Спешни манджи - почти аламинути за работещи бг-мами.....

  • 131 287
  • 155
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 209
harmony_broken, в момента пека мързеливата мусака, ама тя не е мързелива много де. Има рязане, кълцане... Пека от 1 час и като гледам още 1 час ще отиде. Ще пиша после. Няма начин да не стане вкусна, мирише много хубаво.

леле, лилянчо , защо толкова дълго, да не е тройна доза , а Simple Smile какво ги кълцаш, давай по мързеливичко - на колелца, нали туй е идеята. аз с една приставка на рендето я правя за 5-10 минути.

сетих се , 4е сред мързеливите ястия , особено внимание следва да отдадем на тортата с мюсли на сладка хапка.   chef

# 31
  • Мнения: 4 111
harmony_broken, час и половина я пекох, рязах всичко на шайби, настърках накрая мнооого кашкавал и стана страхотно! Тъкмо вечеряхме и бързам да те похваля за хубавата рецепта!   bouquet

Дес, така ще направя, както казваш, но нямам гювечета  Embarassed , в скоро време ще си купя, че по-мързеливо и бързо ядене не бях чувала.

Много ви благодаря, момичета! Страхотна темичка!
Ако някой се сети нещо да пише!  Hug

# 32
  • Мнения: 5 246
Не знам това ядене, което ще напиша колко е мързеливо, но определено става бързо и много вкусно  Peace
Рецептата е от книгата "Те готвят"

Лекарско пиле

Продукти:
700-800 г пилешко бонфиле
400 г заквасена сметана
5-6 с. л. зехтин
1 с. л. люто къри
черен пипер, сол на вкус

Нарязва се бонфилето на малки парченца, пържи се в зехтина, докато побелее. Прибавя се сметаната, кърито, черния пипер и солта. Оставя се захлупено на тих огън 25 минути.
За гарнитура по избор катрофено пюре или ориз.

Аз го правих с ориз, както е дадено в книгата. Направих го като канапе, а отгоре сложих месото със соса.   chef

# 33
  • Мнения: 4 111
Iva_q, току-що опитахме омлета. На мен ми хареса. Вярно е, че има екзотичен вкус, все едно съм яла в китайски ресторант. Мъжът ми не беше много очарован, но си го изяде без възражения.  Mr. Green
На него му дай свинска пържолка и не го мисли.

# 34
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Страхотни рецепти сте дали, браво   bouquet Аз продължавам да допълвам линковете на първата страница, така че поглеждаЙте и там. Добавих и рецептата за лесна и ефектна шарлота на mari_eta .

# 35
  • Мнения: 1 794
Докато постна тук, постнах на още две места, без да мога да изтрия постингите си  Laughing

Ето ги моите супер мързеливи яйца.
И пак.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 410
[..... Добавих и рецептата за лесна и ефектна шарлота на mari_eta .
[/quote]

Къде е тая шарлота? Аз ли нещо не виждам newsm78, три пъти прелистих страницата и пак нищо.

# 37
  • Мнения: 157
От една далечна роднина научих моята мързелива мусака

Запържваш лука, подправките и там, каквото обичайно си слагате в мусаката, нарязват се картофите /може и на по-едро/.
Слагат се при каймата с малко водичка, сол на вкус и .... готово.
Цялата процедура се прави в тенджера, на мен ми е вкусно, даже и повече, отколкото на фурна.
Време за приготвяне - около половин час /колкото картофите да се сварят/.

# 38
  • Мнения: 4 111
Тази мусака в тенджера я прави майка ми от край време. Вкусно е. Добавя и чесън.

# 39
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
[..... Добавих и рецептата за лесна и ефектна шарлота на mari_eta .

Къде е тая шарлота? Аз ли нещо не виждам newsm78, три пъти прелистих страницата и пак нищо.
[/quote]

Като щракнеш на линка ШАРЛОТА, на стр.7 , второто мнение е неЙно, има и снимка на шарлотата за да се добие представа как изглежда. Аз изрових и рецептата на mari_eta и я копвам направо тук:
Имах много прясно мляко и реших да го употребя.
Използвах три различни пудинга на д-р Йоткер - ягода, ванилия и карамел. Всеки от тях се сварява на крем с по 500 мл. пр. мляко. Разтворих 2 желатина на д-р Йоткер и ги разпределих по равно в трите крема. После ги излях един по един в обляна със студена вода кексова форма. Отгоре наредих обикновени бисквити, които служат за основа при обръщането. Метнах за една нощ в хладилника и готово.

# 40
  • Мнения: 4 111
Днес пригорвих много мързеливо пиле с гъби и картофи - нищо особено, но много вкусно. Първо нареждам в тавата 5 средно големи картофа, нарязани на едро - посолявам, слагам чер пипер и подправка за пиле, след това редя отгоре гъби от тарелка, нарязани на шайби, отгоре отново ръся сол, чер пипер и подправка за пиле. Цяло пиле го разрязвам напречно от едната страна, където е бялото месо и го "разчеквам" в тавата. От двете страни го ръся със същите подправки, малко зехтин, половин бира и 1-2 чаши вода. Подготовка 15 минути, печене 45 минути - за 1 час вкусотия. Това с "разчекването" го предложи мъжа ми и пилето се опече много по-добре и по-бързо, отколкото като е цяло.

# 41
  • Мнения: 2 550
Една много мързелива рецепта с риба...и много вкусна.
Филе от бяла риба (хек) се осолява и поръсва с черен пипер, слага се в намазнена тавичка....върху рибата се слагат колелца лук (не полумесеци, а целите колелца), а най-отгоре се маже с малко майонеза. Като се изпече не се усеща, че има майоноза, става много приятно! Пече се 30-40 минути на 180 градуса.

# 42
  • Мнения: 7 474
90% от рецептите ми са мързеливи Laughing, на някои даже си пише  Embarassed 
Тук има доста добри идеи   bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 4 146
Моите мързели ястия са принцеси с кайма или с яйце и сирене, готова супа, в която слагам нарязани картофи и сварявам 20-на минути.
Но ме притеснява, че при мързеливите ястия се използват продукти, които не са подходящи за малки деца.
Малкия трябва да мине на обща храна, но когато правя от готовите супи не смея да му давам.
И в рецептите в тази тема се използва лютеница, майонеза, които също не са подходящи за дете на годинка.
Нямате ли някоя мързелива рецепта, която да става бързо и да е подходяща за малко дете?

# 44
  • Мнения: 4 111
В нашите рецепти има много подправки, които можеш да избягваш. Не са всички рецепти с майонеза и лютеница! В първият постинг на авторката има много рецепти. Препоръчвам да готвиш на детето със зехтин.

Общи условия

Активация на акаунт