моля за мнение за изследване на микробиология

  • 422 282
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 51
Привет! Искам да помоля по компетентни от мен да ми кажат имам ли нужда да посетя отново гинеколога, според изследванията ми. На прегледа ми изписаха само вагинални свещички- млечна киселина. Каза ми да ги приложа, според изследванията. Отдалечена съм от града и ми се ще да пропусна разкарването, ако има някой, който може да ми разчете правилно резултата. Благодаря предварително!
 MБИ - вл.секрет *
 Профил Виж по-долу
 Микроскопски препарат по Грам 3 - 4 левкоцита на зрително поле.Суперфициални епителни клетки.   
 Trihomonas vaginalis ( - ) Отрицателен   
 Candida ( - ) Отрицателен
 Lactobacillus spp. ( - ) Отрицателен 
 Нормални изолати Не се изолира патогенна бактериална флора.
 Kултурелно изследване и заключение *
 
МБ ти е добре-нямаш патогени
Млечно киселите бактерии са малко - ползвай свещичките
Може да  приемаш и Пробиотици /пер ос/ - действат добре в тези случаи.

denis_d  ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!  Simple Smile   Свещичките са Феминела ваги Це, а за пробиотик си взех Пробиен прахчета, преди да прочета отговора ти. Ако е по добре, ще ги сменя с този, който си ми посочила. Всичко добро!

# 76
  • Мнения: 706
Егита- това, което Денис ти е написала в скоби след Пробиотика не е марка такъв. Това е означение за препарат , който се приема през устата (пер ос на лат.)  Peace , а изборът на пазара е голям  Simple Smile  Hug

# 77
  • Мнения: 51
Егита- това, което Денис ти е написала в скоби след Пробиотика не е марка такъв. Това е означение за препарат , който се приема през устата (пер ос на лат.)  Peace , а изборът на пазара е голям  Simple Smile  Hug

 Grinning  Вече и аз ще знам! Значи идва от перорално Simple Smile)))  Благодаря ви! Бъдете здрави!

# 78
  • Мнения: 139
Здравейте!След като приключих с лечението на БВ,отидох при гинеколожката и тя ми даде "Витажин С"- вагинален крем.Въпросът ми е някой ползвал ли го е  и дали е останал доволен.Защото аз не намерих нищо в нета.Ще съм много благодарна за отговорите ви.

# 79
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравейте!След като приключих с лечението на БВ,отидох при гинеколожката и тя ми даде "Витажин С"- вагинален крем.Въпросът ми е някой ползвал ли го е  и дали е останал доволен.Защото аз не намерих нищо в нета.Ще съм много благодарна за отговорите ви.

Препарата е хубав - ползвай го - възстановява и поддържа естественото /физиологично/ рН на влагалището - като подпомага растежа на естествената микрофлора /лактобацилите/
 

# 80
  • Мнения: 382
Момичета, моля кажете ми всичко ОК ли е с тази МБ? На мен всичко ми изглежда нормлано, но тези плоски епителни клетки какви са? В смисъл болестотворни ли са или просто са си някакви клетки.

Преобладават lactobacilli;
 <1 Leuco/поле; Плоски епителни клетки
Резултат   
Не се изолират аеробни бактерии Candida sp.(-)отр.


 

# 81
  • София
  • Мнения: 35 814
Момичета, моля кажете ми всичко ОК ли е с тази МБ? На мен всичко ми изглежда нормлано, но тези плоски епителни клетки какви са? В смисъл болестотворни ли са или просто са си някакви клетки.

Преобладават lactobacilli;
 <1 Leuco/поле; Плоски епителни клетки
Резултат   
Не се изолират аеробни бактерии Candida sp.(-)отр.


Супер е
Плоските епителни клетки са нормални клетки от покривния епител на цервикса /шийката на матката/

# 82
  • Мнения: 382
denis_d, благодаря ти за отговора Hug

# 83
  • Мнения: 139
момичета ето моята нова микробиология:
ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ
На микроскопски препарат по Грам се наблюдават епителни клетки-масово
млечно кисели бактерии-масово
левкоцити-в умерено к-во
грам отр.полиморфна ф-ра -оскъдно
Вл.чистота.2-3 ст.
Кандида албиканс(-)отр.
Не се изолира патогенна бактериална флора
Моля за вашето мнение.Мисля си ,че съм излекувала G.vaginalis,но  ще се радвам да видя вашето мнение.

# 84
  • София
  • Мнения: 35 814
момичета ето моята нова микробиология:
ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ
На микроскопски препарат по Грам се наблюдават епителни клетки-масово
млечно кисели бактерии-масово
левкоцити-в умерено к-во
грам отр.полиморфна ф-ра -оскъдно
Вл.чистота.2-3 ст.
Кандида албиканс(-)отр.
Не се изолира патогенна бактериална флора
Моля за вашето мнение.Мисля си ,че съм излекувала G.vaginalis,но  ще се радвам да видя вашето мнение.

Да  - супер си Simple Smile
Добре е да пиеш нещо за Им.С защото Гарднерелата напада /и се развива/ при понижена Им.С / то важи и за другите патогени, но в по-голяма степен за нея/ Понякога тялото може и само да се пребори, но има случаи в които и не успява.
Имай го предвид и вземай мерки от време на време.
Не е страшно - не се притеснявай
Просто следи за симптоми - обилен сивкав секрет с миризма на развалена риба

За Им.С - Мултивитамини, Омега3, Коластра, вит.Д, Японски гъби, и т.н.
 

# 85
  • Мнения: 139
Благодаря!Мисля да пробвам с коластра,нали последно време много я хвалят.

# 86
  • Мнения: 2 052
И аз искам да попитам за моите изследвания:

Влагалищна чистота - III ст. Соор /+/, Трих /+/

Само това пише. На преглед съм чак на 07.03., а тези положителни стойности ме притесняват.

# 87
  • София
  • Мнения: 35 814
И аз искам да попитам за моите изследвания:

Влагалищна чистота - III ст. Соор /+/, Трих /+/

Само това пише. На преглед съм чак на 07.03., а тези положителни стойности ме притесняват.

Имаш Соор / вагиналната кандидоза - Candida albicans , най-често/ - гъбички и Trichomonas vaginalis - трихомони
Трябва да се лекуваш
от Trichomonas vaginalis - и двамата с половинката.
След лечението пусни отново МБ

Добре е да вземаш нещо за Им.С -  гъбичките може да са съпътстващи Трихомоните, но може причината за тях да е и слаба  Им.С

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 19:39 от denis_d

# 88
  • Мнения: 2 052
denis_d, благодаря.   bouquet

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте момичета, включвам се във вашата тема със следния въпрос- лекаря ми изписа промивки с гинелакта 3% млечна киселина, като на рецептата пише по 1 кап. на вечер, но не е уточнено капачката по дамския душ или по шишенцето на киселината се мери. Трябва да правя промивки докато свърши шишенцето (200мл. )..
Моля ако някой има опит в промивките с този препарат да пише.

Общи условия

Активация на акаунт