моля за мнение за изследване на микробиология

  • 423 425
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 196
При микробиологично изследване ми откриха enterococcus faecalis умерено количество. Предписаха ми Ципрофлоксацин 500 за 5 дни. Посъветва ме моя партньор също да ги пие или да отиде на уролог и оттам да се изследва и той. Ние предпочетохме да ги пие и той, без да ходи на лекар...Каза ми като изпия антибиотика, като минат 2-3 дни да отида пак да видим дали съм се отървала от бактерията.
1. Според вас 2-3 дни след приема на антибиотик достатъчни ли са за контролна микробиология или трябва да изчакам повече...?
2. След като приключим приема на антибиотик трябва ли и партньорът ми да се изследва, защото ако при мен са изчезнали къде е гаранцията, че и той се е изчистил?
3. По време на лечението можем ли да правим секс с презерватив?
4. Успоредно с лечението хубаво ли да правя вагинални промивки или не е желателно?

Дано се изчистим бързо, защото този антибиотик направо ме скапва  Tired

# 136
  • Мнения: 68
Урина :
   spec.gr.= 1020           pH= 6.5                  prot.= 0                 
   Glu= /+/ положителен     ket.= 0                  urob.= N                 
   bili= 0                  blood= 0                 
    Седимент: 10 - 12 левкоцита, 2 - 3 еритроцита, лактобактерии, плоски епителни клетки
molq za razasneniq ako ima razbirashti

# 137
  • Мнения: 3 242
Урина :
   spec.gr.= 1020           pH= 6.5                  prot.= 0                 
   Glu= /+/ положителен     ket.= 0                  urob.= N                 
   bili= 0                  blood= 0                 
    Седимент: 10 - 12 левкоцита, 2 - 3 еритроцита, лактобактерии, плоски епителни клетки
molq za razasneniq ako ima razbirashti

спесифик гравити ти е ОК, pH, уробилиноген, билирубин също.
Имаш глюкоза което може да значи гестационен диабет.

# 138
  • Мнения: 196
здравейте , имам едно питане което ме гложди тази сутрин ...  обикновенната микробиология и култура откриват ли гонорея , или трябва специално изследване ??? Thinking

# 139
  • София
  • Мнения: 35 937
здравейте , имам едно питане което ме гложди тази сутрин ...  обикновенната микробиология и култура откриват ли гонорея , или трябва специално изследване ??? Thinking

Да, откриват - гонококи

# 140
  • Мнения: 375
Вмъквам се да питам за моята микробиология:

Микроскопски препарат по Грам - 10 - 12 левкоцита на зрително поле.

Trihomonas vaginalis - ( - ) Отрицателен

Candida - Дрожди и хифи

Lactobacillus spp. - Силно редуцирани

Нормални изолати - *

Kултурелно изследване и заключение - Candida albicans=10/4.

Доколкото сама разчитам имам гъби  ooooh!,но много ли са? Не знам как се разбира!
Правих и хормони, защото М не ми идва. Това са хормоните:

FSH - 2.04 mUI/ml
Progesteron - 9.08 nmol/L
Estradiol - 2016.00 pmol/L

Това са границите -  FSH : Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 ) Овулационен пик ( 3.4 – 33.4 ) Лутеална фаза ( 1.5 – 7.7 ) Менопауза ( 23 – 134.8 ) Бременност ( 0 – 0.9 ) Мъже ( 1.4 – 12.4 ) * * Progesteron Фоликуларна фаза ( 0.6 – 4.7 ) Овулационен пик ( 2.40 – 9.4 ) Лутеална фаза ( 5.3 – 86.0 ) Менопауза ( 0.30 – 2.5) Мъже ( 0.7 – 4.3 )    Бременност : І-во тримесечие ( 35.68 – 286.20 ) ІІ-ро тримесечие ( 81.25 – 284.29 ) ІІІ-то тримесечие ( 153.91 – 1343.55) * * Estradiol : Фоликуларна фаза ( 46 - 607 ) Овулационен пик ( 315 - 1828 ) Лутеална фаза ( 161 - 774 ) Менопауза ( < 18.4 - 201 ) Бременност (789 - >15 781 ) Мъже ( 28 - 156 ) Момичета ( 22 – 99.1 ) Момчета ( 18.4 – 73.4 )

Всички изследвания са правени в един ден, 41 ден от Ц. Док назначи и кръвен тест за бременност, който е отрицателен. Видя се киста и ми предписа "Дуфастон" 2х1 за 5 дни.

# 141
  • София
  • Мнения: 35 937
Вмъквам се да питам за моята микробиология:

Микроскопски препарат по Грам - 10 - 12 левкоцита на зрително поле.

Trihomonas vaginalis - ( - ) Отрицателен

Candida - Дрожди и хифи

Lactobacillus spp. - Силно редуцирани

Нормални изолати - *

Kултурелно изследване и заключение - Candida albicans=10/4.

Доколкото сама разчитам имам гъби  ooooh!,но много ли са? Не знам как се разбира!
Правих и хормони, защото М не ми идва. Това са хормоните:

FSH - 2.04 mUI/ml
Progesteron - 9.08 nmol/L
Estradiol - 2016.00 pmol/L

Това са границите -  FSH : Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 ) Овулационен пик ( 3.4 – 33.4 ) Лутеална фаза ( 1.5 – 7.7 ) Менопауза ( 23 – 134.8 ) Бременност ( 0 – 0.9 ) Мъже ( 1.4 – 12.4 ) * * Progesteron Фоликуларна фаза ( 0.6 – 4.7 ) Овулационен пик ( 2.40 – 9.4 ) Лутеална фаза ( 5.3 – 86.0 ) Менопауза ( 0.30 – 2.5) Мъже ( 0.7 – 4.3 )    Бременност : І-во тримесечие ( 35.68 – 286.20 ) ІІ-ро тримесечие ( 81.25 – 284.29 ) ІІІ-то тримесечие ( 153.91 – 1343.55) * * Estradiol : Фоликуларна фаза ( 46 - 607 ) Овулационен пик ( 315 - 1828 ) Лутеална фаза ( 161 - 774 ) Менопауза ( < 18.4 - 201 ) Бременност (789 - >15 781 ) Мъже ( 28 - 156 ) Момичета ( 22 – 99.1 ) Момчета ( 18.4 – 73.4 )

Всички изследвания са правени в един ден, 41 ден от Ц. Док назначи и кръвен тест за бременност, който е отрицателен. Видя се киста и ми предписа "Дуфастон" 2х1 за 5 дни.


Имаш Кандида - лекувай се.
Е2 показва, че има киста, която не е  лутеална - което е добре
Прогестерона е нисък - ако имаше бременност щеше да е висок / това е пояснение за теб, за да може и сама да си разчиташ изследванията Simple Smile/
Няма страшно - Дуфастона е добро решение, дано кистата бързо да изчезне.

ПП. Незная колко е голяма кистата, но е добре да я следиш на УЗ /Дуфастона може и да е малко за да я накара да претърпи обратно развитие/

# 142
  • Мнения: 375
Добро утро  Simple Smile
Денис, гледаха ме на УЗ вагинален и ми видяха кистата. Първоначално док се колебаеше дали не е е някаква бримка от червата, киста или извънматочна бременност. Но изследванията показаха, че не е най-лошото. Пих Дуфастон 5 дни 2х1 и на втория ден след спирането на хапчетата вече съм с Ц. Сигурно трябва да се е махнала. Док ме вика пак след като свърши Ц и имам 2-3 чисти дни. Аз не съм му казала, че ми излязоха резултаите от микробиологията и имам гъби. Знам само, че трябва и двамата с ММ да се лекуваме, но по това значи ли, че този месец няма да може да бебеправим?

# 143
  • София
  • Мнения: 35 937
Добро утро  Simple Smile
Денис, гледаха ме на УЗ вагинален и ми видяха кистата. Първоначално док се колебаеше дали не е е някаква бримка от червата, киста или извънматочна бременност. Но изследванията показаха, че не е най-лошото. Пих Дуфастон 5 дни 2х1 и на втория ден след спирането на хапчетата вече съм с Ц. Сигурно трябва да се е махнала. Док ме вика пак след като свърши Ц и имам 2-3 чисти дни. Аз не съм му казала, че ми излязоха резултаите от микробиологията и имам гъби. Знам само, че трябва и двамата с ММ да се лекуваме, но по това значи ли, че този месец няма да може да бебеправим?

Колко голяма беше кистата?
Може да са нужни 2-3 МЦ докато изчезне / зависи от големината и вида и/
Трябвало е да покажеш МБИ и да ти назначи лечение  - понякога лечението включва и М. фаза

# 144
  • Мнения: 147
Здравейте!
Ще се радвам, ако някой може да разчете резултатите от микробиологията ми:
Редактирам се - това минусче след бактерията какво точно означава? Дано е за добро..

Микробиология
Забележка: Кандида не се изолира
Име на теста (изследването)   Резултат           Единици                             Референтни граници
Влагалищен секрет   Изолира се Escherichia coli ESBL ( - )    Не се изолира патогенна флора
Стандартна антибиограма   *                                          
Amoxicillin clavulanic acid ( AUGMENTIN )   S   
Cefuroxim ( ZINNAT ) S
Cefprozil ( ZEFZIL )   S                                      
Trimetho/sulfa   S
Ciprofloxacin   S                      
Moxifloxacin (AVELOX)   S      
Ceftibuten(Cedax)   S      

S-чувств; I-интермедиерен; R-резистентен

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 20:38 от taamaraa

# 145
  • Мнения: 12
Моля ако някой може да ми разчете резултата, че съм чак четвъртък на доктор, а не обичам да съм в неведение.
MБИ - вл.секрет    

*
   Профил    Виж по-долу
   Микроскопски препарат по Грам    

3 - 4 левкоцита на зрително поле.Суперфициални епителни клетки.
      
   Trihomonas vaginalis    

( - ) Отрицателен
      
   Candida    

( - ) Отрицателен
      
   Lactobacillus spp.    

( - ) Отрицателен
      
   Нормални изолати    

*
      
   Kултурелно изследване и заключение    

Микроскопски данни за бактериална вагиноза - Gardnerella vaginalis - значително количество.

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 347
Здравейте, бихте ли ми помогнали в разчитането на резултатите?
Птидох на лекар, защото имах БТ. При вземането на секрета и опит да се вземе цитонамазка се появи кръв, затова се отложи цитонамазката. Притеснена съм, защото това или е заради непрецизна работа от лекаря или проблем, който имам без да знам.

Микроскопски препарат по Грам      1-2 левкоцита на зрително поле.                                                      Суперфициални епителни клетки
Trihomonas vaginalis                          Отрицателен
Candida                                              Отрицателен
Lactobacillus spp.                               Редуцирани
Нормални изолати                             Не се изолира патогенна бактериална флора

# 147
  • София
  • Мнения: 35 937
 
Моля ако някой може да ми разчете резултата, че съм чак четвъртък на доктор, а не обичам да съм в неведение.
MБИ - вл.секрет    

*   Профил    Виж по-долу
   Микроскопски препарат по Грам    
3 - 4 левкоцита на зрително поле.Суперфициални епителни клетки.      
   Trihomonas vaginalis    
( - ) Отрицателен      
   Candida    
( - ) Отрицателен      
   Lactobacillus spp.    
( - ) Отрицателен      
   Нормални изолати    
*      
   Kултурелно изследване и заключение    
Микроскопски данни за бактериална вагиноза - Gardnerella vaginalis - значително количество.

Имаш Гарднерела - трябва да се лекуваш.
Внимавай да не ти се понижава Им.С  - защото тогава Гарднерелата се развива

# 148
  • София
  • Мнения: 35 937
 
Здравейте, бихте ли ми помогнали в разчитането на резултатите?
Птидох на лекар, защото имах БТ. При вземането на секрета и опит да се вземе цитонамазка се появи кръв, затова се отложи цитонамазката. Притеснена съм, защото това или е заради непрецизна работа от лекаря или проблем, който имам без да знам.

Микроскопски препарат по Грам      1-2 левкоцита на зрително поле.                                                      Суперфициални епителни клетки
Trihomonas vaginalis                          Отрицателен
Candida                                              Отрицателен
Lactobacillus spp.                               Редуцирани
Нормални изолати                             Не се изолира патогенна бактериална флора


Резултата е добре
Понякога се случава за прокървиш при вземане на материал за цитонамазка - не го мисли, нали лекаря не ти е казал, че има проблем с шийката/ ерозио и т.н./?!

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 347
Резултата е добре
Понякога се случава за прокървиш при вземане на материал за цитонамазка - не го мисли, нали лекаря не ти е казал, че има проблем с шийката/ ерозио и т.н./?!

Благодаря за отговора. Не, не е казал, че имам проблем с нея.

Общи условия

Активация на акаунт