моля за мнение за изследване на микробиология

  • 423 378
  • 1 064
  •   2
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 35 933
Здравейте на всички Simple Smile Вчера си взех изследванията от микробиологията И пишеше следното  : Срещу кандида- единични дрожди Simple Smile Изписаха ми Дифлукан 3 капсули през 12 часа + гино-преварил (който са 3 свещички) вечер преди лягане,на партньора ми изписаха само 2 капсули дифлокан Simple Smile  Въпроса ми е до колко време мога да се отърва от тези гъбички и дали предписаното ми лечение е добро Simple Smile

Отговора - дали ще се излекуваш, не е толкова прост Simple Smile - има доста фактори, които влияят, вкл. и твоята ИмС, или ако си с ИР и т.н.
Може да се излекуваш и за времето, докато трае лечението, но може да продължи и по-дълго , ако лечението се окаже  слабо и неподходящо за теб/вас

След лечението направи МБ
Никакъв секс докато трае лечението

# 166
  • Мнения: 15
а за изследване на МБ трябва ли задължително да се ходи на гинеколог ? извинявай за глупавия въпрос

# 167
  • София
  • Мнения: 35 933
а за изследване на МБ трябва ли задължително да се ходи на гинеколог ? извинявай за глупавия въпрос
Да трябава -   http://bialotechenie.net/mikrobiologichno-izsledvane/

# 168
  • Мнения: 50
Моята микробиология:

Enterococus Faecalis- оскъдно количество, Candida nonalbicans( 10 на втора степен).

Заключение:

7-8 левкоцита на поле, оскъдно количество лактобацили, дрожди, коки

Има и антибиограма.

# 169
  • София
  • Мнения: 35 933
Моята микробиология:

Enterococus Faecalis- оскъдно количество, Candida nonalbicans( 10 на втора степен).

Заключение:

7-8 левкоцита на поле, оскъдно количество лактобацили, дрожди, коки

Има и антибиограма.

Имаш Кандида, както и Ентерококус фекалис  - Бактериална вагиноза
Лекувайте се / включи и ПроБ./

# 170
  • Мнения: 123
Денис много ти благодаря.

Искам да те питам нещо, защото виждам че разбираш, а аз от толкова четене се обърках тотално.

Микробиологията ми е на влагалищен секрет, ти ми обясни че не се откриват всички бактерии.
Сега чета за цервикалния секрет, явно той открива бактериите от същия тип като влагалищния секрет + трихомони и ако искам допълнително може да се изледва за хламидии, уреоплазма и микоплазма. Добре ли съм разрала?

Исками се да си направя пълни изследвания, за да проверя повечето от  тези неща, само че незнам точно кое изледване да си направя на влагалищен секрет отново или направо да действам с цервикалния секрет?

  bouquet

# 171
  • София
  • Мнения: 35 933
pisankata

С МБ изследване може да се засекат следните патогени

най-често /анаеробнои бактерии/:
1.  Gardnerella vaginalis, 
2.  Bacteroides spp.; Prevotella spp.;Peprostreptococcus spp.;Veillonella spp. и др.
по-рядко срещани анаеробни бактерии
3..Mobiluncus spp.; Atopodium vaginae.
4.  Както и редица условно патогенни Gr/-/ или Gr/+/  бактерии от ендогенната  флора: E.coli ;  Klebsiella spp. ; Proteus spp.; Enterococcus spp. ; S.aureus ; Str. Agalactiae и др.
 Trichomonas vaginalis - паразит
 Гонореята също се засича с МБИ, но може да се пусне и отделно

За останалите трябват специални изследвания, така че може да си пуснеш:
Хламидия Трахоматис
Микоплазми и Уреаплазми

# 172
  • Мнения: 123
Демек имаш предвид, вече като съм направила микробиология на вл. секрет, няма нужда да правя на цервикален секрет, защото открива едни и същи бактерии?
Направо да действам със специалните изследвания за хламидии и т.н....?

# 173
  • София
  • Мнения: 35 933
Демек имаш предвид, вече като съм направила микробиология на вл. секрет, няма нужда да правя на цервикален секрет, защото открива едни и същи бактерии?
Направо да действам със специалните изследвания за хламидии и т.н....?

Не прочетох правилно

Правиш
МБИ на влагалищен секрет
МБИ на цервикален секрет
 и специфичните изследвания за др. патогени

ПП
напр. изследването за микоплазми и уреаплазми се прави като се взема цервикален секрет и веднага се поставя във специална хран. среда

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 19:45 от denis_d

# 174
  • Мнения: 123
Мерси, точно това исках да разбера, дали цервикалния секрет открива други бактерии от влагалищния и демек дали да си правя всичко или да не давам пари излишно.

Благодаря ти  Hug.

# 175
  • Мнения: 1 842
От опит ти казвам, че Escherichia coli и Enterococcus spp са чревни бактерии и са нормални за стомаха и червата обикновено може да се заразиш с тях ако се бършиш от дупето напред или ако правите секс там. Не са опасни ако са в умерено количество и дори не се лекуват. Обикновено се появяват когато във влагалището няма лактобацили както е при теб,защото когато липсват се благоприятства развитието на патогенни за влагалището бактерии.

Тъй като при теб количеството на бактериите е голямо ще се наложи лечение с антибиотици, противогъбични и аз ще ти препоръчам ФЛОРАЖИН тъй като той съдържа лактобацили и ще регулира влагалищната среда.

Дано съм ти била полезна и успех в лечението.
Благодаря за информацията. Peace
А нещо не може ли да се пие за профилактика против гъбички и подобни...? newsm78

# 176
  • София
  • Мнения: 35 933
А нещо не може ли да се пие за профилактика против гъбички и подобни...? newsm78

Пробиотици, Имуностимулатори - но те не са Панацея - ще помогнат само да се подтисне развитието на патогени, които естествено могат да се срещнат в човешкото тяло

Напр. Гарднерела - влагалище

# 177
  • Мнения: 1 842
А нещо не може ли да се пие за профилактика против гъбички и подобни...? newsm78

Пробиотици, Имуностимулатори - но те не са Панацея - ще помогнат само да се подтисне развитието на патогени, които естествено могат да се срещнат в човешкото тяло

Напр. Гарднерела - влагалище
Гъбички в стомаха? А какво може да помогне?
Благодаря. Peace

# 178
  • Мнения: 2
Здравейте, моля за съвет ...Преди седмица си правих микробиологично изследване и резултатите са :

3-4 левкоцита на зрително поле.Супрфициални епителни клетки

Trihomonas vaginalis - отрицателен

Candida- отрицателен

Lactobacillus spp - отрицателен

нормални изолати
Микроскопски данни за бактриална вагиноза незначително количество

Според гинеколога всичко е наред щом бактериалната вагиноза е в незначително количество и ми изписа само вагинални глобули Флуомизин.
Но ме притесни факта , че каза че лактобацилите ми били добре , а от това , което чета отрицателен резултат означава , че изобщо нямам такива , нали момичета ?  Да отида ли на преглед при друг гинеколог ? Не трябва ли да взимам и антибиотик за тези бактерии?

# 179
  • София
  • Мнения: 35 933
Здравейте, моля за съвет ...Преди седмица си правих микробиологично изследване и резултатите са :

3-4 левкоцита на зрително поле.Супрфициални епителни клетки

Trihomonas vaginalis - отрицателен

Candida- отрицателен

Lactobacillus spp - отрицателен

нормални изолати
Микроскопски данни за бактриална вагиноза незначително количество

Според гинеколога всичко е наред щом бактериалната вагиноза е в незначително количество и ми изписа само вагинални глобули Флуомизин.
Но ме притесни факта , че каза че лактобацилите ми били добре , а от това , което чета отрицателен резултат означава , че изобщо нямам такива , нали момичета ?  Да отида ли на преглед при друг гинеколог ? Не трябва ли да взимам и антибиотик за тези бактерии?

Не, няма нужда да ходиш при др. АГ
Флуомизин ще убие патогените и влагалището само ще нормализира средата си.
Може след Флуомизин-а да използваш някакъв пробиотик /вагинално/

Няма нужда от АБ

Общи условия

Активация на акаунт