инвестиране за ИНВЕСТИТОРКИ

  • 1 015
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
по повод темата инвестиране
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205235.0;all , която ми хареса, но премина в друга плоскост
предлагам тук да пишат тези, които се интересуват от доверителните, взаимните фондове и други начини за инвестиране на парите и да не я разводняваме с хамлетовските въпроси "имот или живот" и изобщо с други разсъждения на тема как да харчим парите си, къде ще ги носим и т.н.

та така - моето първи питания към вече участващите в борсовия живот - как си избрахте последника и как се решихте изобщо да играете с парите си?  Laughing

 bowuu бележка: не разглеждайте темата като "богати срещу бедни, хора с малки заплати срещу другите". това е практическа и образователна тема и дори в момента да не си състояние да си позволиш нещо такова, то това не означава, че не може да стане в бъдеще време.

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Запис.

Засега съм инвестирала единствено в бъдещото си пенсиониране. Сключила съм договор към Алианц, който включва и застраховка. А ако се случи нещо с мен, застраховката и парите остават за децата. Нещо такова.
Обаче съм склонна и към по-сериозни инвестиции. Мислех си за Pioneer към Булбанк newsm78. Май не разбирам твърде.

# 2
  • Мнения: 2 556
Ще следя темата с интерес.  Simple Smile


За пенсионирането си не мисля (действа ми зле мисълта, че изобщо ще съм пенсионерка един ден) и си признавам, че в пенсионни фондове никога няма да вложа и лев. Но идеята за борсовите начинания ми е интересна, защото самата аз нямам никакъв опит в тази насока.

# 3
  • Мнения: 386
каква ти е застраховката към алианц - живот или допълнителна незадължителна (третият стълб на социалното осигуряване, ако трябва да звуча като икономист)

# 4
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
каква ти е застраховката към алианц - живот или допълнителна незадължителна (третият стълб на социалното осигуряване, ако трябва да звуча като икономист)


Комбинирана Всъщност сключих две полици, вече не помня каква точно беше разликата. Това, което си спомням е, че ако се случи нещо с мен, вноските до края на периода ще са тяхна сметка. Ако не доживея до пенсионна възраст, децата ми ще получат сумите които съм вложила.

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
мога да се включа по въпроса за застраховките към Алианц и ако някой има въпраси конкретно за тях мога да отговарям.
luda, вероятно това което имаш ти са двата много добри продукта на Алианц, а именно застраховка живот и допълнителен пенсионен фонд.Само едно уточнение,ако се случи нещо с теб,наследниците получават застрахователната сума от застраховката живот, а от доброволния пенсионен фонд,натрупаната сума.Ако обаче със застрахованото лице се случи събитие не довело до смърт,а до трайна инвалидизация над 31 %,то тогава Алианц изплаща обезщетение равно на % нетрудоспособност от застрахователната сума, а до изтичане срока на застраховката  дружеството поема вноските.
По повод инвестирането на пари в инвестиционни фондове,акции ,облигации и т.н. Има два нови продукта. Единия е "Застраховка живот с инвестиционен фонд",а Другия се нарича " Бест инвест" Peace

# 6
  • Мнения: 181
Здравей илонита,
Може ли повече подробности за тези два нови продукта?
Ако предпочиташ на лични!

Поздрави

# 7
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравей илонита,
Може ли повече подробности за тези два нови продукта?
Ако предпочиташ на лични!

Поздрави

И аз искам да науча повече.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 265
Аз също имам такава програма, която ми осигурява финансова независимост след като навърша 65.Всъщност си спестявам парите аз, но имам и застраховка живот като допълнение. Така се чувствам по-спокойна,че няма да завися от държавата в моменти, когато ще имам най-голяма нужда от пари.Моята програма е в Граве, направена е чрез Евролайф

# 9
  • Мнения: 1 320
Ми аз сега проучвам въпроса, но другата седмица вероятно ще стартирам разнасянето на платежните по фондовете Simple Smile
Та как ги избирам - по много признаци, но два основни: каква доходност ще ми донесет и колко съм склонна да рискувам. Понеже все още не съм приключила с проучването възнамерявам да се поровча още и да сравня и следните неща за набелязаните фондове: кой ги управлява, кои са акционери, какъв е портфейлът им, как изглеждат борсовите графики на акциите на компаниите от съответния портфейл, отчетите на компаниите и на фондовете, цени на дялове и акции, какви такси иска фонда /това ще ми е последна грижа, но ще ги сравня и тях/, малко допълнителна информация кога е най-добре да се купят дяловете и съм готова Simple Smile. Има- няма още два-три дни четене Simple Smile

# 10
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
http://www.allianz.bg/site/index.php?page=life_progr
Ето тук може би ще ви е по-лесно да разберете.

# 11
  • Мнения: 647
Нека и аз се включа с един линк към форуми на финансисти. Там може да попаднете на теми които ви се струват неразбираеми и отвлечени , но има какво да се научи ако желаете да добиете по-голяма представа за фондовата борса , форекс търговията и др.
Успех на всички инвеститорки !
http://forum.finance5.bg/index.php

Общи условия

Активация на акаунт