Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

Та въпроса ми е, с какво бихте предпочели да храните, ако имате възможност да избирате..т.е. бебчето е достатъчно голямо да приема кисело мляко. Бихте ли продължили с АМ, тъй като е обогатено с витамини, минерали и т.н. или ?
Цитирай

...au bord de la mer

Виж тази тема-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194780.0
Цитирай

Ямбол

Бебето трябва да е над година за да е достатъчно голямо за кисело мляко.
Давала съм кисело мляко, но не като основна храна.
Цитирай

Аз все още всяка вечер преди сън давам АМ.Предлагам и кисело мляко от време на време за разнообразие, но на този етап не бих заменила изцяло АМ с кисело.
Цитирай

Велико Търново

Ще давам АМ докато дъщеря ми иска,не мисля,обаче,че тя ще иска до първи клас Mr. Green
Цитирай

Варна

Давам кисело мляко за следобедна закуска. И то след като стана на 11 месеца
Стиви все още пие сутрин и вечер АМ.
Както си казала, обогатено е с желязо, минерали, които в киселото мляко ги няма.

Цитирай

Sofia

Предпочитам АМ пред киселото мляко. Давам и кисело мляко разбира се, но не всеки ден, през ден - два за следобедна закуска с бисквити. А АМ пие всяка вечер за лека нощ  Mr. Green .
Цитирай

Белгия/София

Да, бих давала с радост до 3 годинки АМ. Но той отказа и сега набива много кисело мляко. Пак съм доволна  Peace
Цитирай

ЗаЩо трябва да се иzбира между двете млека? Какво пречи да се дават и двете? Освен това киселото мляко се дава след годинката, а от тогава трябва да се въведе и прясното мляко. А то въведе ли се е по-добре да не се дава АМ (това според педиатър).
Всеки сам реШава zа детето си.
Цитирай

ЗаЩо трябва да се иzбира между двете млека? Какво пречи да се дават и двете? Освен това киселото мляко се дава след годинката, а от тогава трябва да се въведе и прясното мляко. А то въведе ли се е по-добре да не се дава АМ (това според педиатър).
Всеки сам реШава zа детето си.

Пък защо след навършена годинка да предпочета прясното мляко пред АМ се позачудих...
Другото е вярно- след навършена годинка защо трябва да ги противопоставяме? Ние си пием сутрин АМ, след обяд често си хапваме кисело.
Цитирай
странен избор
все едно вино или водка  newsm78
Цитирай

Варна

Хубаво е до 2 годинки да се придържаш към адаптираното мляко, а не към киселото мляко.
Млеката у нас вече са все по-малко натурални и съдържат голямо количество казеин. А той образува много слуз в организма и вреди на децата. За сведение от казеина се прави лепило.
Цитирай

Пък защо след навършена годинка да предпочета прясното мляко пред АМ се позачудих...
Дала съм го в скоби, че ми е каzано от педиатър. Не съм си го иzсмукала от пръстите. И това е на теория, а дали Ще е въzможно на практика Ще видя когато станем достатъчно големи.
Цитирай

Ох, ама кой казва, че си си го измислила ти!
Питам защо педиатърката мисли така? Ако се е мотивирала, разбира се.
Цитирай

София

Давам на моя Яни от 10ти месец кисело мляко и от 1 год. възраст спрях да давам АМ. Но ние ядем огромни количества млечни продукти - по 2 кисели млека на ден, около 100-150 гр. сирене, различни кремчета с мляко...затова мисля, че проблема не е дали да е АМ или кисело мляко, а дали детето приема достатъчно млечни продукти! Но разбира се - това е въпрос на избор от страна на майката и зависи и от детенцето - все пак и то има думата...моя например проявява големи предпочитания към определени храни, други не иска и не иска...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора