Естествен паркет - Варна?

  • 7 884
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 172
Здравейте!
Скоро ще ни се наложи да правим ремонт на спалнята и искаме да сложим естествен паркет. Така че моля да ми препоръчате добри фирми за паркет.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 32
Ами надявам се да успея да ти помогна.Има едно магазинче до пазара,като тръгнеш от кръстовището на "Пюскюлиев" към "Кра Кра",подминаваш пресечката за гаражите,то е две врати по надолу.Мисля че се казваше "Интер паркет"или нещо подобно, знам че паркета който продават се произвежда в с.Цонево(там има голяма фабрика) и е добър.Мисля че имаха фирмен магазин и на "Владислав",като тръгнеш от пощата към зимно "Тракия".Надявам се да съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 1 174
"Детай паркет" - ул."Любен Каравелов"55, до сградата на Планекс.
Можеш да отидеш и да разгледаш, там ще ти обяснят и ще ти дадат препоръки за избора ти - хората са много любезни. Simple Smile

# 3
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Не съм чувала много добри отзиви за "Интерпаркет" поне от познатите ми, които си купиха такъв и си го поставиха чрез тази фирма.
Аз си взех от "Полекс", чийто цех е също в с. Цонево и съм много доволна.
Друга много добра фирма е "Елдорадо", мисля,че техния цех е в с. Приселци-предишния ми паркет беше такъв, но се простих с него, тъй като съборихме къщата.
Освен това майстора, който ще слага паркета спомена,че единствено паркета на тези две фирми се произвежда по правилната технология. Не съм много наясно с технологията на производство,но това, което съм чула и видяла за различните фирми, доказва казаното от майстора.
Съответно цените на тези две фирми са и малко по-високи, но приемливи поне за мен, като се има впредвид качеството.
http://polexparket.com/
 

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Не съм чувала много добри отзиви за "Интерпаркет" поне от познатите ми, които си купиха такъв и си го поставиха чрез тази фирма.
Аз си взех от "Полекс", чийто цех е също в с. Цонево и съм много доволна.
Друга много добра фирма е "Елдорадо", мисля,че техния цех е в с. Приселци-предишния ми паркет беше такъв, но се простих с него, тъй като съборихме къщата.
Освен това майстора, който ще слага паркета спомена,че единствено паркета на тези две фирми се произвежда по правилната технология. Не съм много наясно с технологията на производство,но това, което съм чула и видяла за различните фирми, доказва казаното от майстора.
Съответно цените на тези две фирми са и малко по-високи, но приемливи поне за мен, като се има впредвид качеството.
http://polexparket.com/
 
Абсолютно същото щях да напиша Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 107
Една позната си купи на Полекс паркет,тъмен,почти като абанос, жестоко е. Естественото си е естествено,никой ламинат не може да го замени.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 617
И нашият в бъдещата детска е от Полекс .За сега съм доволна, но нямам кой знае какви впечатления, защото до сложихме преди 1-2 месеца.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 172
Много ви благодаря на всички за препоръките. Когато беше последното изложение  "Трите ключа" наистина "Полекс" ми направиха впечатление с изложените мостри. Взех си брошурка, обаче някъде съм я забутала и не можех да се сетя за името. Скоро ще ги посетя Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 199
"Детай паркет" - ул."Любен Каравелов"55, до сградата на Планекс.
Можеш да отидеш и да разгледаш, там ще ти обяснят и ще ти дадат препоръки за избора ти - хората са много любезни. Simple Smile

Аха, и аз ги препоръчвам. Те ни слагаха паркета в дневната преди няколко месеца, а сега правят спалнята. Паркетът им е производство на Полекс - Цонево. Нашият е 3 качество и е просто супер Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 5 492
Същите тия любезни хора от "Детай паркет" като се оказа, че под старият ни паркет има смола ни казаха да си гледаме работата и когато или ако я махнем да им се обадим. Нямало да ни изгори капарото, поне за сега.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Същите тия любезни хора от "Детай паркет" като се оказа, че под старият ни паркет има смола ни казаха да си гледаме работата и когато или ако я махнем да им се обадим. Нямало да ни изгори капарото, поне за сега.

Ами сигурно трябва да се махне, щом са казали. И на нас за спалнята ни посочиха едно място, където замазката кънтеше на кухо, и казаха да си я оправим, за да нямаме проблеми после. Оправихме си я, да не е тяхна работа? А можеше да ни напляскат паркета и да си ходят, какво ги интересува? Нищо не бяхме плащали още, човекът просто ни каза мнението си, с риск да се откажем от паркета засега и да ни загубят като клиенти, но беше честен, че с тази замазка няма да стане добре. А за смолата... не знам, може би няма как да хване лепилото добре върху смола, затова са ви казали да я махнете.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Деспина, за нищо на света не къртете паркета! Ела у нас, ще ти разкажа какво има отдолу и как ще си усложниш живота.  Sick Блоковете ни навремето са строени по еднакъв начин, смолата от замаската не мож да изкъртиш, плочата поддава, нашата изкъртихме и отдоле има сгурия, която се чисти адски, освен ако нямаш някой професионална смукачна под ръка... Върху стария паркет се слага ламината или паркет или каквото щеш.
Извинете, за офф-а.  Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 174
Същите тия любезни хора от "Детай паркет" като се оказа, че под старият ни паркет има смола ни казаха да си гледаме работата и когато или ако я махнем да им се обадим. Нямало да ни изгори капарото, поне за сега.

Ами да, то "гледането на работата" е значело, че трябва да им предоставите идеално гладка повърхност , за да няма после "вие сте виновни". Wink
Препоръчвам Детай, защото съм виждала резултатите от работата им в не един дом и при ламината, и при паркета - перфектни са!Щом и ние си ги  избрахме! Wink
Казаха, че преди започване на работа, преди поставянето на паркета, замазката се проверява с лазерен нивел.
Иии пак за "гледането на работата"...не смяташ ли, че това достатъчно  говори колко са отговорни за работата си ? Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 492
Ами не мисля, че това е защото са много отговорни, а защото не им се занимава. Ние им казахме, че става въпрос за стар блок и че има вероятност да има смола отдолу, а те казаха че няма проблеми и че нямало нужда да се маха. Това обаче беше преди мъжа ми да изкърти паркета и да лъсне смолата след което господата заявиха, че паркет върху смола не слагали и не знаели как да я махнем. Моя съпруг не е строителен работник и не знае как да се справи с тая смола, а и когото и да попитаме вдига рамене.
Тъй де спасяването на давещите се е в ръцете на самите давещи се.

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 09:46 от Despina

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Охх, Деспина, ами като не ти харесва тази фирма отиди в друга, дори и само за консултация. Навсякъде ще ти кажат, че искат основата да е гладка и равна. Естествено че няма да се съгласят да лепят върху смола. Лепилата им не са пригодени за нея. Все едно да лепиш тапети с лепило за теракот, ами няма да стане. А ако някой се съгласи да ви нареди паркета върху неравна основа, после на кого ще се сърдиш, че паркета не е такъв, какъвто го искаш?

П.П. Защо не пробвате по начина, който ти е предложила danchoni_alex в твоята тема. Другия вариант е да изкъртите смолата, заедно със замаската и да направите нова замамска.

Общи условия

Активация на акаунт