Отговори
  • Мнения: 1 909
Не знам как точно му се казва на това кръгче, но също е с хормони и се използува като лепенката (но се слага на друго място). Ако някой е използувал, ще се радвам да сподели. Налага ми се да махна спиралата поне за известно време, а никак не съм свикнала на хапчета, та търся варианти newsm78 

# 1
  • Мнения: 40
Здравей,
аз съм ползвала лепенки преди да забременея и съм много доволна и е факт, че не забременях докато ги ползвах, а когато ги спрях Simple Smile
Много е удобно лепваш я и цяла седмица не го мислиш Simple Smile
Преди два месеца родих и когато му дойде времето пак лепенки ще използвам, а и нямат странични ефекти ( от хапчетата ми спря цикъла), но са два пъти по-скъпи от тях
Успех

# 2
  • Мнения: 705
Уау. За първи път чувам. Но така и не разбрах. Може ли повече инфо. От аптека ли се купуват? Под какво име? Пач?

..също е с хормони и се използува като лепенката (но се слага на друго място)...
на какво място?

 Hug

# 3
  • Мнения: 3 069
Не съм чувала за тези лепенки....
Използваме си старото изпитано средство - презервативи!

# 4
  • Мнения: 256
Аз никога не съм/пия Ясмин/,но моя позната е и продължава да използва този вид противозачатъцни.Много е доволна!
Тя си я слага на рамото.

# 5
  • Мнения: 2 663
И аз не съм , но моя приятелка кара с тях вече години и е много доволна, живот и здраве след раждането мисля да ги пробвам

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пачовете се казват Евра и са комбинирани противозачатъчни.
Хубаво е човек да поогледа повечко информацията около тях - например американското FDA е излязло със специално предупреждение против употребата им, тъй като при трансдермалното приложение в организма прониква значително по-високо количество естроген, отколкото при хапчетата, което пък значително увеличава вероятността от по-сериозните странични ефекти (тромбози и т.н.).
Има доста теми за тях - пуснете Евра и ще излязат.

# 7
  • Мнения: 1 909
Уау. За първи път чувам. Но така и не разбрах. Може ли повече инфо. От аптека ли се купуват? Под какво име? Пач?
..също е с хормони и се използува като лепенката (но се слага на друго място)...
на какво място?
 Hug
Ха познай де Grinning Тези пластмасови кръгчета са нещо като спирала, но човек си го слага сам за по три седмици, после за една го маха и така - като лепенката. Тук ги предписва гинеколога и са безплатни. Както и пачовете.

Хедра, прочетох за лепенките доста информация, а и с гинеколога говорихме - има различни видове, ако се спре човек на такива с по-леко съдържание на хормони няма проблем от рода, за който говориш.  Той ме предупреди само, че  все пак има опасност от отлепване.

А за кръгчетата никой ли не е чувал?

# 8
  • София
  • Мнения: 659
Братовчедка ми ги ползваше и беше много доволна, но тя живее в Германия и си ги взимаше от там. Спря ги защото получи нещо като алергия ама тя по принцип си е с по-нежна кожичка, а и се случи след доста дълго ползване.

# 9
  • Мнения: 1 216
Аз бих ползвала, чувала съм различни мнения. За всяко нещо има за и против, важно е да ти понасят добре и да са ефективни. Това с отлепянето обаче е психарско

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
Чувала съм различни мнения, но моя гинеколог не ми ги препоръчва. Ето и едно линкче за лепенките    http://www.fema-bg.com/index.php?m=1027&lang=1

# 11
  • Мнения: 1 909
Ето един линк за кръгчето - съжалявам, на френски е, но поне се вижда на картинка какво представлява. Ако някой се заинтересува, ще го преведа. Моят гинеколог всъщност ме навиваше за кръгче, но аз за момента се спрях на лепенката - още не съм я пробвала

http://www.doctissimo.fr/html/sante/mag_2001/mag0323/sa_3734_anneau_pilule.htm

# 12
  • Мнения: 5 362
Не съм чувала за тези лепенки...но ми стана интересна темичката Thinking - ще чета по въпроса.

# 13
Ето един линк за кръгчето - съжалявам, на френски е, но поне се вижда на картинка какво представлява. Ако някой се заинтересува, ще го преведа. Моят гинеколог всъщност ме навиваше за кръгче, но аз за момента се спрях на лепенката - още не съм я пробвала

http://www.doctissimo.fr/html/sante/mag_2001/mag0323/sa_3734_anneau_pilule.htm

4умби, предложиха ми, но отказах. НеЩо не можа да ме убеди гинекологът.

# 14
  • Мнения: 1 909
Хм, да, и мен не можа да ме убеди. Хем бях гледала по ТВ  и едно здравно предаване, в което обясняваха предимствата, разни девойки, които ги ползват бяха много доволни, но нещо идеята за слагането и махането, не знам защо, не ме кефи особено

Общи условия

Активация на акаунт