Спешни манджи - почти аламинути за работещи бг-мами.....

  • 131 055
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 67
Мързеливи кренвирши с кашкавал или сирене по шопски  Peace

# 136
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Днес дояждаме........

# 137
  • Мнения: 4 665
Момичета, намерих я подправката  bouquet. Днес ще пека прословутите крилца, мисля да добавя и парти бутчета че моите са много ящни. Само се чудя не трабвя ли и малко вода да се сложи в тавата, че то само с малко масло...

# 138
  • Мнения: 430
филета от херинга на фурна с ъс соев сос и малко водичка и нарязани шайби лимон -бързо и вкусно

# 139
  • Мнения: 118
Паниран кашкавал. Във фризера винаги имам нарязан на филии и замразен кашкавал. Панирам го както е замразен, става много бързо и никога не се разтича.

# 140
  • Мнения: 651
Риба! (хек, скумрия) Peace на фурна; с доматен сос...20-30 мин.  Heart Eyes

Последното ми откритие - замръзена копърка в иената + олио + домати + подправки!
15 мин!

# 141
  • Мнения: 2 100
Пилешко месо нарязано на хапки, слагам 2-3 с.л. соев сос и да престои 5мин. След  това запържвам в сгорещено олио. Стават супер  Mr. Green

# 142
  • Мнения: 80
Свинско с картофи на фурна

Продукти:
300гр свинско месо, нарязано на тънки пържолки (0,4-0,5 см)
2-3 с.л сметана
5-6 картофа(нарязани на полумесеци с дебелина 0,3 - 0,4 см)
сол, олио

На дъното на тава се разстилат пържолите, посолява се и се намазват с сметана. Върху пържолите се нареждат картофите,на 1 слой. Посолява се и се намазва с малко мазнина. Не се добавя вода. Пече се на фурна 40 мин. Не се разбърква!

# 143
  • Мнения: 4 380
 Консерва пилешка крем-супа, малко вода, 1/2  чаша ориз, лук  и пилешко месо се запичат в йената на фурна до готовност.

Много вкусно. Малко е работата, но отнема време печенето.

# 144
  • Мнения: 651
По същата логика:
Консерва риба тон в масло + ориз + маслини
в иената на микровълнова  Peace

# 145
  • Мнения: 4 380
Тези дни правих панирани гъби. Много лесно и бързо. Става с обикновенни печурки и с всякакъв вид гъби за бързо приготвяне. Аз правих от кафявите портобелло.
Гъбките се поставят между две кухненски дъски и се начукват за да се сплескат. Така получените гъбени дискове се топят в предварително приготвена панировъчна смес и се пържат. Панировъчната смес приготвям с яйце, мляко, брашно, сол, пипер и подправки на вкус. До гъста кашичка, в която топя гъбките.

# 146
  • Мнения: 5 877
Една глава карфиол, леко възвряна, се накъсва на цветчета и се слага в йената. Добавям накъсан или натрошен хляб, три-четири филийки.
Залива се със сос от разтопено сирене, мляко или сметана. Аз добавих мъничко копър.
Запича се, накрая се залива с две яйца, разбити с малко газирана вода.

# 147
  • Мнения: 6 390
има добри идеи, мерси

# 148
  • Мнения: 4 380


Ако ви е останал варен ориз от други манджички, просто му чуквате яйца- толкова че да стане гъста кашичка. Плюс сол и черен пипер на вкус, и пържите оризови омлетчета във вид на кюфтенца като изливате с лъжица на купчинки в тигана. Много са хубави, предполагам може да се добавят и други неща на ваш вкус.

# 149
  • Мнения: 3 034
паста с аншоа, пресни домати и маслини. времето и 10 мин не е , след като заври водата за пастата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт