Спешни манджи - почти аламинути за работещи бг-мами.....

  • 131 240
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
Утре ще ви пусна моята бърза и оближи пръсти баница. Щом и свеки ме похвали и рецепта иска Mr. Green

# 16
  • Мнения: 22 867
Утре ще ви пусна моята бърза и оближи пръсти баница. Щом и свеки ме похвали и рецепта иска Mr. Green

Що чак утре? newsm78 Като знам какъв фен съм на баниците, ще има да я мисляяяяя............ Днес тичах да си купя готова,защото не ми се включваше фурна в тая горещина. Пък и щом имаш такава височайша похвала, явно ще да е вкусна. Ами, ще чакам до утре  Cry, само да не вземеш пък да забравиш!?

# 17
  • Мнения: 4 111
Аз съм фен на месните мързеливи ястия на фурна. Моля за идеи  Praynig
В линка по-горе бяха почти само постни с изключение на нещо си с кайма. Вкъщи е на почит пилешкото и свинското. Изчерпах се вече, измислям си, засега се получава, но ще бъда много доволна на още рецепти.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 209
картофите с гъби и сметана в гюве4, слагаш и пиле или праse- това е пробвано- бива Simple Smile
в баницата, дето 4акаме, Wink слагаш и мръвки на дребно

сега сериозно Simple Smile
една лесна манджа с прасешко (с всякакво става )в тава, но аз я правя в йена с капак или в гюве4а:
1 кг месо на хапки леко запържено да се запе4ати , 5-6 моркова на шайби4ки, 5 гл. лук, 5-6 4ервени 4ушки пе4ени , 1 4аша грах замразен/консерва -вси4ко в йената. заливат се със смес от- 1 сл. захар, 1 ч.л. сол, 1 ша4а доматена салца/пюре, 2 4аши вода. 4ер пипер, дафинов лист, 4ервен пипер и вси4ко дето оби4ате като тревуляк. за юбравяш го във фурната и като си спомниш е готово.

мързелива муска , защото се спетява от рязането и запържването  Simple Smile измислено от една дружка поради непоносимост към комбинацията- запържена кайма с домати. аз тотално се влюбих във вкуса. необходимости:
картофи на тънки филийки около 1.5кг
лук 2 ГЛАВИ на кръг4ета
морков на тънки колелца
2 кайми от 250г. нама4кват се с ръка в голяма купа с 2 4аши студена вода (аз врътвам с тела за айца)  да се разбият бу4иците- в каймата се слагат зелении, 4евен пипер и подправки и в намаслена тава се реди не особено прилежно  -картоф, лук, морков, полива се малко от каймяната 4орба Simple Smile и така докато свърши. ако е необходимо се долива вода и се пе4е. който иска заливка, аз не ям и затова стържа кашкавал.


 
 

# 19
  • Мнения: 4 111
harmony_broken, много благодаря! И двете ще се пробват!    bouquet

Развесели ме  Hug

# 20
  • Мнения: 4 111
Здравейте!
Ще споделя една вчерашна импровизация – успешна!
2 тарелки обезкостени пилешки бутчета (около 13-14 броя) нареждам плътно в тавата, от двете страни слагам сол, черен пипер и универсалната подправка на Маги. Слагам около 100 г червено вино и чаша вода. Отгоре слагам 2-3 големи глави лук, нарязани на едро, след това моркови 4-5, също нарязани на едри шайби. Посолявам. Поливам с всичко с 400 г готварска сметана и допълвам вода (1-2 чаши). Покривам тавата с фолио, пека така 1 час, след това махам фолиото и пека още около час и половина. Разбърках 2-3 пъти за това време.
Стана много вкусно. От мазнина няма нужда, сметаната си има мазнина. Ако държите, може да добавите малко зехтин. Да ви е сладко!

# 21
Утре ще ви пусна моята бърза и оближи пръсти баница. Щом и свеки ме похвали и рецепта иска Mr. Green

Що чак утре? newsm78 Като знам какъв фен съм на баниците, ще има да я мисляяяяя............ Днес тичах да си купя готова,защото не ми се включваше фурна в тая горещина. Пък и щом имаш такава височайша похвала, явно ще да е вкусна. Ами, ще чакам до утре  Cry, само да не вземеш пък да забравиш!?


Ето веднага пускам рецептата, за днеска остана защото вчера не си бях в къщи пък тефтера у нас.
Продукти за 2 кори готови за баница - аз купувам Бела
За плънката:
4 яйца
1ч.ч кисело мляко
3 с.л брашно
1 бакпулвер
сирене колкото обичате  - да се получи гъстичко.
Разстилам корите. Хващам по 2 намазвам с олио може и масълце на сложиш.Ръся от плънката. Завивам на руло. Така се процедира  докато свършат продуктите. Реди се като вита баничка.Като я навия цялата отгове пак съсвем леко намазвам с олио. Пека на предварително загрята на 250 градуса фурна.
Тази плънка прави баницата стегната, пълна и абе направо ммммммммм.
Да ви е сладко.  chef
Ако някой може да ме научи как да публикувам снимки, че имам да пише. Тенкс  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 111

Ако някой може да ме научи как да публикувам снимки, че имам да пише. Тенкс  bouquet


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825 - тук е обяснено подробно. С "две думи" - трябва да качиш снимката в интернет, след това да и вземеш адреса (с десет бутон - копиране адреса на изображението) и след това да копираш този адрес между тези тагове img със скоби [] и /img със същите скоби.

# 23
  • Мнения: 5 362
Обичам готвенето в гювеч,когато ме мързи.Вярно,че по-бавно става,но поне изсипвам всичко и го оставям да се готви само Wink
Харесвам и едно пиле с топено сирене.В йенска тенджерка слагам пилешки бутчета или пилешки филенца.Режа една щафетка топено сирене на колелца и го нареждам и него между пилето.Сол и черен пипер.Вода-съвсем малко,колкото да не е без хич.Печеш и ядеш!Става стра'Отно Laughing

Сетих се и за една баница-и тя от(за) мързеливите Grinning
1/4 кисело мляко, 1/4кг сирене, 14 с.л. брашно, 4 с.л. олио, 2 яйца, 1/4л. сода(разбива се в млякото).
Всичко се смесва много добре,хубаво се разбърква и се изсипва в намаслена тавичка.Пече се в предварително загрята фурна.
Става много бързо Peace

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 15:17 от Ted_Ka

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, каква супер полезна темичка! Браво на авторката!   bouquet

# 25
  • Мнения: 393
Ето едни бързи лесни и вкусни яйца:
10-12 рулца от раци нарязани на по 3 парченца
4-5 яйца
2 супени лъжици кетчуп
1/2 настъргана краставица
Загрява се малко олио в тиган и се разбъркват продуктите и готово.
 Това с краставицата звучи странно и аз в началото гледах с недоверие ама как да обидя мъжкото и като опитах си облизах пръстите. Всъщност рецептата е творение на приятеля ми  Hug

Надявам се да ви хареса ако някой се престраши да пробва де  Joy

# 26
  • Мнения: 22 867
1/2 настъргана краставица
Загрява се малко олио в тиган и се разбъркват продуктите и готово.
 Това с краставицата звучи странно

В китайските манджи има пържени краставици, на мен ми харесват. Действително е малко необичайно, защото го нямаме в нашата кухня, но е вкусно. Grinning

# 27
  • Мнения: 2 126
гювечета на микровълнова-слагам разни остатъци от ядене, например картофче, месце или др подобно, остатъци от хладилника- топено сирене, кашкавал и др, домат или лютеница, най-отгоре 1-2 яйца и всичко в микровълновата-всеки път се получава супер!
много ми е мързелива и тенджерата под налягане


заинтригува ме с тези гювечета на микровълнова  Rolling Eyes с капака ли ги печеш и на каква степен  newsm78 колко време  newsm78 разбъркваш ли  newsm78 изпича ли се равномерно  newsm78 ползваш ли функцията грил  newsm78 само по едно ли слагаш  newsm78  Blush извинявай, но не съм приготвяла гювечета там и ми се ще да пробвам  Rolling Eyes
Гледам че въпросът ти е останал само въпрос Mr. Green та да си кажа аз....
Значи аз винаги приготвям гювечета в микровълнова - много бързо става.Аз слагам всичко каквото имам вътре и дори яйцата не ги добавям накрая,а най отгоре върху всичко.Слагам в микровелето и нито бъркам,нито пипам нещо - вадя и сервирам Peace
А също така - с капака ги пека,всичко си се изпича равномерно,слагам само по едно,не ползвам функцията грил,при мен всяко едно се пече за около 5-7 минути.Може и по малко ама аз обичам яйцата да не са ми лигави Grinning

Дано съм била полезна Peace

# 28
  • Мнения: 4 111
Дес, 5-7 минути на колко вата?


harmony_broken, в момента пека мързеливата мусака, ама тя не е мързелива много де. Има рязане, кълцане... Пека от 1 час и като гледам още 1 час ще отиде. Ще пиша после. Няма начин да не стане вкусна, мирише много хубаво.

Iva_q, рецептата за яйцата ми харесва и ще я пробвам тези дни!

# 29
  • Мнения: 2 126
ДА ти кажа честно микровълновата ни е много стар модел и няма нагласяне на мощност Embarassed Обаче ако ще пробваш ти препоръчвам да сложиш на максимална мощност и да печеш по малко минутки например 3-4,провери какво е положението и ако трябва сложи на още няколко.За мен е готово когато яйцето е готово,защото аз слагам вътре само неща които не изискаюват много готвене - лютеница,сирене,колбас,кашкавал,домат и чушка пресни.За себе си го правя даже без колбас и става нещо чудесно,като миш маш в гювече Grinning

Общи условия

Активация на акаунт