Кошница-столче за кола за най-малките

  • 2 001
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 545
Препоръчайте ми столче за кола за новородено  Hug

# 1
  • Мнения: 551
Според мен е по-добре да си вземеш столче 0-18 вместо кошница. Защото кошницата ще я ползваш много малко време, а това столче има положение на лягане както в кошницата, а в последствие  ще си  го ползваш и като стол за кола до към 3г възраст.Това разбира се е моето мнение.

# 2
  • Мнения: 17 402
Кошницата пък е удобна за пренасяне и спане. Ти си реши, нашата е на Бертони.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Според мен е по-добре да си вземеш столче 0-18 вместо кошница. Защото кошницата ще я ползваш много малко време, а това столче има положение на лягане както в кошницата, а в последствие  ще си  го ползваш и като стол за кола до към 3г възраст.Това разбира се е моето мнение.

  Имаме такова столче,но пак купихме кошница.Определено,столчето не ми се стори много подходящо. Peace

# 4
  • Мнения: 10 983
Нашето е Maxi-Cosi Cabrio, много съм доволна. Peace Водят го до 13 кг.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Ние имаме столче, в него возехме малката след като започна да сяда. Сега взехме и кошница за второто, най-вече да мога да си го пренасям с кошницата, което със столчето е невъзможно. Но взехме евтинийка - Чиполино.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
MAXI COSI Cabriofix mit Easyfix (Isofix) - това е най-сигурната според тазгодишните краш тестове, но колата трябва да има възможност за изофикс.

Ако не изберете някоя отвърдена марка - maxi cosi, chicco, concord, peg perego...и др от този клас....

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Според мен е по-добре да си вземеш столче 0-18 вместо кошница. Защото кошницата ще я ползваш много малко време, а това столче има положение на лягане както в кошницата, а в последствие  ще си  го ползваш и като стол за кола до към 3г възраст.Това разбира се е моето мнение.

Столчетата 0-18 се ползват след 6м.
За новородените са подходящи 0-13 (кошница)

# 8
  • Мнения: 551
Според мен е по-добре да си вземеш столче 0-18 вместо кошница. Защото кошницата ще я ползваш много малко време, а това столче има положение на лягане както в кошницата, а в последствие  ще си  го ползваш и като стол за кола до към 3г възраст.Това разбира се е моето мнение.

Столчетата 0-18 се ползват след 6м.
За новородените са подходящи 0-13 (кошница)

Да, обаче така или иначе в кошницата според мен се налага поставянето на възглавничка която да изравни наклона говоря за новородено до към 2м, по същия начин може и със столчето 0-18кг.Лично аз имах кошница, която реално съм ползвала много малко и съжалявам че тогава не си купих директно столче 0-18кг. Да не говорим че излиза и по на сметка.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Според мен е по-добре да си вземеш столче 0-18 вместо кошница. Защото кошницата ще я ползваш много малко време, а това столче има положение на лягане както в кошницата, а в последствие  ще си  го ползваш и като стол за кола до към 3г възраст.Това разбира се е моето мнение.

Столчетата 0-18 се ползват след 6м.
За новородените са подходящи 0-13 (кошница)

Да, обаче така или иначе в кошницата според мен се налага поставянето на възглавничка която да изравни наклона говоря за новородено до към 2м, по същия начин може и със столчето 0-18кг.Лично аз имах кошница, която реално съм ползвала много малко и съжалявам че тогава не си купих директно столче 0-18кг. Да не говорим че излиза и по на сметка.

За столчетата 0 - 18 се продават подложки за изравняване (поне Bebe Confort имат такива).
Кошницата обаче няма никаква нужда от изравняване, ако имаше такава то всички производители биха ги произвеждали равни кошници, което дори би ги улеснило значително Simple Smile
По скромното ми мнение наклона на кошниците е незначителен,  проблем представляват по - големите наклони когато се получава напрежение в кръстчето на бебето.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Кошницата ни беше на Чико, използвахме я не само в колата, но и за пренасяне и шезлонг за детето у дома (предимно за приспиване) - последните две функции не могат да се поемат от столчето.
Ползвахме я до около 13-14 месеца, после вехме столче Макси Кози.

Би могла да помислиш и за комбинирана покупка - количка с прикачване на кошницата, така ще я "експлоатираш" повече.

# 11
  • Мнения: 256
Изобщо не е нужно да се поставя възглавница в кошниците. Те са направени специално за новородени. Когато се консултирах с педиатри отосно наклона ми казаха, че именно вътре в кошницата бебето се чувства най-добре, тъй като напомня ембрионалната му поза.
Ползвах кошницата постоянно още от изписването ни от болницата - и за пренасяне на бебето и в колата. Моята беше Ръомер.
Мисля, че специало от тази покупка не бива да се пести.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 904
кошниците нямат никаква нужда от изравняване, наистина ако имаха, щяха така и да ги произвеждат.поставяйки възглавничка, одеало или каквото и да е допълнително към кошницата, столчето за кола намалявате  сигурността му, имайте го предвид...

колкото до столчето 0-18, имяхме такова след кошницата докато сина ми стане 9 кг (до преди няколко месеца). Ами не бих сложила новородено в такова столче. Дори най-легналата степен беше доста под наклон, т.е. доста седнала, да не говорим колко са широки, не знам за мен наистина са за след 6 месец тези столчета.....

За новородено наистина кошницата е по-добро решение....

# 13
  • Мнения: 551
Изобщо не е нужно да се поставя възглавница в кошниците. Те са направени специално за новородени. Когато се консултирах с педиатри отосно наклона ми казаха, че именно вътре в кошницата бебето се чувства най-добре, тъй като напомня ембрионалната му поза.
Ползвах кошницата постоянно още от изписването ни от болницата - и за пренасяне на бебето и в колата. Моята беше Ръомер.
Мисля, че специало от тази покупка не бива да се пести.

Нашият педиатър ме убеди точно в обратното, че трябвало да слагам възглавничка. Незнам на кого да вярвам вече. Както и да е ,пак казвам че това е мое мнение не се опитвам да го налагам никому.
В крайна сметка всеки процедира така както смята за най-добре.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 272
Според мен е по-добре да си вземеш столче 0-18 вместо кошница. Защото кошницата ще я ползваш много малко време, а това столче има положение на лягане както в кошницата, а в последствие  ще си  го ползваш и като стол за кола до към 3г възраст.Това разбира се е моето мнение.

Столчетата 0-18 се ползват след 6м.
За новородените са подходящи 0-13 (кошница)


Да, обаче така или иначе в кошницата според мен се налага поставянето на възглавничка която да изравни наклона говоря за новородено до към 2м, по същия начин може и със столчето 0-18кг.Лично аз имах кошница, която реално съм ползвала много малко и съжалявам че тогава не си купих директно столче 0-18кг. Да не говорим че излиза и по на сметка.


Не съжалявай аз започнах с такъв стол при баткото но дори и на 6 месеца не беше добър вариант. В посока обрарна на движението детето е почти седнало в полулегналото положение (столът е Реми) и главата клима(купихме специална възглавничка за вратлето).
Ако не можеш да отделиш сериозна сума за мен кошницата с прилична цена е Макси-Кози Сити СПС 130 лв.

Общи условия

Активация на акаунт