Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

Привет, мами!  Very Happy

Водя див спор с нашия татко, който иска да намалим храненията на бебчо от 5 на 4.
Против съм, защото все още не искам да претоварвам стомахчето му с повече храна, поета наведнъж - нали ще трябва 5-тото хранене да се разпредели м-ду четирите.

Неговият аргумент, е че бебчо ще заспива по-рано вечер Mr. Green - примверно в 20ч.!
Сега заспива към, или след 22ч.

Как е/беше при вас?
Някой знае ли кое е правилно?

Благодаря предварително за отговорите ви!   bouquet
Цитирай

Ние горе-долу на вашата възраст преминахме на 4 хранения, но за всяко дете е индивидуално.Ние сме били и на 5 и на 6 хранения и детето винаги сме го слагали да спи в 20ч., така че не виждам лягането какво общо има с храненията. Детето само ще си покаже.
Цитирай

Абе то детето само си показва колко иска и ще яде Peace!
Цитирай

днес тук, утре там...

Към 10 месец вече минаха на 4 хранения.
Цитирай

Варна

Как е/беше при вас?
Някой знае ли кое е правилно?
Когато децата сами решиха, че ще ядат на по-големи интервали от време.
Този, който знае кое е правилно е...самото бебе! Следвай това, което то ти казва.
Дъщеря ми започна да еяде по  пъти на ден около 6-я месец.
Синът ми-около 8-я.
Цитирай

Мия премина на четирикратно хранене на 7,5 месеца, но тя сама го направи. Не съм я карала по никакъв начин. И до ден днешене яде по 4 пъти. Най-добре изчакай бебето само да пожелае по-малко хранения. То си знае най-добре.
Цитирай

вече в собствен дом

След 8-мия месец. Peace
Цитирай

Старата столица

Към 10-я месец беше при нас.
Детето само си показва.
Цитирай

В.Търново

Подкрепям мненията,че детето си показва Peace-пример е дъщеря ми,която в 6-ия месец отказа късното хранене,в 23.00ч.,просто като си изпие млякото в 19.00,заспива и се събужда сутринта-защо да я будя,за да я храня 5-ти път?!?
Цитирай

София

Някъде на 8 месеца минахме на 4 хранения.
Ама таткото ако си мисли, че бебчо ще заспива в 20.00ч - "Много му здраве!"  Twisted Evil
Заспиват когато си искат  Mr. Green
Цитирай

София

Чакайте сега и аз да попитам, ние сме на 3 месеца и ядем 7 пъти по 130мл АМ, значи от 6 месец трябва да минем на 6 хранения така ли? И как трябва да стане разпределям едното хранене на другите ?Няма ли да му дойде повечко и нетрябва ли да яде на 6 месеца 160 мл и да го захраня? Smile Smile
Цитирай

гр. Бургас

Дари от доста време се храни само по 4 пъти на ден на 4 часа. Ако се опитам да намаля интервала - не яде.
Цитирай

За аргумента на таткото - то мъничето може да заспива по-рано вечер (  Wink ), но е много вероятно да се буди по-рано сутрин, това дали ще му хареса или все тази - нали той и без това си ходи на работа  Rolling Eyes
За въпроса - не му го налагайте насила.
Ние даже от 2-3 дни сме увеличили храненията, голям рев по нощите  Tired
Цитирай

Варна

Моя синковец сам отказа пето хранене още в края на 4 месец. Опитах да го храня по 5 пъти, но не ми допадна положението "тъпчи ме да повръщам на инат" И сега яде по 4 пъти на ден и спи по цяла нощ. Според мен зависи от самото дете! Ако не е готово да се намали броя на храненията ще започне да ти се буди посред нощ или ще е гладно. При нас признаците, че храненията са му повече бяха, че не беше особено гладен, когато дойдеше времето, не си изяждаше порцията, хранеше се разсеяно ... такива неща. 
Цитирай

Стара Загора

Моята дъщеря от 3-я месец мина на 4 хранения на по 4 часа .Спи си цяла нощ - от 21 до 7.30 Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора