Как се прави домашно месно пюре?

  • 9 613
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 467
Бих искала да правя сама месните пюрета на Емма, но се опитвам да си представя и не мога. Дайте идея за домашно приготвяне, щото не ми се купува всеки път готово.
Мерси:)

# 1
  • Мнения: 1 230
Ами като зеленчуковите, но добавяш и месо  Mr. Green
Сори , ама не се сдържах... Какво толкова му се чудиш - сваряваш добре (без сол), добавяш АМ и масло и готово  Peace (и да не вземеш да изхвърляш зеленчуковия бульон  Naughty - ползвай за разреждане)

# 2
  • Мнения: 27 524
4 месечна възраст не е ли прекалено рано за месо и масло  newsm78

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И на мен ми се вижда доста раничко....но щом така си преценила. newsm78
Хубаво е да изчакаш поне още месец на готови,защото в домашни условия не се смила толкова финно.
Ето как го правя аз...
Купувам охрадено месо,разделям си го на порции и го прибирам в камерата.
В деня в които ще давам месо, го сварявам като  40 мин преди да е готово слагам морковчет,картофчето или др. зеленчуци подходящи за възрастта.
Когато всичко е добре сварено го отделям от огъня,изцеждам голяма част от водата (оставям малко вода за да стане мека кашичка..картофите доста уплътняват), слагам необходимото количество масло и добре измит копър/магданоз и пасирам.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 039
Ами като зеленчуковите, но добавяш и месо  Mr. Green
Сори , ама не се сдържах... Какво толкова му се чудиш - сваряваш добре (без сол), добавяш АМ и масло и готово  Peace (и да не вземеш да изхвърляш зеленчуковия бульон  Naughty - ползвай за разреждане)
В месно пюре не се добавя АМ!
По темата,ето как го правя аз:
1.Сварявам зеленчуците заедно,на кубчета(картофи,моркови,тиквичка,перо пресен лук) с вода колкото да ги покрие,
2.Изсипвам ги в продълговат съд с бульона от варенето и пасирам.
3.Сварявам пилешки гърди,пак в съда,пак пасирам с водичка,докато станат като мек пастет.Слагам пастата във формичката за лед и замразявам,после вадя кубчетата,слагам в кутия и от там-във фризера.При всяко правене на пюре пускам при вече пасираните зеленчуци 2 кубчета месо,бучица масло и щипка копък.Разбърквам и след малко имам пилешко пюре.
Дано съм ти била полезна   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета,Morgause пита как се правят,никъде не прочетох,че иска да ги дава сега.
Аз нарязвах наситно или настъргвах зеленчуците и ги сварявам в много малко вода.Месото го купувам охладено,нарязвам го на възможно най-дребните парченца и го сварявам отделно,пак във възможно най-малко вода.След като се свари месото го пасирам и го сипвам във формички за лед.Замразявам го във фризера.Едно кубче е за едно пюре.Все пак зависи колко са ти големи формичките да лед/специално си купих големи за целта/,но месото в едно пюре трябва да е около 10-12%.Месо се дава през ден и порция сурово месо около 400 гр. стига за около 15 пюрета.Винаги като варя зеленчуците ми излизат 2-3 пюрета,съхранявам ги в хладилник на 4 градуса.Добавям кубчето месо,загрявам в МВ и разбърквам.Като свършат въпросните зеленчукови пюрета правя нови с други зеленчуци и така разнообразявам.Можеш да си замразиш и няколко вида месо,ще стане още по-разнообразно.В месно пюре не се добавя АМ.Млякото пречи на усвояването на желязото от месото. Hug

# 7
  • Мнения: 1 467
Да, аз само питах за в бъдеще.
Още едно въпросче, понеже никога не съм готвила на пара (пуст му мързелък, хич не ме бива в готвенето  Embarassed), тъй като четох, че е най-полезно да се приготвят продуктите на пара, месото достатъчно сварено ли е след такова готвене? Тоест, може ли да приготвям на пара (тоест в специален уред под налягане, не знам как се води) и да става готово за пасиране?
Другият въпрос ми беше за вида на съдовете, в които готвите на бебетата, трябва ли да са от специален материал? Сори за тъпите въпроси, ама ме глождиха  Simple Smile

