моля за мнение за изследване на микробиология

  • 423 341
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
здравейте искам и аз да се включа в темата тьй като имам подобен проблем:( преди няколкомесеца след продьлжителен цистит и микробиологично изследване разбрах че имам е.coli  в урината приятелят ми сьщо си направи такова изследване и при него се оказа че имам сьщата, но в спермата! след серия от антибиотици и инжекции от сорта на аугментин и гентамицин и после лекарства от друг вид като цистистопхроно изследванията са пак положителни!!! сега вероятно отново ще ни изпишат нови лекарства! Моля някой ако се е сбльсквал с такьв проблем да ми даде сьвет с какво и как да се преборим с тази ужасна и трудно унищожима бактерия!!!!

# 46
  • Мнения: 3 242
Упоритост му е майката и никакъв секс без презервативи ! особено аналния Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2
това ми е ясно !!! нещо друго ме интересува за лечение???

# 48
  • Мнения: 139
Здравейте!Няколко пъти съм лекувала бяло течение при различни гинеколози,никой от тях не ми е взимал секрет да ми направят микробиология.Затова този път отидох и направо си казах че искам.Резултатите излязоха ,но общо взето нищо не ми обесниха,затова моля вас за съвет;               
Влагалищен секрет
на микроскопски препарат по Грам се наблюдават
Епителни клетки и Cllu Cells-масово
Млечно кисели бактерии-липсват
Левкоцити-в умерено к-во
Грам вариабилна флора-масово
влагалищна чистота 2-3ст
Gandida(-)отр
G.Vaginalis

# 49
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравейте!Няколко пъти съм лекувала бяло течение при различни гинеколози,никой от тях не ми е взимал секрет да ми направят микробиология.Затова този път отидох и направо си казах че искам.Резултатите излязоха ,но общо взето нищо не ми обесниха,затова моля вас за съвет;               
Влагалищен секрет
на микроскопски препарат по Грам се наблюдават
Епителни клетки и Cllu Cells-масово
Млечно кисели бактерии-липсват
Левкоцити-в умерено к-во
Грам вариабилна флора-масово
влагалищна чистота 2-3ст
Gandida(-)отр
G.Vaginalis



Имаш Бактериална вагиноза
Според мен може и от това последното -  Gardnerella vaginalis /какъв е резултата?/ и някакви др. бактерии / показват го Грам вариабилната флора - някаква бактерия която не може да се изолира, както и Clue cell  - това са вагинални клетки поктири с бактерии/
БВ се лекува трудно - трябва да си упорита
Вземи и нещо за засилване на Им.С. че  причината за  Gardnerella  може да е и слаба Им.С.

# 50
  • Мнения: 139
Благодаря за отговора,това е повече отколкото ми каза гинеколожката. За G.Vaginalis ми изписа Азакс и Флажил(хапче).Като  ги изпия ще ми правят нова микробиология и след това ,ако нищо не се е променило ще лекуваме "млечно киселите бактерии"-с влагалищни свещички.

# 51
  • Мнения: 3 242
Mlechno kiselite bakterii nqma kakvo da gi lekuvash po skoro trqbva da si gi nabavish. Kupi si
laktobacili na tabletki.

# 52
  • Мнения: 139
Много благодаря.Извинете ме че съм невежа ,но понеже аз не исках да си слагам глоболи и гинеколожката ми каза ,че тогава искам не искам  ще пахам.Много се радвам,че тука ми обеснявяте подробно.

# 53
  • Мнения: 3 242
Млечно киселите бактерии са необходими и при тяхната липса се размножават болестотворните бактерии!

# 54
  • Мнения: 7
Здравейте, бих искала съвет за нещо, таа ето я и моята история: Преди година имах малко сърбежи и бяло течение и изследването беше с резултат candida albicans>10^5 кл/мл., гинеколожката ми предписа куп неща за, които имаха няколкодневен ефект и после пак същата работа. В крайна сметка почнах да се лекувам сама.Месеци наред Микомакс и какви ли не глобули през определено време и нещата се оправиха. Преди около 4 месеца обаче пак се появи бяло течение средно гъсто, но без всякакви симптом. Отидох отново при гинеколожката и резултата беше отрицателен за candida, проблемът този път беше E.coli>10^5 кл/мл. ( да отбележа, че с партньора ми поддържаме стриктна хигиена, бърша се отпред назад и не правим анален секс, следователно причината беше неизвестна) Изписа ми да пия Аксеф 10 дена( сутрин и вечер), който ми съсипа здравето- гадеше ми се, виеше ми се свят, абе направо си бях недекватна. Успоредно с това, за да избегна появата на гъбички, трябваше да пия Низорал x1 на обяд и да слагам Флуомизин глобули (12 дена) и Полижинакс (12 дена). Разбира се, резултата не беше траен... някой имал ли е подобен проблем?

# 55
  • Мнения: 15
Здравейте,бих искала ако някой може да ми разясни какво означава това Simple Smile

   
*

Профил   Виж по-долу
Микроскопски препарат по Грам   
3 - 4 левкоцита на зрително поле.Суперфициални епителни клетки.

Trihomonas vaginalis   
( - ) Отрицателен

Candida   
( - ) Отрицателен

Lactobacillus spp.   
Преобладават

Нормални изолати   
Не се изолира патогенна бактериална флора.

# 56
  • София
  • Мнения: 35 931
marsss
Супер е резултата

ПП.
Суперфициални епителни клетки - означава повърхностни епителни /от МЛ/ клетки, респ. нормални клетки

# 57
  • Мнения: 15
Благодаря ти много Simple Smile

# 58
  • Мнения: 706
Току-що си видях резултатите за МБ. Имам леко течение и докторът ми изписа Флуомизин( той каза, че влагалищната секреция ми е обилна  Blush ).Мислех , че са гъбички, но всичко ми изглежда наред според МБ. Чудя се дали да го почна все пак довечера   newsm78 . Пък ако няма нищо изолирано , откъде може да ми е това белезникаво зацапване ?Може би намалените лактобацили са виновни... Направо се обърках  Thinking
 Ето ги и резултатите :
 Микроскопски препарат по Грам 3 - 4 левкоцита на зрително поле.Суперфициални епителни клетки.
   Trihomonas vaginalis ( - ) Отрицателен
    Candida ( - ) Отрицателен
    Lactobacillus spp. Редуцирани
    Нормални изолати Не се изолира патогенна бактериална флора
 
 

Последна редакция: вт, 31 яну 2012, 19:22 от ponyo

# 59
  • София
  • Мнения: 35 931
ponyo

МБ ти е добре.
Според мен изпълни назначението на лекаря си.
Флуомизина има и  антисептично действие. Не е силен препарат
Може да включиш също  Пробиотици и Коластра

Общи условия

Активация на акаунт