Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 юли 2007, 17:22 ч.

Ще ви смути ли да общувате с човек с увреждане?

• 2 977
  • 81
  •   1
Отговори
  • зад парка
В работата ви , в агенцията или в магазина?

А ако това е ваш приятел или партньора ви?

Питам съвсем сериозно. На мене ми се случи (нещо лично) и това не ме ужаси, не ме погнвуси и го приех нормално.
Притеснява ме обаче отношението на околните към тези хора, затова искам и мнение.

Променено е заглавието на темата.

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 16:43 от iskrica_nadejda

# 1
  • София
А очакваше ли да те ужаси и погнуси?

Какво има да се притесняваш за отношението на околните, ако ти самата не виждаш нищо странно в общуването с този човек?

# 2
  • в тълпата
В работата ви , в агенцията или в магазина?

А ако това е ваш приятел или партньора ви?

Питам съвсем сериозно. На мене ми се случи (нещо лично) и това не ме ужаси, не ме погнвуси и го приех нормално.
Притеснява ме обаче отношението на околните към тези хора, затова искам и мнение.

Какво значи недъгав? Как му беше различното?

# 3
  • Белгия/София
Не, надскочила съм го това. Даже ги заговарям понякога, ако са напълно непознати по улицата. А в заведение, магазин или другаде задължително помагам, питам, усмихвам се, поздравявам ги.

# 4
  • София
Хората (тези за които говориш) са слаби, бедни и  неудовлетворени.  Те имат нужда да се чувстват поне малко по-по- от някой.  Недъга е видим и е чудесен случай..
А на въпроса - НЕ, не ме притеснява. Познавам такива хора, общуването с тях ме обогатява.

# 5
Общувала съм, не ме смущава. Защо да ме смущава?

# 6
Защо да ме смути?
И аз питам най-сериозно.
А пропо, да разбирам ли от въпроса ти, че преди твоята лична случка (която не си имала добрината да опишеш), ти си живяла с вярата, че човечеството е съставено само от съвършени арийци? Това би ме смутило.

# 7
Не няма да ме смути въобще и не би трябвало.
Това,че някой има недъг не означава,че не е човек,
даже повечето от тях го компесират в други качества,
така че това общуване дори би ме научило на нещо ново,не само на толерантност.

# 8
  • зад парка
Общувала съм, не ме смущава. Защо да ме смущава?

Това е и моят въпрос-  Защо да ме смущава?! Но мисля, че обществото не е толерантно към хората с видим проблем.

# 9
Но мисля, че обществото не е толерантно към хората с видим проблем.
Да и има още много хляб да изядем докато това се промени  Tired

# 10
Общувала съм мнооого пъти.Не съм се смутила изобщо,а и няма за какво.

# 11
  • Русе
Честно казано, ще ме смути, не ми се е налагало, но като си помислих - ще се притесня, но няма да го покажа?

# 12
  • София
Зависи от човека.

# 13
  • Пловдив
        Наистина ли очакваш някой да каже " Да, ще ме смути!"    Grinning   Много се съмнявам.

Макар че и до ден днешен се обръщат любопитно след мъжа ми... някои дори се поспират.   Нормално е човек да откъсне по- бавно очи  от нещо различно..
         С общуването и двамата нямаме проблеми.
       Даже се получава нещо странно. Винаги , когато го сънувам   той е  с нормална походка.  Heart Eyes Съзнанието ми престава да го възприема като различен.

# 14
  • Пловдив
Честно казано, ще ме смути, не ми се е налагало, но като си помислих - ще се притесня, но няма да го покажа?

а, значи  греша.Simple Smile))   всъщност всеки малко се притеснява,  но рядко си личи.  Възпитанието си казва думата.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт