Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TSH   -           10.58     0.4 - 6.2 mlu/l
LH     -           10.46     0.8 - 10.5 iu/l
FSH   -             2.83     2.0 - 12.0 iu/l
Estradiol-      65.30     70.0 - 250.0 pg/ml
Prolaktin-      34.30       1.2 - 19.5 ng/ml
Testosteron-   0.48       под  0.6 ng/ml

Момичета много ви моля кажете какво мислите за тези разултати. Миналия месец ми правиха двустранна резекция на яйчниците и поставиха диагноза ПКЯ и казаха че имало удебеляване на ципата.Според доктора сега ми остава само да чакам.Според ендокриноложката пък трябва да пия Л Тироксин И Глюкофаж / без да  имам високи нива на кръвната захар/.
Аз обаче искам да разбера и вашето мнение.Ще съм ви много благодарна за това.
Цитирай

Перник

Аз също съм с ПКЯ и пия глюкофаж. Нивото на кръвната ми захар е нормално, но имам инсулинова резистентност, глюкофаж трябва да намали инсулиновата резистентност и да повлияе  за намаляване на теглото, което от своя страна спомага за нормализиране на функцията на яйчниците и възстановяване на овулацията.
Не мога задълбочено да коментирам тези изследвания, но и без да съм специалист виждам, че нивото на ТСХ ти е доста завишено. Напоследък доста се спори за референтните стойности - според някои е до 3, а според други до 5. При теб, ако не се лъжа е около 10. Вероятно ендокриноложката има право. Назначи ли ти ехография на щитовидната жлеза и изследвания на  Т3,  Т4, ТАТ и МАТ. Това ще помогне за установяването на причината за този висок ТСХ.
Приемането на глюкофаж и лтироксин не е противопоказно при бременност. Дори за лтироксина мисля че при бременност се увеличава дозата. Разбира се необходими са консултации с лекар ендокринолог
Кураж  bouquet
Цитирай

Ами типичното за ПКЯ е завишено ниво на LH спрямо FSH (нормалното е съотношението им да е около 1:1 през 3-5 ден от цикъла, когато се изследват). Ти не си уточнила кога е правено изследването, но предполагам в началото на цикъла  Rolling Eyes
За TSH ендокриноложката ти е права - височко е и затова ти е предписала еутирокса. Хубаво е да си изследваш и FT4, ТАТ и МАТ, както и да те видят на ехограф за изменения в жлезата.
Цитирай

Лтироксина ти го е дала най вероятно zаради zавиШения ТСХ. Глюкофаж или метформин дават и при ПКЯ. Има добър ефект и е по добре от противоzачатъчни, които някой лекари иzписват при поликистоzа. И аz като другите бих те посъветвала да си иzследваШ и другите хормони на Щитовидната жлеzа и да си направиШ ехография на жлеzата. Успех.   bouquet
Цитирай

София

Не добро положението, на твое място бих пила лекарствата. Щом са ти правили резекция предния месец има вероятност нещата да се нормализират.
За пролактина изписаха ли ти нещо?
Цитирай

Оха, аz чак сега видях, че и пролактина ти е висок. Какво ти каzа zа него лекарката. Аz да ти кажа, че с теzи стойности на пролактина мí откреиха аденом на хипофиzата. И първо ми поставиха диагноzа ПКЯ, обаче като вкарах пролактина в норма и съотноШението на ЛХ/ФСХ се оправи. Иначи и на мен искаха да ми правят реzекция. Така че се поинтересувай zа пролактина.  Peace
Цитирай

Лекарката каза че повишения пролактин се дължал на повишения TSH и като се оправи едното ще се оправи и другото.
Цитирай

Лекарката каза че повишения пролактин се дължал на повишения TSH и като се оправи едното ще се оправи и другото.

Ами такова неЩо не съм чувала, което не zначи че не е така. И все пак контролирай си пролактина и виж дали Ще влеzе в норма.  Peace
Цитирай

сред образи и светлосенки

Ами такова неЩо не съм чувала, което не zначи че не е така. И все пак контролирай си пролактина и виж дали Ще влеzе в норма.  Peace

Баш така си е. Имат връзка, в предния дял на хипофизата е разковничето.
Цитирай

Не отричам. Просто аz нямам проблем с Щитовидната (слава богу), а само с аденома на хипофиzата. И zнам, че Щом има проблем с пролактина се вzемат някакви мерки. Но това, когато няма проблем и с хипофиzата.  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.