Отговори
  • Мнения: 169
Моля майки с опит да споделят как са се справяли с вдигането на първото си дете, ако е било с подобни килограми, докато са били бременни. При нас добре, че таткото си има домашен офис и е доста време в къщи и тогава той го вдига и пренася, но все пак не е непрекъснато тук, и доста пъти и на мен ми се налага, или да го слагам на стола в кухнята, или в легалцето, или в кошарката. Така че не може да се избегне вдигането. Варианта с бабите отпада - едната е на 300 км оттук и е зле с краката и кръста, другата работи. А и с месеците ще растат и килограмите...

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Не е много препоръчително, но понякога е неизбежно. Аз съм в 15-та седмица и синът ми е на 3г и 5 мес, тежи около 16-17 кг. Гледам рядко да го вдигам, но ми се случва. Повечето пъти се опитвам да му обясня, че не трябва, заради бебето. Гледам да напрягам ръцете повечеи да не стягам таза и корема.

# 2
  • София
  • Мнения: 245
Сигурно е опасно, но когато няма как ти остава да се стараеш да ограничиш вдиганията до минимум и да ги правиш много внимателно. Аз през цялата си бременност вдигах 15-килограмовата си дъщеря и благодаря на Господ, че нищо страшно не се е случило досега. Но моята е по-голяма и по-рядко ми се налага да я вдигам. Мисля, че ако бременността ти не е рискова, няма страшно, само бъди внимателна.
Лека бременност!

# 3
  • Мнения: 2 663
Вдигам сина ми откакто съм забременяла-сега е 11 кг и половина, в началото да е бил 10.Сега в 9 месец и пак така- мъжа ми е около нас нон стоп, но понякога се налага!А и не мога без да го гушкам......

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Знам, че е по-добре, ако го вдигаш да си първо приклекнала и така да се изправиш.
А не наведена и да вдигнеш детето рязко.
Ако имаш рискова бременност - с контракции или кървене, по-добре недей.

# 5
  • Мнения: 5 362
Не е много препоръчително,но когато се налага го прави внимателно и за кратко.

Знам, че е по-добре, ако го вдигаш да си първо приклекнала и така да се изправиш.
А не наведена и да вдигнеш детето рязко.
Ако имаш рискова бременност - с контракции или кървене, по-добре недей.
Peace

# 6
  • Мнения: 4 451
Знам, че е по-добре, ако го вдигаш да си първо приклекнала и така да се изправиш.
А не наведена и да вдигнеш детето рязко.
Ако имаш рискова бременност - с контракции или кървене, по-добре недей.
Peace Аз вдигах голямата си дъщеря, която е 15 кг, но имах безпроблемна бременност.

# 7
  • Мнения: 114
Има една стара бабешка поговорка-БЕБЕ БЕБЕ НА ВЗИМА.Аз нямам дете,но почти през цялата бременнст ми се налага да вдигам тежки предмети.Естествено -внимавам много.Като повдигам предмета,първо приклякам и после го вдигам за да не натоварвам корема и кръста.Защо не пробваш и ти.Аз мисля,че няма нищо страшно-естествено,ако бременноста ти е е рискова,разбира се.

# 8
  • Мнения: 4 621
Ако всичко е наред и нямаш проблеми свързани с бременността ти, просто бъди по внимателна Peace

# 9
  • Мнения: 14 133
Ако всичко е наред и нямаш проблеми свързани с бременността ти, просто бъди по внимателна Peace
Peace

# 10
  • Мнения: 4 555
Аз през цялата си бременност вдигах 15-килограмовата си дъщеря и благодаря на Господ, че нищо страшно не се е случило досега.
Извинявай за въпроса, но защо се налага да вдигаш 3 годишно дете? В смисъл, тя си ходи и сама достатъчно добре, нали?
Просто ми е чудно в какви ситуации се налага да се носи на ръце.

# 11
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Аз през цялата си бременност вдигах 15-килограмовата си дъщеря и благодаря на Господ, че нищо страшно не се е случило досега.
Извинявай за въпроса, но защо се налага да вдигаш 3 годишно дете? В смисъл, тя си ходи и сама достатъчно добре, нали?
Просто ми е чудно в какви ситуации се налага да се носи на ръце.

Е, то едва ли става дума за носене, но за вдигане / гушкане - понякога се налага. Например като сме навън сами, ако нещо падне и се удари - не мога да не го вдигна и да го успокоя.
В къщи също се е налагало - например за да седне на тоалетната чиния - не може сам.

# 12
  • Мнения: 4 496
Просто трябва по -внимателно,първо клякаш,после вдигаш.Или да се опиташ да обясниш,че вече ще я вдигаш по-рядко.А ако е за качване някъде,да стъпва на нещо,а ти да я придържаш. Grinning

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 13:17 от красим

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
При мене е същото положение.Моля се само бебето да се държи.Налага се да го нося,понякога дори по стълбите от нас .Нямаме асансьор и до третия етаж го качвам и свалям на ръце.Стълбите са вити и трудно слизаме двамата за ръчичка,по-скоро има опасност да паднем заедно затова го взимам на ръце.Когато се качваме  по-рядко го нося,само ако се налага да е по-бързо,ако му се пишка или нещо друго.Абе за сега го нося не ми тежи толкома,мисля си обаче когато дойде момента с големия корем,като си спомня аз едвам себе си носех,когато бях бременна,пък сега....

# 14
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Странно ми е защо ти се налага да го вдигаш newsm78 newsm78
Не може ли да ходи вече newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт