Как да въведа плод?

  • 531
  • 6
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Здравейте мами, много неща прочетох за захранването, но някои не ми станаха ясни, затова бих искала да се обърна към по-опитните от вас за съвет.
Когато реша да въведа плод как трябва да започна? От сокчетата категорично се отказах, затова предпочитам да започна с цял плод, но в какъв вид трябва да бъде, пресен ли - направен на пюре или термично обработен/имам предвид готовите пюрета по магазините/?
А освен това искам да питам с какво да започна? Добре ли е ако първия плод е ябълка?

PS. Преди това съм захранила със зеленчуково пюре

# 1
  • Мнения: 4 915
До 6-тия месец - термично обработен плод. След него - в суров  вид може.

Лично аз не съм давала и няма да давам купешки пюрета. Ако ще въвеждаш скоро ябълката, може примерно да я дадеш печена и пюрирана. Също така можеш да предложиш от дребните български круши - виж бабите по пазарите май вече ги продават - сладки и сочни са.
По-късно ще излезнат и сините сливи, пъпеш...Банан може също (внимавай ако сте предразположени към алергии).

Всички плодове давай обелени.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Благодаря за отговора, аз преди два дена започнах с картоф, а плод мисля да въведа след като навърши 6 месеца, значи тогава може и пресен, така ли?
Аз също мисля, че готовите пюрета не са за предпочитане. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 915
Да, може суров след 6-тия месец - пюриран.  Wink

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Дай ябълка като първи плод. Като за начало давай преработен плод, после може и суров. След това може да въведеш круша, банан, сини сливи, пъпеш....

# 5
  • софия
  • Мнения: 25 446
И аз бих ти препоръчала първоначално да даваш термично обработен плод - сварен или печен. Суровият мисля беше след 7мия месец (но не съм много сигурна). Освен, че напоследък банана го водят алерген, имай предвид, че запича. Аз когато захранвах, точно с банан, направих на малката трахотен запек.

# 6
  • София
  • Мнения: 850
След 6-ти месец, спокойно давай сурови плодове. От термично обработените файда никаква Wink

Общи условия

Активация на акаунт