Главоболие и високо кръвно налягане

  • 5 720
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте момичета.Бременна съм в 17 гс.Последният път,когато бях на преглед-остановиха,че кръвнотои ми се е покачило и то осезателно.Избягвам да пия кафета и черни чайове,също така  много люта и солена храна.А гледам и да се наливам постоянно с вода.Не вярвам и да е от жегите,защото там където живея е доста хладно в момента. newsm78Напоследък имам и страхотно главоболие,на което и парацетамола не помага. SadВчера бях при личната лекарка и ми каза,че кръвното ми е нормално ,и че главоболието не е  в следствие от него.
Искам да попитам  как се справяте с високото кръвно и главоболието? newsm78

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 09:32 от xixi

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Ако стойностите са над 130/90, установени неколкократно, а не инцидентно тук изписват Допегит. Главоболието може да не е във връзка с повишено кръвно налягане, но може да е провокирано от него. Високото кръвно е много опасно по време на бременност.

# 2
  • Мнения: 114
Знам,аз и за това се притеснявам.Последния път когато ми го мериха в болницата беше 143/91.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Знам,аз и за това се притеснявам.Последния път когато ми го мериха в болницата беше 143/91.

А не ти ли предписаха някаква терапия? Не може ли пак да посетиш гинеколог или ЖК?

# 4
  • Мнения: 114
Никаква терапия не са ми препоръчвали,само ме инструктираха какво да пия и да не пия и какво да ям и да не ям.А...и да ходя по 2 пъти в седмицата при личната лекарка на профилактични прегледи,и ако стойностите продължават да са такива тогава ще предприемат някакви мерки.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Никаква терапия не са ми препоръчвали,само ме инструктираха какво да пия и да не пия и какво да ям и да не ям.А...и да ходя по 2 пъти в седмицата при личната лекарка на профилактични прегледи,и ако стойностите продължават да са такива тогава ще предприемат някакви мерки.

И какви стойности установи личната лекарка?

# 6
  • Мнения: 114
Вчера бяха доста добри-120/80.Но по-принци винаги съм имала ниско кръвно.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Вчера бяха доста добри-120/80.Но по-принци винаги съм имала ниско кръвно.

Може би високите стойности са били инцидентни - стискам палци да е така. Ако наситина си била с доста по-ниско от това кръвно, нормално е сега да ти е дискомфортно с тези стойности и даже да те боли глава. Може би трябва да прокоментираш това с лекаря ти при следващото посещение.

# 8
  • Мнения: 114
Благодаря ти Incandescent .И аз се надявам тези стойности да са били инцидентни.

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Моля  Hug

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Пиенето на много вода също покачва кръвното,особено ако си склонна към задържане на течности.
Пусни търсачката и ще видиш много неща по въпроса....но все пак накратко
-никаква сол (или в много малки количества)
-по малко сладко
-никакво пържено
-никакво газирано
-никакво кафе и кофеиносъдържащи продукти
-никакво физическо и психическо натоварване (разходките трябва да са бавни, а психическото ти състояние равновесено)

Ако се сетя за нещо друго ще допълня!

# 11
  • Мнения: 38
е за кафето не съм много съгласна,особено ако преди това си пила редовно.Когато родих бях със 200/100 кръвно без да пия кафе (а преди това 90/50) и за учудване на всички след едно кафе се срина на 100/80. При всички е различно. Пиенето на много течности също вдига кръвното, или поне аз така го вдигам до някакви нормални граници.

Общи условия

Активация на акаунт