И благодарско за отговорите!   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 230
В месно пюре не се добавя АМ.Млякото пречи на усвояването на желязото от месото. Hug
Момичета, няма да споря за горния факт, но искам да споделя защо аз слагам АМ в домашно приготвените от мен пюрета
1. Заместването на млечните хранения става със зеленчуково/месно/ пюре, каша и т.н. Всяко от тях въвежда допълнителни хранителни вещества, без да лишава детето от млякото. Детската кухня са казва Детска Млечна Кухня - храните там се приготвят със сухо мляко. В нашата почти всеки ден и супата и основното са с месо...
2. Ганчев слагат АМ в месните пюрета (вж етикета). Предполагам и на другите производители може да се провери дали е така
3. проф.др. Лиляна Трифонова в "Хранене на бебето" описва направата на месно пюре като на зеленчуково, към което се добавя месо. Рецептите за зеленчуково са с АМ

Ще се радвам някой да сподели опит по т.2  Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
В месно пюре не се добавя АМ!

 Peace

# 10
Бих искала да правя сама месните пюрета на Емма, но се опитвам да си представя и не мога. Дайте идея за домашно приготвяне, щото не ми се купува всеки път готово.
Мерси:)

Моргаз, ти няма ли да се връЩаШ на работа?

# 11
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
В месно пюре не се добавя АМ.Млякото пречи на усвояването на желязото от месото. Hug
Момичета, няма да споря за горния факт, но искам да споделя защо аз слагам АМ в домашно приготвените от мен пюрета
1. Заместването на млечните хранения става със зеленчуково/месно/ пюре, каша и т.н. Всяко от тях въвежда допълнителни хранителни вещества, без да лишава детето от млякото. Детската кухня са казва Детска Млечна Кухня - храните там се приготвят със сухо мляко. В нашата почти всеки ден и супата и основното са с месо...
2. Ганчев слагат АМ в месните пюрета (вж етикета). Предполагам и на другите производители може да се провери дали е така3. проф.др. Лиляна Трифонова в "Хранене на бебето" описва направата на месно пюре като на зеленчуково, към което се добавя месо. Рецептите за зеленчуково са с АМ

Ще се радвам някой да сподели опит по т.2  Peace



Ами то в голяма част от пюретата има съставки неподходящи за възрастта......дори и в Хиповските.....това че се произвеждат не значи че са полезни.....
Зеленчуковите пюрета се правят само в началото с мляко, за е познат вкуса на детето и за да не се натоварва от раз неговото стомахче,но количеството на АМ постепенно се намаля.
След 1-1.5 месеца е редно зеленчуковото пюре да бъде само със зеленчуци.

# 12
  • Мнения: 1 467
Бих искала да правя сама месните пюрета на Емма, но се опитвам да си представя и не мога. Дайте идея за домашно приготвяне, щото не ми се купува всеки път готово.
Мерси:)

Моргаз, ти няма ли да се връЩаШ на работа?

Ще се връщам, да, но през декември, до тогава ще си ги правя аз, а и после, например вечер:)
Их как ми скърши интусиазма  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 508
Да, аз само питах за в бъдеще.
Още едно въпросче, понеже никога не съм готвила на пара (пуст му мързелък, хич не ме бива в готвенето  Embarassed), тъй като четох, че е най-полезно да се приготвят продуктите на пара, месото достатъчно сварено ли е след такова готвене? Тоест, може ли да приготвям на пара (тоест в специален уред под налягане, не знам как се води) и да става готово за пасиране?
Другият въпрос ми беше за вида на съдовете, в които готвите на бебетата, трябва ли да са от специален материал? Сори за тъпите въпроси, ама ме глождиха  Simple Smile

И благодарско за отговорите!   bouquet

Аз лично не бих варила месо на пара и за себе си. Не мисля, че ще свари достатъчно  добре и, че ще се безопасно за ядене.

Общи условия

Активация на акаунт