Как се спавяте с нахалните "капацитети"?

  • 3 398
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 040
Ако "капацитетите" са непознати обикновено им давам пълен игнор...какво да си хабиш нервите да обясняваш и без това няма да те послушат. На познатите гледам да обяснявам търпеливо и спокойно, ама много често не се получава  Tired

# 61
  • Мнения: 441
Ако "капацитетите" са непознати обикновено им давам пълен игнор...какво да си хабиш нервите да обясняваш и без това няма да те послушат. На познатите гледам да обяснявам търпеливо и спокойно, ама много често не се получава  Tired
При майка ми слава богу се получи.Винаги преди да купи нещо за ядене на малкият не пита.Макар,че вече е на 2 г. все още има неща, който не разрешавам да яде.
Обаче онзи ден се бяхме събрали няколко майки с деца в парка.Дечицата са долу горе на една възраст и съответно си играят наоколо(не мога да го вържа в количката я,вече е голям).Стремя се постоянно да наглеждам малкият ,защото има навика да се отдалечава доста от мен.Той е много общителен и макар да не говори много ,обича да се закача с хората и да им се усмихва.Та,отива той до една мургава баба и тя се присяга и му дава семки  Shocked.
Лелеее как се развиках,не знам защо беше решила ,че може да му дава да яде каквото и да е.Гледал я бил и затова.Ами в парка се събират и младежи с бира,той и тях гледа добре,че на са решили още да го почерпят  ooooh!.

# 62
  • Мнения: 1 367
Аз бих полудялаааааааааа #2gunfire
Не съм от хората, дарени с търпение, както и не съм от тези, които могат да се усмихнат и да премълчат. По отношение на детето си съм безкомпромисна, а по отношение на захранването - направо съм луда. Никой не може да дава по свое усмотрение нещо на детето ми без да ме е попитал и това е закон вкъщи, а и извън вкъщи. Аз храня детето си и точка по въпроса. Може да има обидени, може да има сърдити, може да съм кучка, ама това е положението - не ми пука, когато става дума за него Crossing Arms

Бравооооооооооо! Подкрепям напълно!!!!

# 63
  • София
  • Мнения: 10 324
...
Повратната точка е обаче да предложа алтернатива-вместо това, кайте му банан/солета/ябълка-или каквото ти прецениш.
...
Обикновено роднините остават доволни ако им дам идея какво да дадат на детето-хем им е кеф че са го нахранили и дребния е ял с кеф, хем ги похвалвам накрая (не пропускам да отбележа, че "аз като му давам не яде толкова" или нещо такова)
Техниката с ласкателствата действа безотказно, вече не мога да позная роднините-много ме слушат, преди няколко месеца само дебнеха да ме нма и си правеха каквото си знаят Grinning
  bouquet
Наистина добро предложение! Точно някакъв такъв подход търсех, мисля, че ще сработи добре.
  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 216
Приятелките на свекървата са ми слабост.
Не знам как, но са способни да предизвикат  в мен особен вид агресия  #Crazy

# 65
  • Мнения: 374
"Как вие реагирате при подобни ситуации?"
бия шамари  Mr. Green
шегичка де, но след като те се държат недопустимо и ти можеш да си го позволиш  Peace
ужасно много се дразня на такива лелки, бабки и .... т.н.

# 66
ееее, не се пали толкова, едва ли са искали да те дразнят!

# 67
  • Мнения: 315
А на мен ми казват, че Форумът ми е изпил мозъка и "няма НИщО лошо в това детенце да си хапне пилешки хапки"  #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Те колко деца са изгледалиииии, а аз - едно гледам и в интернет съвети търся   Crazy
Последното беше като една лелка ми се накара, че детето ми е голо, а духа вятър  #Crazy , само 30+градуса беше тази сутрин.. .на всичкото отгоре беше напълно непозната, която ме спря на улицата  #Crazy
А за добродушното черпене думи нямам, освен  #Cussing out, и си ги казвам директно в очите, не им го спестявам 

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз бих полудялаааааааааа #2gunfire
Не съм от хората, дарени с търпение, както и не съм от тези, които могат да се усмихнат и да премълчат. По отношение на детето си съм безкомпромисна, а по отношение на захранването - направо съм луда. Никой не може да дава по свое усмотрение нещо на детето ми без да ме е попитал и това е закон вкъщи, а и извън вкъщи. Аз храня детето си и точка по въпроса. Може да има обидени, може да има сърдити, може да съм кучка, ама това е положението - не ми пука, когато става дума за него Crossing Arms

Бравооооооооооо! Подкрепям напълно!!!!
Peace Peace Peace И аз подкрепям.Не може всеки да дава акъл за щяло и не щяло  Naughty.То си има и поговорка:"Много баб и хилаво бебе"

# 69
  • Мнения: 34
"Голяма работа че е изяла един бонбон (точно преди обяда)"
"По мое време децата си лягаха в 20.00 ч. ( моята заспива около 23.00ч.)"
"Не са й толкова мръсни ръцете,нека придобива имунитет"......
Мога да изреждам още доста "умни" мисли, с които ми се налага да се боря всеки ден от познати и не толкова познати,но вече почти всички знаят моята дума НЕ , казана с твърд тон и определено върши работа.Не говоря,не се обяснявам,просто казвам НЕ.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 877
Аууууууу, най ги обичам тия бабки/лелки, дето все ми натякват как да си гледам децата Sick.

Искрено те поздравявам за проявеното спокойствие и стоицизъм  bouquet- аз щях да се разкрещя порядъчно...

Според мен единственото спасение е да не ги срещаш никога (но уви това е невъзможно), защото те нито от намеци, нито от директни критики разбират.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Засега не ми се е случвало,но обикновено питам какво полезно има в дадената храна за да я дам.Въпреки това свекървата продължава да купува зрънчовци и тем подобни.Знае много добре че нито ще дам на Тери,нито ще го взема/явно на нея и се хапва/.

# 72
  • Мнения: 3 356
Собствената ми майка даде на детето на 5 м.шоколад.Пак я  бях изпуснала от поглед за 1 минута.Не и се размина скандала.
Не ме интересува нито кой има празник,нито кой на кой е приятел,нито колко вино е изпил-скандала им е в кърпа вързан.Ами ако детето е алергично?!Лелката после ли ще трепери за него.За здравето на детето човек убивам.Много ми пука,че после ще ме разнасят колко съм зла и невъзпитана примерно.  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 649
при такива случаи започвам да крещя, без да ме интересува на кого и какво говоря. Все пак това са си моите деца, аз решавам кога и какво ще ядат, и кой ще им го дава.
Правила съм нелюбезни забележки на много хора, които не се съобразяват със нищо, относно моите деца. Сега всички ме питат дали могат да дадат нещо на децата ми!

# 74
  • София
  • Мнения: 5 079
Нормално е да се ядосаш, и аз бих...  Twisted Evil Освен това бих дала гласно да се разбере колко и ЗАЩО съм толкова бясна и бих преосмислила изобщо гостуването си за в бъдеще в този дом...  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт