Форумски цветарки- вече отпускарки. 12

  • 35 358
  • 580
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 591
да, не са никак скъпи, но наистина тези купени цветя не винаги продължават да цъфтят после  #Cussing out

# 76
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Иначе цъфтя доста немога да се оплача ,но сега може би в тези горещини и на него не му се цъфти ,ще почакам да се климатизира Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 3 816
Благодаря много,тези дни ще обиколя магазините да потърся. Hug

# 78
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ще чакаме да се похвалиш в най скоро време Peace

# 79
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Geleva, може да сложиш Хлорофитум - той не е отровен и също съм чувала че влияе положително на атмосферата, а също и стандартното Мушкато - то неутрелизира отрицателните влияния.

# 80
  • Мнения: 2 591
аз съм чувала, че във всяка българска къща трябва да има червено мушкато  Rolling Eyes не знам защо обаче  Mr. Green

всъщност аз бих ти препоръчала просто да не прекаляваш с цветята  и естествено да гледаш да не са кактуси и да не са отровни! мисля, че няма страшно - а, може би и да не са в глинени саксии, защото се чупят лесно  Rolling Eyes зависи от детето  Blush

# 81
  • Мнения: 511
Откакто го прочетох и аз това за мушкатото в българската къща станах върл мушкатофил  Mr. GreenПо същата причина изхвърлих всички влечащи. Носели нещастие. Голям наивитет съм ама като ме накацат....
А за кактуса четох нейде че поемал вредните влияния от монитора на компа. Хубаво било в офиса на бюрото да ти стои кактус  Sunglasses

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Момичета,благодаря за информацията!  bouquet
За гербера да попитам,някой отглеждал ли е,как се сади и кога е най-подходящото време за това или може би ги продават готови в саксии?А дали е едногодишно растение или не? Rolling Eyes


Така като гледам подписа, дъщеря ти не е съвсем малка, и вече разбира кое да пипа и кое не, но все пак има доста коварни растения, с които не бива да се рискува излишно, само за да има зеленина в стаята. Имай  предвид, че ще ги ториш, пръскаш с разни препарати и т.н, което хич не е за детска стая. Някои алергизират. Все пак си познаваш детето.
В стаята на сина ми (5.5) не вирее флора. Презапасила съм се. Не зная какво би му хрумнало във всеки един момент.

   Ако все пак си решила да има цветя в стаята на детето, може да го зарибиш с кактуси, веднъж убодени, че са решили да проверят корените, както мама прави, но не така изкусно (дечковци), губят интерес, това със сигурност и от опит го споделям. Монстерата също е безинтересна  и безобидна, юка, драцена
   Има детски серии семенца за цветя, които освен че озеленяват и дават възможност да се засади нещо от детските ръчички и да поема отговорност за грижите по отглеждането. Тези са за пролетно засаждане, обаче.
   Орхидеите също пасват на детска стая, имайки предвид отглеждането- влажност на въздуха и температура.
   И доста други има...но ще трябва да си обследваш всяко цвете.


Тук ще напиша някои, които са токсични:


Приписвам от сп. "Градина", бр.4, 97:

-Convallaria majalis(момина сълза), токсична при поглъщане
- Нарцис, предизвиква повръщане
- Ranunculus spp. - силно токсично при поглъщане
- Rhododendron (азалея) - отново силно токсична при поглъщане
- Hyacinthus orientalis(зюмбюл)- пак токсичен

Добавям: хлорофитум, адениум.

   

# 83
  • София
  • Мнения: 3 816
Благодаря!  bouquet
Аз съм решила да ги сложа на високо,плюс това в хола и кухнята имам цветя и тя е свикнала с тях и не ги пипа.Просто ми харесва да има цвете в стаята и,но понеже там спи и затова потърсих мнение, чувала съм,че не всяко растение става за спално помещение .
Ето тук намерих също малко полезна информация.http://margaritta.dir.bg/2004/yan/01rastenia_spasiteli.htm

# 84
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Искам да попитам някой пробвал ли го е това с Ананаса и праха от дървени въглища.
 http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=103
Пуснали са в Метро бройката 2,50 та реших да пробвам.

# 85
  • Мнения: 9 095
Искам да попитам някой пробвал ли го е това с Ананаса и праха от дървени въглища.
 http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=103
Пуснали са в Метро бройката 2,50 та реших да пробвам.

2.50 е мини ананас?

# 86
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Искам да попитам някой пробвал ли го е това с Ананаса и праха от дървени въглища.
 http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=103
Пуснали са в Метро бройката 2,50 та реших да пробвам.

2.50 е мини ананас?
Е да но нищо не пречи да опитам нали  newsm78???

# 87
  • Мнения: 9 095
е да какво да пречи, вземай щом има, аз си мислех че са доста по- скъпи тези красоти Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 2 591
исках само да добавя пак за детската стая, че съм била свидетел как комшийско детенце без да иска се беше облегнало на кактуса на майка му и цялата му ръчичка беше в бодли  #Crazy не беше никак приятна гледка  Rolling Eyes

а това за компа и аз го знам  Peace

# 89
  • Мнения: 9 095
Снежна, освен банан и картофена палма, нещо друго да нося ли, имам и калатея за раздаване и нолина ама ти имаш Laughing

Общи условия

Активация на акаунт