Когато ви критикуват бебето?

  • 3 233
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 191
Водя веднъж племенника на разходка.
Беше горе-долу на възрастта на сина ти.Дебеличък,с кривички крачета. Heart Eyes
Спира ни една баба:аууу,че си сладък,само да не ти бяха криви крачетата.
Аз я погледнах,ухилих и се мазно и и казах:кривички са ,ама пък са му много удобни.
Остана си с отворена уста.
После се оплакала на зълва ми,че съм много устата.
LaughingТова много ми хареса.
Като чета отговорите ви, се хващам за главата какви нахални хора има.
И още нещо да споделя, което ме вбесява : имам и син на 7 г., който пък е със слабо телосложение, и като излизам с двамата, се ръсят едни сравнения, че едва ли не бебокът е по-голям от батко си. Такива вече се правя, че не ги чувам, че иначе Close

# 31
  • Мнения: 2 196

И още нещо да споделя, което ме вбесява : имам и син на 7 г., който пък е със слабо телосложение, и като излизам с двамата, се ръсят едни сравнения, че едва ли не бебокът е по-голям от батко си. Такива вече се правя, че не ги чувам, че иначе Close
Щерката е на тая възраст и е слабичка.
Редовно чувам подмятания от сорта ''майката не те ли храни''.
Обикновено отговора е ''не,не я храня,за да има повече за мене''. Mr. Green
Остават безмълвни и не се и опитват повече да подмятат каквото и да било. Laughing

# 32
  • Мнения: 1 426
Ха-ха, и при нас беше така. В началото се връзвах, а после пък почнах "адекватно" да отговарям.
Например:
 - Криви са му крачетата.
Аз в отговор:
 - Нали вече се забелязва? Бяха прави, ама аз почнах да слагам по едно нагънато одеалце, за да станат на скобка...
Или:
 - Ау, колко са му червени бузите на това бебе!
Аз:
 - Ами вчера го забравих голичък на балкона... Да знаете коремът му колко е червен...
Жестоко действа!

# 33
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Няма да ти се смеем Wink
Аз само един път чух че малко ядяла и била малко слаба,но само ми мина през ушите и това е,аман от тъпи и нетактични подмятания Thinking

# 34
  • Мнения: 1 216
Леле как се дразня на тези дето се завират в количката да огледат бебето и да изкоментират по нещо!!!!!!!!
Баби, лели, всякакви, дори се е случвало да ме спитат по улицата за да ме съветват, вече ги подминавам с мазна усливка!!!

# 35
  • Мнения: 473
Не позволявам на непознати да го гледат. Слагам отпред разперен чадъра и не желая да ми го оглеждат и коментират. Признак на невероятна простотия е да коментираш бебе и то не позитивно, а с критика. Ще ги отрежа, та пушек ще се вдига. Тъпаци! Това само тук в тая просташка държава го има.

# 36
  • Мнения: 2 613
Малката ми дъщеричка все още ходи на пръсти и няма ден,в който поне 5 човека да не кажат-яяяя,как стъпва това бебе,лелее,балеринка,балеринка,ама защо така на пръсти стъпва и пр.в същия дух.Незнам защо,но адски се вбесявам от тези забележки #2gunfire

# 37
  • Мнения: 1 273
Ми никой до сега, не ми е критикувал детето и слава Богу, щото ще стане една... #2gunfire
Сега като се замисля, все хубави неща са ми казвали  Crazy

# 38
  • Мнения: 27 524
Усмихвай се и кажи - да, горкото, прилича на татко си и толкоз. Не са ми го критикували, но разбира се, че няма да ми стане приятно. Не бих го показала обаче, освен ако не е обидно и злонамерено, тогава ще се изкажа, както са заслужили.
Онзи ден ме насмете една майка в парка - детето й с дълги руси къдрици, розова ризка, розови панталонки и ярко розови сандалки. Много ясно, че реших, че е момиче и а попитах нещо за нея. Тя ми се сопна, че било момче. Отговорих й да не ми се сърди, но при подобен външен вид нямаше как дори и да предположа. Тя каза, че цветовете били за децата. Напълно съм съгласна, но все пак 3-годишно момче отгоре до долу в розово...  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 2 197
Усмихвай се и кажи - да, горкото, прилича на татко си и толкоз. Не са ми го критикували, но разбира се, че няма да ми стане приятно. Не бих го показала обаче, освен ако не е обидно и злонамерено, тогава ще се изкажа, както са заслужили.
Онзи ден ме насмете една майка в парка - детето й с дълги руси къдрици, розова ризка, розови панталонки и ярко розови сандалки. Много ясно, че реших, че е момиче и а попитах нещо за нея. Тя ми се сопна, че било момче. Отговорих й да не ми се сърди, но при подобен външен вид нямаше как дори и да предположа. Тя каза, че цветовете били за децата. Напълно съм съгласна, но все пак 3-годишно момче отгоре до долу в розово...  Rolling Eyes
По повод първата реплика - една съседка така се изказа за дъщеря ми: "А-у-у, одрала е кожата на баща си! Е, нищо, да ти е живо и здраво!". А тя е много красиво дете, само дето е с тъмна коса и очи. Така че едва ли ще ги спре подобна реплика, все ще си намерят повод за отрицателен коментар. Аз ги пропускам подобни коментари абсолютно без реакция. Не мога да обяснявам на възрастни хора запримерно защо при 28 градуса детето ми е по потник и босо
. Ако за тях има нещо нередно в ситуацията все си мисля, че те имат нужда от лекар.

# 40
  • Мнения: 4 362
Малката ми дъщеричка все още ходи на пръсти и няма ден,в който поне 5 човека да не кажат-яяяя,как стъпва това бебе,лелее,балеринка,балеринка,ама защо така на пръсти стъпва и пр.в същия дух.Незнам защо,но адски се вбесявам от тези забележки #2gunfire

Ооо и при нас бе така.Скоро ми направи една баба забележка,че детето ми било още с памперс  newsm78
Постоянно ме питаха,преди 2 месец ,имаме ли зъби,аз отговарям "аз имам,ама тя още не",а те "ай ама вие сте на година и още нямате  ooooh! " ,лелеее и се шашкат
Сега е с джипа така,излизаме и веднага се почва "не е ли много малка","не и ли е много голям джипа" и т.н.т
Блонди,дъщеря ми цялата в розово със опашки и  обички и редовно чувам "аууу ,хубаво момченце",аз отговарям "момиченце е,има обици",отсреща "ааа това не е никаква гаранция,сега и момченцата носят обици"
А онзи ден ми направи забележка продавачката в детският магазин,че не съм си обличала детето с полички  newsm78

# 41
  • Мнения: 6 029
детето не ми критикуват, но мен да. днес излязох да плащам сметки. за 20 минути. с двете деца. бебето - в кенгуру. една баба от входа ме попита къде му е шапката. аз въобще не се бях сетила. ама за 20 мин. нищо му няма. един дядо ме предупреди, че ще му изгорят крачетата. охранителя в пощата каза, че реве щото така, както съм го стиснала в това нещо сигурно умира от жега. аз явно нищо не разбирам от деца, цяло чудо е че са оцелели.

# 42
  • Мнения: 1 951
Онзи ден ме насмете една майка в парка - детето й с дълги руси къдрици, розова ризка, розови панталонки и ярко розови сандалки. Много ясно, че реших, че е момиче и а попитах нещо за нея. Тя ми се сопна, че било момче. Отговорих й да не ми се сърди, но при подобен външен вид нямаше как дори и да предположа. Тя каза, че цветовете били за децата. Напълно съм съгласна, но все пак 3-годишно момче отгоре до долу в розово...  Rolling Eyes

Ха-ха  Grinning И аз съм имала подонбни изцепки и от тогава говоря само в среден род, или детенцето  Laughing
И за мен е лудост да си облечеш момчето цялото в розово  Crazy

# 43
  • Мнения: 1 081
Че защо да ти се смеем, аз също страшно се дразня на такива субекти. Направо ги скастряй, бабички без работа, тръгнали да търсят кусури на чуждите бебета.

# 44
  • Мнения: 2 196
Усмихвай се и кажи - да, горкото, прилича на татко си и толкоз. ...
Това ме подсети за една случка ,не е съвсем по темата,но е пак в тая връзка. Simple Smile
Ани беше на няколко месеца.
Излизаме на разходка и ни среща една позната.
Втурна се веднага да види детето и със страшно въодушевление викна:''Леле,колко е хубава, хич не прилича на тебе и на мъжа ти.''. Joy

Общи условия

Активация на акаунт