Опасни стоки

  • 2 848
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Ето линк към страницата на RAPEX: http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex.cfm?rx_id=141
Това са последните продукти, изтеглени от пазарите в ЕС поради това, че са опасни.

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Някои от детските неща купих и веднага изхвърлих, като столчето например. Детето няколко пъти падна от него, и слава богу се отърва само с цицини. Само че аз го купих преди 1 година.

Гумените играчки - също, на вид изглеждат много добре, но са все в устата на бебето и някаква интуиция ме накара да ги изхвърля. Сега вече не съжалявам. Купих ги от магазин "Хипо" преди няколко месеца.

А детския комплект, дето пише Girls на него се продава в магазините "Бокал", но на пипане не изглеждаше много добре. Също се продава от миналата година.

Значи тези неща са в търговската мрежа поне от една година, а са обявени за опасни едва сега newsm78

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 10:38 от luda

# 2
  • Мнения: 4 546
аз купих ваничката на КАМ  Confused

# 3
  • Мнения: 22 347
Бях се наканила да купувам такава ваничка на КАМ. Добре, че не съм все още-

# 4
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз съм се спряла на такава ваничка.... но сега явно трябва да се ориентирам към друга...... Rolling Eyes Confused

# 5
  • Враца
  • Мнения: 173
и аз купих същата ваничка  Confused

# 6
  • Мнения: 102
Аз ползвам такава ваничка от 1 г. Shocked
И струваше 80 лв.............
Никъде не пише как може да се провери за евентуална вреда,не дай Боже baby_neutral

# 7
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз съм си харесала същата, сега каква да си купя?

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тези са от някои списания, които издава БНАП: Детска престилка (лигавник) с чесалка за венци, марка bertoni, Baby Care Cillection, Детска проходилка, Стока имитираща храна - грозде, Мебел за деца

# 9
  • Мнения: 4 546
бертони нещо много често се споменава май в такива изследвания. за помпата за кърма нещо да сте чули, че съм решила нея да вземам

# 10
  • Мнения: 1 380
Извинявам се но какво по-точно им е опасното на тези стоки? Матеиалите ли от които са направени или нещо друго? Аз не съм си взимала от тях и гледам каквото купувам да не е китайско и по-възможност марково, но все пак, знаеш ли, може пък да ми подарят за бебето и да знам как да реагирам. Като погледнах в страницата и забелязах, че доста стоки които са показани там са с произход Китай. Ако знаете колко много хора пазаруват от Илиенци, а там всичко е Китайско.......според мен има още доста стоки които са вредни и не са изложени, но аз по-горе писах. Отидете на Илиенци за да видите какво става пък някой продължават да си купуват от там. #Crazy

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 16:57 от sladkish4e

# 11
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Извинявам се но какво по-точно им е опасното на тези стоки? Матеиалите ли от които са направени или нещо друго? Аз не съм си взимала от тях и гледам каквото купувам да не е китайско и по-възможност марково, но все пак, знаеш ли, може пък да ми подарят за бебето и да знам как да реагирам.

Ами то си пише - опасност от травми, т.е. може лошо да падне от столчето или ваничката, играчките съдържат вредни химикали, т.е. отровни са, или пък лесно могат да бъдат разкъсани и изядени и т.н.

Веднъж бях купила едно колело - тип триколка с дръжка, ще ви постна снимки защото виждам, че още се продава. На 2та седмица кормилото се чупи и детето, тогава само на 2 годинки падна много лошо. Отока на главата му стоя 10 дена. Да не говорим, че можеше да падне върху счупеното и да си среже гърлото.
Допълвам, броих за колелото 70лв., тогава си бяха доста пари, купих го от един детски магазин на "Мадрид" в София.

Ето това им е опасното на стоките.

sladkish4e, продължавай с марковите покупки, стига да не са с марката на БЕРТОНИ

# 12
  • Мнения: 4 546
абе то КАМ ги водят италиански, не китайски. и си мисли човек, че хубаво нещо взема. за цената да не говорим - хич не е ниска.  Shocked

# 13
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ето за това колело ви говоря, изглежда хубаво и стабилно, но може да бъде доста опасно:

http://a117583.obiavi.portal.bg/Kolelo_Trikolka__s_Roditelsko_Upravlenie.html

# 14
  • Мнения: 1 380
sladkish4e, продължавай с марковите покупки, стига да не са с марката на БЕРТОНИ
Bertoni не съм купувала и не смятам да купувам. Един продавач-консултант в "Мале4ко" ми каза, 4е Бертони са китайски и лесно се чупели.
Ние си взехме количка на САМ, 900лв, ама от представителният им магазинна бул.Г.М Димитров. И гаранция си има и серификат за качество, им въпреки това жената която продаваше ме предупреди да я изпера заради бебето. Доколкото знам някой от количките на "шпингарските" марки нямат опция за сваляне на плата на количката за пране, което не е особено подходящо и то за новородено.

Общи условия

Активация на акаунт