Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!

дъщеря ми има доста остра форма на АД.
засега  сме само на кърма и ще захранвам след 6-тия месец.
тогава ще си бъдем в България и затова питах още сега док. за схема на захранване.каза ми да започна със сок от моркови на някоя фирма,защото са преварени.постепенно да въведа и пюте от моркови.така в рамките на 4седмици да може да яде спокойно пюре от моркови.след това да въведа някакви други зеленчуци и плодове(ябълка,круша,банан) и  месо.
питах кога се правят кръвни изследвания тук и ми каза,че за хемоглобин въобще не се правят ако детето не е бледо и няма други оплаквания.

как ви се струва тази схема на захранване,не е ли много бавно?да не направи някоя анемия.

повечето майки започват с оризовата каша,а при нас тя остава доста назад(не питах подробно за следващите месеци,защото тогава трябва да сме се завърнали).
Цитирай

Германия

хихих, напълно нормална схема за тук.
Аз не съм питала за захранване, нито пък са ми казвали кое кога. Май само за месото някъде 9-10 месец ми го спомена тогавашната ни педиатърка. Беше решила, че Мартин има анемия, защото е със светла кожа. Напразно си и беше боцкането за кръв. Ако те притеснява анемия, елдата е подходяща за целта.
Цитирай

Ами, добра е схемата. Въпреки че чак 1 месец не бих давала само моркови... Rolling Eyes Голямата щерка е с АД, но той се прояви на 15 месеца, та тогава ни беше по-трудно (минаване на диети и двете за доста време, наново захранване... Tired)...

Сега при вас е важното да захранваш внимателно и да следиш за реакции. Въвеждай нови храни през 5 дни поне. Внимавай с алергизиращите.

Изтегли всички хистамин-съдържащи продукти доста назад в схемата си. Аз изчаквам третата годинка на Мариела, за да ги пробвам пак (банан, домат, спанак, патладжан). Виж в Гугл - потърси списък с хистамин-съдържащи. Щом имате изявена алергия, хистаминът в храната допълнително може да увеличи обривчетата/лишеите по кожата.

При щерката имаше реакция и към млечни продукти, добре че я кърмех, бях спряла киселото мляко, сиренето, кашкавала и маслото. След диета около 10-на месеца пробвахме внимателно отново и проблем нямаше.
Цитирай

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190647.0

Скоро обсъждахме нещо подобно и може да ти е полезно.
При такава диагноза аз лично захраних на 6 м, като и без друго бях планирала, но забавих накои неща - млечни продукти, месо и яйца.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.