Дрешник

  • 22 273
  • 97
  •   1
Отговори
Помогнете със съвети моля ви. Значи правим къща и по план исках и ще имам дрешник.Голям е 3,5м на 3,5м. Трябва да реша дали да има прозорец или не.Незнам как е по-добре. Вашите дрешници имат ли прозорци или сте с някаква вентилация?Не съм много наясно точно как трябва да станат нещата.
Помогнете и с идеи как да изглежда обзавеждането на дрешника в последствие. Аз си мисля за много голямо огледало,някакви стелажи с механизъм с помощта,на който да става разместване на два стелажа разположени един върху друг(много неразбрано го обясних),дано поне някои да ме разбере,също така си мисля и за някакво килимче по средата и някаква табуретка или де да знам и аз какво.Какъв цвят за стените и мебелите би бил подходящ за такова помещение?Помогнете ми моля ви със снимки,линкове и съвети.
Главния проблем на този етап обаче ми е вентилацията   bouquet

# 1
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Не съм се замисляла за вентилация, защото стаята, която прежалих има прозорци. Какво имаш предвид под стилажи? Аз мисля да ми изработят гардероби, като предварително ще измисля в коя част, какво ще сложа. В тази стая ще ми е пералнята и гладачната маса.

# 2
Под стилажи имам тредвид такива кострукциите където има по магазините-пръчки на които могат да се закачат дрехи на закачалки.Мисля да имам и чекмеджета за бельо,както и рафтове за дрехи,които нямат нужда от закачалки.Дъската за гладене и прахосмукачката също мисля да са в тази стая,но да имат специален шкаф-да не се виждат.Пералнята ми ще е в друго помещение.
Мен прозореца ме притеснява малко от гледна точка на това,че си мисля като отварям за проветряване на помещението няма ли да се праши прекалено много всичко вътре?

# 3
  • Мнения: 98
Хубаво е да се проветрява , но помисли и за светлината. Има опасност да си съсипеш /избелиш/ дрехите. Аз направих тази поразия преди да се сетя да сложа щори.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако няма прозорец помисли за някакъв вентилатор, защото помещението се нуждае от вентилация, там ще са дрехите ви все пак. Peace
А ако има прозорец - направи го с мухарник и с щори - външни или вътрешни или и двете, за да не влизат много прах и хвърчащи буболинки. Tired

# 5
В голяма чуденка съм как да станат нещата.Но като чели клоня към някаква вентилация.Струва ми се,че по-малко прах ще се събира.
Някакви снимки на дрешници можете ли да ми покажете?

# 6
  • Мнения: 7 640
нашият дрешник е без прозорци, без специална вентилация и със прости стелажи- рафтове.
За какво ви е вентилация, да не би и на гардеробите да слагате отдушници Wink

# 7
нашият дрешник е без прозорци, без специална вентилация и със прости стелажи- рафтове.
За какво ви е вентилация, да не би и на гардеробите да слагате отдушници Wink

Не съм имала такава стая досега и затова не съм наясно изобщо с нещата.Ти вашият дрешник проветряваш ли го по някога и по какъв начин?

# 8
  • Мнения: 7 640
това е много малко помещение, в което се влиза всеки ден по няколко пъти, не виждам нуцда от друго проветряване. Мръсни дрехи там не слагаме.

# 9
  • Мнения: 1 174
Нашият дрешник ще представлява нещо като стая в стаята и ще се състои от три гардероба с плъзгащи врати, по един към всяка стена, а между тях коридорче към вход/изхода на помещението.В самия дрешник има изведен кабел за осветление, но не и вентилация. Нищо повече от гардероб-стая с едно огледало на вратата.Simple Smile

# 10
  • Мнения: 13 512
моят дрешник е около 20 квадрата. Има един прозорец/добре, че другия го зазидах/. Сложила съм щора и е винаги тъмно, защото иначе избеляват дрехите. на едната стена имам рафтове отгоре до долу, а на другите две- дрехите ми са на щендери на закачалки- около 8 м. общо.там е дъската ми за гладене ,която е постоянно отворена и също така прахосмукачката, но нямам шкафове, но смятам да сложа под най-долните рафтове, които са на около 1м. височина. не отварям прозорец , за да  проветрявам, но съм сложила влагоуловител, който бързичко се пълни, все пак се и глади с пара в тази стая.

# 11
  • на село
  • Мнения: 70
Нашия модел дрешник си харесахме от сайта на севролл,също имам прозорец със щора,но лошото при нас е, че не се отваря и ще се налага да проветрявам чрез спалнята ,която е преходна с него.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 865
Сложили сме само рафтове и лостове за закачалки. Има малък прозорец, който рядко отваряме. Вътре стоят само чисти дрехи, обувки и чанти. А, и една скъпа китара в калъф.
Пералнята, сушилнята, масата за гладене и прахосмукачката с в друго помещение - с много прозорци и телевизор  Wink

# 13
  • Мнения: 545
И ние планираме да си правим дрешник, смятаме да е помещение с гардероби, т.е. задължително всичко да е затворено с врати, като си има отделения с чекмеджета, рафтове и закачалки. Прозорец няма да има. За вентилацията - мисля, че е добре да се предвиди такава, но още не сме го обмислили. Но ние смятаме да ползваме дрешника основно за чисти неща, които не се ползват в момента (примерно за извънсезонни дрехи, играчки), нещо като склад, да не гладя вътре.

# 14
Аз също не мисля да гладя в дрешника.Просто мисля там да си съхранявам дъската за гладене и ютията.Там ще съхранявам само чисти дрехи.Като чета всичко,което сте написали май прозорец в тази стая е напълно излишен при положение,че рискувам ако не е тъмно в стаята да ми избелеят дрехите.Мисля да помислим за някаква вентилация все пак понеже ми се иска това помещение от време на време да се проветрява.Можете ли да ми покажете снимки с конструкции на дрешници?Колко големи са вашите дрешници?Мислите ли,че 3,5 на 3,5 м помещение е достатъчно.Имам възможност да го разширя малко затова питам,колко според вас е добре да бъде голямо помещението?Искам да питам и къде съхранявате дрехи които сте обличали веднъж например,но не са се изцапали и обличате повторно?

Общи условия

Активация на акаунт