Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

при децата

Търсих с търсачката и из рецептите, но не открих информация.
Това ми е въпросът - може ли да се прави млечен крем с нишесте и АМ? Все някога детето ще започне да яде кремчета. Дали се променя АМ като се вари? Запазват ли се съставките му?
Благодаря  Hug
Цитирай

Бях чела някъде, че АМ губи голяма част от полезните си качества при приготвяне с вряща вода, каквато температура всъщност ще достигнете при варене с нишестето. А и да не е така - нали АМ се приготвя непосредствено преди хранене и не е желателно да престоява. Аз не бих го използвала за крем.
Цитирай

На една звезда

И аз не бих го използвала. Чувала съм, че имало АМ за готвене, но така и никъде не намерих. Confused
Цитирай

Белгия/София

АМ за готвене няма. С АМ не мое да се готви нищо, въпросът е многократно повдиган. Максималната температура, на която е разумно да се подлага не надвишава 50, а за мен и тя е много. Разрушават се ценните съставки и се обезсмисля храненето и ползването на АМ. На кутийите изрично пише /не във всички държави/, да не се вари и подлага на топлинна обработка.
Анджи, не знам дали е разумно да тъпчеш бебето с крем и нишесте, за сметка на млякото. В другата тема, където беше писала, ти писах един два съвета, опитай първо така.  Hug
Цитирай

при децата

Да, да, аз само събирам информация.  Very Happy
Иначе имаме напредък. Снощи яде първо с боберона, после с накрайника и така почти си хапна нужното АМ. Още няма да давам нишесте.
Но явно АМ не става за варене, така че ще чакаме възрастта, подходяща за кремчета.  Very Happy
Цитирай

София

Цитат
Все някога детето ще започне да яде кремчета.

това пък въобще не е задължително. дъщеря ми така и не прояде подобни неща Thinking
Цитирай

Аз кремчета съм правила 1 или 2 пъти, но редовно давам разни ядки от рода на овесени или добавям в грис. Просто сместа я оставям по-редичка и като се охлади прибавям мялкото  Smile
Цитирай

при децата

това пък въобще не е задължително. дъщеря ми така и не прояде подобни неща Thinking

аз така ги мразя, но големия ми син ги обожава - вкусове разни Smile
Цитирай

Хасково

аз пък до година и 4 месеца правих всички кремчета с АМ- първо варя нишесте с вода и плод, след изстиване и преди хранене слагах  неразтворено АМ- и двамата много одобряваха тези кремчета.
Цитирай

аз пък до година и 4 месеца правих всички кремчета с АМ
Peace
Имаше период, в който това беше единственият начин дъщеря ми да приема изобщо някакво мляко!
Цитирай

при децата

аз пък до година и 4 месеца правих всички кремчета с АМ- първо варя нишесте с вода и плод, след изстиване и преди хранене слагах  неразтворено АМ- и двамата много одобряваха тези кремчета.

Kakво съотношение вода, нишесте и плод и колко мерителни лъжички АМ за едно хранене слагаше? Smile
Цитирай

Хасково

Kakво съотношение вода, нишесте и плод и колко мерителни лъжички АМ за едно хранене слагаше? Smile
аз правя за два пъти   вода+плод 3 бурканчета, нишесте  1/2 пакетче от тези на радиком(натурално пшенично или царевично, цялото е 75г) около 2 супени лъжици, малко захар, варя. Преди хранене + 3 лъжички АМ.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.