Seinfeld - 19th Degree of U.S. Assimilation

  • 10 860
  • 310
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 783
Ето ви я темата!

AL 
mariyanac (Марияна) - Лияна 2г - Декатур AL /CA

CA
ANAID (Диана) - Сан Франсиско
Didi3 (Диди) - дъщеря 14г, син 12г, син 4г - ЛА
Pal4eto(Галя)- в очакване на 1-во бебе- момче-София/ЛА
Juturna - Сан Франсиско
Зора (Зорница, 29г.) - в очакване на първо, Сан Франциско

CO
dessivl - Виктор 5м, 6.5г, 11г, 17г, София/Денвър
milf - син 1г - София/Денвър
eleonory - дъщеря 3г

CT 
eseymour (Елица) - Джейн 2м - Ню Хейвън
Hear Again

DC 
Abadjieva (Анна) - Анелия 2г, Elizabeth - 1 м.

FL 
MrsG - Sophia, 9/16/06 - София/Тампа
Джи [xG&J] - Anthony Kyle, 1/22/07 - София/FM-CC
Кейси - Самуил; в очакване на второ - Кейп Корал
Sunrise - 7г, 10г - Форт Лодърдейл
sofkobofko - Дани - София/Сейнт Питързбърг
Venera26 - Форт Лодърдейл
mariana (Марияна) - Синтия 2г - Варна/Орландо
val_karaliiska (Валка) - София (22 юни 2006) - Дестин

GA 
victoria - Елла (19 декември 2005) - София/Атланта
тед76 (Теодора) - Кристиян 8м - Нова Загора/Атланта
4baby -  Антоанета (22 август 2006) - Атланта

HI/CA 
Jungle (Петя) - Натали-Джоел; в очакване на второ - Ориндж Каунти

IL 
Jeanne (Жана) - Александър 6г, Виктор 1г - Сливен/Чикаго
Zhana (Жана) - Мими и Софи (4 март 2006) - София/Ямбол/Чикаго
Pety (Петя) - Ричард 5г, Дейвид 1г 3 м - Сливен/Нейпървил
twins_mama (Диди) - Аля и Влади 3г - Чикаго
missy7 (Мария) - момиченце 10м - София/Чикаго
curly (Ралица) - Джаклин (24 януари 2006) - Сливен/Чикаго
baumy - син 16м - Чикаго
ТинаХрис (Христина) - Жорко 12м
Hot momma (Петя) - Симон 10г, Мая 2г - Плевен/Чикаго
elmo (Теодора) - Ния 2г - Асеновград/Нортбрук (Чикаго)
Niki1 - Чикаго
vgzaharieva - Криси -3 г.

MD 
DiMom (Христина) - Диана 2г 2м, Донна 2м
WinnieThePooh (Мая) - Николас (29 юни 2006) - София/Columbia

МА 
Бубка (Боряна) - Дани (11 април 2006) - Пловдив/Бостън
Ana- Mama (Борислава) - дъщеря Ана-Мария 14 месеца

MI 
phonelady (Ваня) - Ивона (10.25.1998), Наско (09.29.2005)

MN 
bistraz (Бистра) - Мартин 1,5 г
Atti - Сейнт Пол

NV 
smily_5q (Петя) - Йоана (1 май 2006) - Русе/Лас Вегас
Ра-ра (Ралица) - Йоана 3м - Варна/Лас Вегас
ina (Северина) - Ерик 2г - Русе/Лас Вегас

NH 
whity - 10г, 3 г

NJ 
sipirumi - Иво - 1/7/07 - Сливен/Атлантик Сити
Dushica (Веси) - Деси 4 г
блажка
silverarrow

NY 
Zarka (Заряна) - Мария (22 април 2006) - Видин/София/Лонг Айлънд
danchita (Йорданка) - Александра 2г 4м - Асеновград/Ню Йорк
hotmama73 (Елица) - Рада (13 декември 2005) - София/Плевен/Ню Йорк
Tandoori (Ани) - Калин (24 май 2003); Елена (24 август 2006) - Варна/Албъни
kader - Бруклин
LL Cool J - Ню Йорк
vinito - Ню Йорк

NC 
MissZ - Aлекса (12 април 2006) - Варна
maria_75- първо, края на Януари

OH 
anette1104 (Анна) - Ния 2г6м, Стефан 8м - София/Синсинати
Krassi (Краси) - Денис 14г, Косара 5г - Синсинати
Ружа - Лора 3г, Марта 21 месеца

PA 
Giraffa (Надежда) - Дамян 9 м - София/Стейт Колидж
jinajina - батко 13г, в очакване на второ - Питсбърг
Шоколадкина - Велизар 1г 5м, в очакване на второ - Ямбол/София/Пенсилвания

TX 
agito (Аглика) - дъщеричка 2г 4м -  Бургас/Далас

WA 
Liann (Ани) - Деси 06 Февруари 1992, Кристина 05 Май 2005 - Пловдив/Сиатъл
Etka (Елена) - Никола 3г - Карнобат/Сиатъл
mimoska (Мариана) - Адриан (28 юли 2006) - Варна/Сиатъл
Gergana - Мина 1г 6м - София/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана 4г 6м, Кристина 2г - Сливен/София/Сиатъл
Mama E - дъщеря; син - Seattle/ Bellevue

+ misholina

Предишни теми:
Бъдещи и настоящи мами в USA
Бъдещи и настоящи мами в USA-2
Бъдещи и настоящи мами в USA-3
US бъдещи и настоящи майки - a.k.a. American Beauties - 4
American Beauties - 5
American Beauties - 6
American седянка - 7
American седянка - 8
BG Ladies in US - 9
Ladies, Beauties, Moms-to-Be: come around here - chat for free #10
American Pie #11
Tandoori for President -"12-та нощ" по американски
xАмериканска Фатална 13-та...
US-14
American chicks - 15 (И замириса на... кебапчета - 4th of July тема
Sweet 16th American
Mile "17" on the All - AMERICAN Highway
Rated PG-18: American Motion Pictures Presents....

# 1
  • Мнения: 2 563
Много сладко заглавие, Бистре! Simple Smile

Аз имам добри новини. Майка ми се вредила при Гайдарски, който бил супер специалист по панкреаси и той казал, че може да се започне с химиотерапия и има надежда. Освен това си намерих още по-ранен билет - в сряда пътувам и ще ме чака цялата ми тричленна рода.

Чета биографията на Конди Райс и ми е много интересно. Rags to riches не е, защото тя идва от малкото черни, но средна класа семейства в Алабама. Идеите и за расизма, интеграцията и външната политика са много интересни, понеже са много различни от това, което аз подкрепям. Абе разширява кръгозора тази книга, пък и история на САЩ също се научава. Twice as Good: Condoleezza Rice and Her Path to Power. Marcus Mabry.

# 2
  • Мнения: 1 783
Успех, Хиър. Дано майка ти да е добре и да няма много проблеми. Химиото е трудна работа, но се издържало, както съм чувала. Стискаме палци и пиши, какво става. Ще я погледна тази книжка. Нали знаеш какво каза Маделин Олбрайт за Конди Райс в нейната автобиография - Как е възможно да сме имали един същ баща?  Wink

# 3
  • Мнения: 2 563
Успех, Хиър. Дано майка ти да е добре и да няма много проблеми. Химиото е трудна работа, но се издържало, както съм чувала. Стискаме палци и пиши, какво става. Ще я погледна тази книжка. Нали знаеш какво каза Маделин Олбрайт за Конди Райс в нейната автобиография - Как е възможно да сме имали един същ баща?  Wink

Това е защото бащата на Олбрайт, Джоузеф Корбел, е бил наставник на Райс в Denver University.

Мерси, Бистре!   bouquet Трябва да си призная, че се ужасявам от мисъла, че майка ми ще лежи по  въшливите български болници, че ще ни пускат да я видим по час два пъти в седмица, че ще е в ръцете на непознати хора, кой знае какви. Аз имам само кошмарни спомени от български болници, тя също и сега трябва да бъдем смели.

# 4
  • Мнения: 940
Hear... браво , хубави новини за майчето!

Аз пък Сайнфелд си го харесах още отначалото  newsm78 ,не съм имала проблеми да разбера хумора.Виж Симпсънс не можах да го харесам,просто не мога да седна да гледам анимация за възрастни и то с някакви грозни човечета.

Gilmor Girls...го гледах от време на време ,ама не знаех че са го прецакали здраво на края,та как точно е свършил ?! , майката ожени ли се ?
Seventh Heaven...и  него го заглеждах чат пат,края не му знам,ако на някой му се разправя.....

Уил и Грейс...много си ги харесвах,невероятна комедия,сценаристите им бяха страхотни.

# 5
  • Мнения: 1 783
Не се притеснявай, май вече са започнали да пускат близки да стоят в болниците с болните. Баща ми след инсулта две седмици постоянно е имало някой при него. Но се приготви да си носите всички медицински материали и лекарства...

# 6
  • Мнения: 2 563
Не се притеснявай, май вече са започнали да пускат близки да стоят в болниците с болните. Баща ми след инсулта две седмици постоянно е имало някой при него. Но се приготви да си носите всички медицински материали и лекарства...

Ще си носим всичко, но ме притеснява ситуацията с лекарствата за онкоболни. Знаете, че поне веднъж годишно пропищяват, че свършват и хората плащат по 5000 лв на доза, докъкната с триста зора от Германия...

За сериалите: ние сме върли фенове на Family Guy & ER. Зайнфелд навремето също съм гледала и ми харесваше, а и много обичах Judging Amy да гледам докато работех в медийната лаборатория на университетската библиотека.

# 7
  • Мнения: 7 091
Бистра заглавието е суууупер!!!! Simple Smile

Хиър, много се радвам, че сте намерили добър лекар, който и дава шанс!!! Стискам ти палци всичко да е ОК!!!!

И аз съм чувала хубави работи за Конди, иска ми се да я прочета, само се чудя от къде да намеря време, щото имам цяла лавица с книги дето ме чакат! ooooh!

Виктория, не знаех, че сценаристите са други на Гилмор гърлс, обаче си личеше. Още след първите няколко епизода на последния сезон така изпростя здраво, че спрях да го гледам, а го чаках с нетърпение преди това. Аз гледах само части от сериите, както и последната в  youtube ( там ги има повечето) и да знаеш нищо не си загубила. Голяяяма боза!Майката накрая се събра със заблудения Люк, изрита Кристофър, а Рори се раздели с Лоугън заради възможно най-тъпата причина на света, след като той и предложи брак.
Изключително кух край!

Севънт Хевън изпростя обаче степени над всички останали. След като казаха веднъж, че свършва и уж това е последната серия, направиха още един сезон, дето уж бил последен. Накрая си мислех, че по-тъп завършек не можеха да измислят, но се оказа, че може, защото наистина следващия последен сезон беше маса тъп.
В последният сезон Луси беше загубила близнаците си ( след като в предния последен сезон всички от семейството бяха бременни с близнаци в последната серия), свещеника тотално изперка, защото му казаха , че има уголемено сърце и че му остава 1 година да живее и той го удари на размисли за живота и "наваксване". Спря си децата от училище и почна да ги homeschool-ва, после пофлиртува с учителката им, прибра 15 бездомни тинейджъри у тях, най-малката му дъщеря се хвана с единия за гадже и тръгнаха да се женят, абе тъпо, по-тъпо, най-тъпо, севънт хевън.
В последната серия продадоха всичко и хукнаха да обикалят с едно RV с жена си( последните серии гледах само рекламите за тях и четох какво е станало, просто толкова изтъпя, че реших да не си губя времето)

# 8
  • Мнения: 2 257
Сайнфелд е един път Laughing. Все това "Yаda-Yada-Yada" ми е в главата. И Илейн, и Джордж. Laughing Онзи, дето влиза с летящ старт в стаите нещо не ме кефи, имаше скандал с него скоро, този. Не мисля, че е чак признак на асимилация Сайнфелд, по-скоро (както самия Сайнфелд каза) това е комедия about nothing (дано цитирам правилно, че още спя) и затова всъщност е толкова забавно - защото е съвсем ежедневно такова, за нищо не става въпрос, няма драма и пак е смешно.

Will & Grace - и те са безумни - любимци са ми естествено Just Jack и Karen Mr. Green, както и Rosario.

Абе, ние не ги ли обсъждахме тия филми преди време, имам чувството, че тия неща съм ги писала вече. newsm78 Щях да пиша още, но знам, че съм го писала преди. Crazy

# 9
  • Мнения: 1 783
Сайнфелд е един път Laughing. Все това "Yаda-Yada-Yada" ми е в главата. И Илейн, и Джордж. Laughing Онзи, дето влиза с летящ старт в стаите нещо не ме кефи, имаше скандал с него скоро, този. Не мисля, че е чак признак на асимилация Сайнфелд, по-скоро (както самия Сайнфелд каза) това е комедия about nothing (дано цитирам правилно, че още спя) и затова всъщност е толкова забавно - защото е съвсем ежедневно такова, за нищо не става въпрос, няма драма и пак е смешно.

Аз реших, че ако си започнал да го гледаш и ти харесва е признак за асимилация в САЩ. Понеже на повечето американци им е любим, а много чужденси не го разбират (вкл. аз). Но както вижам тук има много "асимилирани".

# 10
  • Мнения: 2 563
Сайнфелд е един път Laughing. Все това "Yаda-Yada-Yada" ми е в главата. И Илейн, и Джордж. Laughing Онзи, дето влиза с летящ старт в стаите нещо не ме кефи, имаше скандал с него скоро, този. Не мисля, че е чак признак на асимилация Сайнфелд, по-скоро (както самия Сайнфелд каза) това е комедия about nothing (дано цитирам правилно, че още спя) и затова всъщност е толкова забавно - защото е съвсем ежедневно такова, за нищо не става въпрос, няма драма и пак е смешно.

Аз реших, че ако си започнал да го гледаш и ти харесва е признак за асимилация в САЩ. Понеже на повечето американци им е любим, а много чужденси не го разбират (вкл. аз). Но както вижам тук има много "асимилирани".


Ти пробвай Family Guy - той е истинският лакмус!!! Има толкова много специфични cultural references, че сигурно и канадец няма да го разбере.

# 11
  • Мнения: 7 837
Фамили Гай съм гледала веднъж и едва го изтраях. Другите сериали не ми говорят нищо, даже от Лост не съм гледала ни една серия  Crazy
Продължавам да съм обсебена от Грисъм и с това ми се изчерпва редовното следене на сериали. Дори "Безследно изчезнали" и "Ню Йорк" не следя вече.

# 12
  • Мнения: 1 436
И аз съм от полу-асимилираните май  Joy - Сайнфелд ми харесва, даже имаме няколко сезона на ДВД. От Family Guy гледах два епизода - много тъпо ми се видя  Crazy. Sex and the City го гледам с образователна цел (не ми се смейте  hahaha). Понеже с мъжа ми сме заедно от 17 годишни, не съм хващала гадже като възрастен човек и са ми много интересни всичките драми, обобщения и игрички. Другите сериали не съм ги гледала изобщо - у нас телевизора е предимно на Дискавъри или Animal Planet.

Хиър, стискам палци, уши и друго каквото имам за стискане всичко да се нареди fingerscrossed

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 19:30 от Juturna

# 13
  • Мнения: 1 800
 Aз започнах да гледам Family Guy(доскоро не ми харесваше), но мъжа ми обяснява доста неща, за да cxвана хумора. Определено е един път шоу Peace.
Hear, pадвам се, че има по- добри новини за майка ти. Стискам палци и на теб лек път  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 386
Момичетааааа, вече съм х'американка!!:))
От 3 дни съм тук, нямам време да чатя, само минавам да се обадя и да ви питам какво да хапваме, че нищо не ми харесва, а и гледам храната да е органик-има адски голям избор и се ошашках, даже четките за зъби са с размери....... И как се справихте с джет лаг?? Ние още ставаме в 4-5 сутринта, много е гадно...
Не мога да се оправя със сушилнята много-много, трудно свиквам с ''пълните'' тоалетни и с липсата на сифон,хаха Laughing
Нямам Нет още, в Трейлс ъв Редмънд сме, ще си поръчаме монитор тези дни и от другата седмица ще съм редовна отново... имам много за разказване, но сега трябва да ставам, че съм в Майкрософт лийзинг центъра и ми е неудобно да стоя цял ден.
Целувки!

Общи условия

Активация на акаунт