо и приятелят ми.

Затова питам - трябва ли да провеждаме едновременно лечение с партньора ми? Ако да, какви лекарства може да приема мъжът?

Благодаря! Simple Smile

Естествено , че трябва да се лекувате и двамата ! и като правите анален секс задължително презерватив !

Общи условия

Активация на акаунт