Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 79 отговора

София

Вчера на рождения ден на свекървата отбор нейни приятелки (до голяма степен разгорещени от горещините и бялото вино  Crazy) се опитаха най-напред да набутат в устата на дъщеря ми бая голямшко парче свинско, а после и торта... За свинското  успях да реагирам бързо, с най-милия си тон обясних системата на захранване на щерката, която спазваме, храните които яде и основните принципи. Но докато сипвах чаша вода на ожадняла лелка, другите успяха да й набутат в устата парче ягодово парфе! Гледала ги как ядат и им станало мъчно за детенцето! Освен това имало шест зъба и значи вече можело да яде всичко. #2gunfire
Добре, съгласна съм, че аз съм виновна, защото ги изпуснах за половин минута от погледа си. Но въпросът ми е: "Как вие реагирате при подобни ситуации?"
Не е толкова важно, че нищо не стана в крайна сметка. В случая бяха погазени мои разпореждания! За моето дете! Не бяха давани просто досадни съвети както друг път, бях пренебрегната като авторитет.
Вече ми е смешно, но се чудя как да се справям и в бъдеще с такива агресивни "капацитети", без да вдигам грандиозен скандал. Не че не ми се искаше, но в случая все пак и аз бях на гости, не можех да си позволя да разваля празника на свеки, обиждайки приятелките й.
Цитирай

Bapнa

Глупости - естествено, че можеш да й развалиш празника ! Аз бих !  Peace
Цитирай

На една звезда

И аз много бих се ядосала в такава ситуация. Защо не им каза"А мен попитали ме няко, дали може да и даде торта? Това е моето дете, нали така? Значи аз решавам какво ще яде и какво не". Нямаше да развалиш празника, но и недвусмислено щеше да си изкажеш мнението. Следващият път едва ли щяха да посмеят.
Цитирай

Казваш с леден тон, нетърпящ възражения, че единствено ти решаваш какво и кога ще опитва и яде детето ти, и че няма да допускаш никакви изключения за никого. Защото отговорността за детето и здравето му  лежи най-вече върху твоите плещи.  Crossing Arms

Празник - делник, свеки-майка, моите принципи не търпят изключения.  Naughty Дай ясно да се разбере веднъж и няма да се повтори.
Цитирай

Някъде там...

Аз също бих! Тук става въпрос за моето дете и за това, че аз съм казала нещо. Щях веднага да реагирам и да направя забележка. Също така бих обяснила, че аз решавам за своето дете, а те да решават за техните си. И бих обяснила на свекърва ми в прав текст, че не желая повече да се повтарят подобни ситуации.
Цитирай

Варна

Но въпросът ми е: "Как вие реагирате при подобни ситуации?"
Не си длъжна да следиш зорко детето си всяка секунда, при условия, че има и други хора наоколо. Не си виновна.
При подобна сцена, казвам с усмивка, но с тон, нетърпящ възражение, че детето яде това, което аз му дам и че ис има схема на захранване. Казвам, че трябва да ме питат преди това. Не ме интересува чий празник е. Обидената си ти, защото е погазен твоя авторитет.
Реагирайки по този начин, вече знаят при всички случаи, че трявба да питат. Very Happy
Цитирай

Неуспяла да избяга от корените си

Съвсем спокойно е можело да ги попариш,ама както трябва!
Имам алергия от такива "всезнаещи" лелки!
А свекърва ти къде беше?Или и тя е като моята?!?
Цитирай

И аз!!! Особено,   когато се отнася за детето ми!!!  Peace
Цитирай

Вече в моята си приказка...

А твоята свекърва къде е била през това време?
Аз щях да й обясня кое може и кое неможе за моето дете. Тя би трябвало да знае, че за захранването на детето ми има правила, на които държа. И тя е човекът, който е трябвало да реагира в този момент!
Аз такъв скандал щях да вдигна, че щеше да се запомни този рожден ден!
Цитирай

в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно

Аз бих полудялаааааааааа #2gunfire
Не съм от хората, дарени с търпение, както и не съм от тези, които могат да се усмихнат и да премълчат. По отношение на детето си съм безкомпромисна, а по отношение на захранването - направо съм луда. Никой не може да дава по свое усмотрение нещо на детето ми без да ме е попитал и това е закон вкъщи, а и извън вкъщи. Аз храня детето си и точка по въпроса. Може да има обидени, може да има сърдити, може да съм кучка, ама това е положението - не ми пука, когато става дума за него Crossing Arms
Цитирай

днес тук, утре там...

Казваш с леден тон, нетърпящ възражения, че единствено ти решаваш какво и кога ще опитва и яде детето ти, и че няма да допускаш никакви изключения за никого. Защото отговорността за детето и здравето му  лежи най-вече върху твоите плещи.  Crossing Arms

Празник - делник, свеки-майка, моите принципи не търпят изключения.  Naughty Дай ясно да се разбере веднъж и няма да се повтори.

Абсолютно подкрепям  Peace. Близките ми ме познават и трудно могат да си позволят подобни самоинициативи по отношение на децата ми . Никога не бих си замълчала ако видя ,че по някакъв начин нарушават хранителния режим който съм създала  Naughty
Цитирай

А свекърва ти как реагира??Важно е и тя какво ще им каже,защото са били нейни гости.Не им се връзвай,не са всеки ден у вас,но си поговори със свеки да няма подобни повторни случаи.А пък ако има-вдигни лют скандал!!!!! smile3511
Цитирай

София

Подкрепям с две ръце!
И аз бих направила много остра забележка и ще им забраня /ако трябва и с не толкова деликатен тон/, че никой няма право да пъха в  устата на детето ми каквото и да било освен МЕН!!!
Цитирай

в средата на мъглата

при мен от такава намеса ДАЯНА получи разтройство тогава събрах всички присъствали и им заявих 4е моето дете ще яде и пие само каквото аз и дам и от тогава освен вода нищо друго не и даваха когато сме у свекито ,но и каките отговаряха за безопасноста и в мое отцъствие
Цитирай

София

Когато започнах захранването изрично предупредих бабите и дядовците, че нежелая да му дават каквото и да е, без да ме питат. А, когато ходим на гости, още с влизането любезно предупреждавам, че не му давам да яде всичко, затова ще държа да ме питат, ако решат да му дадат нещо. Досега не съм имала проблеми.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 79 отговора