бънджи гащи за прохождане

  • 1 880
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 556
момченцето ми е вече на годинка,но не върви още само.според мен няма и да се пусне скоро.пробвах веднъж да му сложа от тези каишки,които използват за прохождане,и той изпадна в паника,и още повече се стегна.дали е удачно вместо каишки да се използват бънджи гащи.те изглеждат сякаш по-стабилни и предполагам,че няма така да се впиват в кожичката на детенцето и да го травмират допълнително.ако имате някакви лични впечатления,моля пишете ми.не насилвам детето да тръгва на всяка цена,но все пак не искам и да изостава много от връстниците си

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не разбирам за какви бънджи гащи за прохождане говориш  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 111
и на мен ми е интересно,въпреки че ни е рано...може ли снимка

# 3
  • Мнения: 3 499
Според мен пита вместо каишки за прохождане може ли да използва бънджи гащи с тази цел. Моят отговор е  Naughty , не,  Naughty и пак не. Не обърквай детето, не го мъчи и не го води като куче на каишки. Когато е готово то само ще тръгне. Не виждам повод за притеснение. На една приятелка момченцето й /сега е на 3/ до 1 годинка беше като бебе, нито пълзи, нито се изправя. Проходи на 1г. и 4-5м. И сега като гледам как тича.... Няма да остане непроходило детенцето. За къде бързате бе хора?

# 4
  • Мнения: 556
javascript:popupWindow('http://shop.danet.bg/popup_image.php?pID=516&osCsid=43f12696 … 6688d80cad6361414') 
за такива става въпрос

# 5
  • Мнения: 556
ами всъщност не бързам особено много.тревожи ме това,че той като цяло физически се развива малко по-бавно от останалите дечица.нямам предвид в растежа,а уменията.и за това исках да намеря начин,по който да помогна на детенцето.едва ли е ненормално една майка да се тревожи ,ако детето и изостава,в каквото и да е отношение.

# 6
  • Мнения: 3 499
Ами да, това е обикновено бънджи. Не виждам как ще водиш детето с него, то ще виси вътре като кукла. Децата се объркват още повече като ги вържеш.

# 7
  • Мнения: 649
Ако е мъничък, не му давай зор. Когато бяхме на 1 година, незнаех как да ги накарам да проходят. Мислих, че се развиваме прекалено бавно. Но нямаш си и на представа как се променят децата за 2 месеца! Сега сме на 1г и 5м, и.... вече тичаме Joy Joy!!!

# 8
  • Мнения: 8 769
дали е удачно вместо каишки да се използват бънджи гащи.
Не е удачно. Бънджи гащите са направени за улеснение на родителя, а не зяа детето. В тях то може да подскача известно време, но със сигурност няма да се научи да върви.
Пусни детенцето си свободно, и когато то реши, че е готово да върви, ще тръгне.
Най-добрата възраст за прохождане, според ортопедите, е година и 2-3 месеца. До година и половина. Grinning

# 9
  • Мнения: 1 896
В никаъв случай не го слагай в бънджи-това няма да му помогне да проходи по-рано.
Повечето от децата,които познавам прохождат няколко месеца след годинката.
Не се тревожи- и твоето ще проходи.Никой не е отишъл в първи клас пълзешком.

# 10
  • Мнения: 3 205
Най-добре ще му помогнеш, ако го оставиш да се развива сам. Някои деца рохождат на осем месеца, други - на година и половина. И двата вида търчат като бесни на две години, т.е. след няколко месеца просто разлика няма.
Мое мнение - всякакви неща, които уж помагат на детето да проходи по-бързо, всъщност в много случаи водят до повече падания (детето трябва да се научи само да пази равновесие, защото в края на краищата не може да разчита вечно да го водят с някакво приспособление), травми, изкривявания на стъпалата и глезените, неправилно ходене.

# 11
  • Мнения: 316
Според мен и коланите и бънджи гащите са напълно излишни.  Wink
Ортопеда Драганов ми беше казал, че бънджито и проходилката служат на майката единствено за да си свърши някаква работа за 15 мин спокойно, а не за прохождане. А за коланите каза, че били много опасни, защото малките свиквали да падат по лице с разперени ръце  Rolling Eyes
Имам колан и го ползвам единствено когато пазарувам, а малката се изправя в количката.
Не си мисли, че "изостава много от връстниците си" моята Никол започна да се изправя преди 10-тина дена и изобщо не прави крачки като я държа права, а пълзи като хлебарка  Joy
Педито ми каза изобщо да не се притеснявам за това, че най-добре било да прохождат по-късно - на година и 2-3мес. Всяко дете е индивидуално.
Не познавам човек, който да не е проходил  Mr. Green

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
И аз съм на мнение,че само ще се обърка детето Naughty,то си знае кога и как да се опита да проходи,насила не става.Разбирам те че си майка и е логично да иска да му помогнеш,но то си знае работата  bouquet

# 13
  • Мнения: 4 496
Не се притеснявай,че изоставало.Няма две еднакви деца.Не си мъчи детето,а ако ти подмятат другите майки,че изостава fightСпоред мен прибягването до бънджи гащи,за да проходи,си е чисто насилване.Големия ми проходи на 1 годинка и 1 седмица,а малкия-на 10 месеца.Така,че си е до детето. Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 560
Не се притеснявай и не го мъчи излишно, като му дойде времето ще проходи  Peace

Йоан от 2 месеца ме води за ръка напред- назад, но така и не се е пуснал сам да върви! Като се почуства достатъчно сигурен в себе си, и това ще стане  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт