Имат ли режим вашите деца

  • 3 065
  • 33
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте,
искам да попитам имат ли режим вашите деца, и ако да кога и как го въведохте? Моите момичета са на 3 месеца и половина и немога да си представя как ще им направя режим. Кърмя ги на поискване - може ли изобщо да има режим в такъв случай? Захранването мисля да започна от 7 месец.

# 1
  • Мнения: 405
Ще следя темата с интерес! А как се справяш като кърмиш на поискване,сподели? Хубаво е ,че си решила да кърмиш така,както и за захранването,но остава ли те време за останалата работа или някой ти помага? Благодаря Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 358
През първите 2 месеца почти по цял ден имах бебе на гърдата - едно или две, ядяха по 20, 30 или 40 минути през час и половина или 2, много рядко повече часове, но постепенно сме стигнали до 10-тина минути средно през 3 часа, а през ноща вече ядът и през 5-6 часа/това от съвсем скоро/. Имам си помошници, които понякога повече пречат Sad(, но без помошници незнам как бих се справила. Поела съм грижите единствено за децата, като и за тях ми помагат.Напоследък вече почти не спят през деня - най-много за 30 мин. до 1 час, дори и в количката на разходка неспят и искат гушнати на ръце, просто ужас. Но пък вече се заиграват с играчки и започват малко по малко да си общуват двете. Лиди желая ти леко раждане и 2 хубави здрави дечица.

# 3
  • Мнения: 7 803
режим имаха и все още имат, иначе е невъзможно да гледат от един човек

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 09:39 от джъмперчето

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 358
и как го направи джъмперче, сподели повече подробности моля те

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Вие вече сте започнали с режима. Регулирали се яденето горе долу през 3 часа. Остава да ги научите, че в кошарите не е страшно. Моите бяха сравнително спокойни бебета, но даже и да плачеха не разрешавах да се вдигат от кошарите. Винаги някой ги наблюдаваше да не се задавят докато плачат, но на ръце бяха изключително рядко. Опитай като се събудят по- рано да ги обърнеш на другата страна. При нас действаше и поспиваха повечко.

# 6
  • Мнения: 7 803
едно по едно. оправяш храненията да се хранят заедно, нощем да не стават за ядене, после да спят заедно, никакво дундунркане и други такива, да си заспиват сами. така в един момент всичко започва да върви по график  Peace

# 7
  • Мнения: 256
Дара и Емма са на почти 4 месеца и имат режим от около месец и половина/май от по-малко/.
Хранят се заедно през 3 часа като първото е в 6 сутринта,а последното към 11 вечерта.Специално за мен нощният сан е незаменим и макар да не са много часовете/лягам към 12:30 и ставам в 6/ се чувствам много добре.
Майка ми много ми помагаше,сега свеки е тук и предимно нерви ми образува и само чакам да си тръгне Twisted Evil-вече нямам нужда от помощници.Храня ги като ги слагам на една огромна възглавница.Малко е трудно тъй като се въртят,смъкват се,но се свиква.Ако ги храня по отделно целия ден ще ми минава в непрестанно ядене.
Вече спят доста по малко.Когато сме навън искат да са в движение и друсането на количката не помага.Вкъщи се заглеждат и разсейват с играчките си над леглото,но за кратко и плачат,за да бъдат носени или просто да съм над леглата им да ме виждат.Май аз ги научих така и сега си патя Sad.Старая се да ги оставям сами да заспиват,но понякога така се дерат.....Непрекъсното ги гушкам,все имам чувството,че с сам ги ощетила откъм внимание Rolling Eyes и това е резултата сега,но не е толкова страшно Laughing

# 8
Моите близнаци са на почти 7 месеца.Винаги са си имали режим,много рядко се случва някой да пропусне ядене,но си имам помощници.Когато ядяха с шишета беше лесно,можех и сама да се справям,но сега ядем почти всичко с лъжица и без помощ не бих се справила.Почти винаги са гладни по едно и също време,вече сме на детска кухня и ядем по 4 пъти на ден.Първото ядене ни е в 8:00,а последното в 20:00.Успех!

# 9
  • Мнения: 2 051
Значи някакъв режим  на хранене се появи с увеличаването на твърдите храни - при нас след 10 месец.

Кърмила съм само на поискване, нито съм давала добавка някога. Ръководех се от тяхната необходимост кога и по колко.
Не помня вече големи подробности, но горе-долу беше така:

Първия месец - при нас беше много проблематичен, с прочутата поспаливост на малките новородени. По цял ден се борех за ги събудя, никакви ги нямаше, много малко и рядко сучеха - по 5-6 пъти на ден, рядко стигахме до 7 пъти. Цокнат три пъти и заспят....Бях се изпопритеснила яко, но такива са им били силиците в момента. Дори и с това намалено темпо пак си бяха наддали по 600 грама.
Втори и трети месец се разядоха - кърмене по 9-12 пъти на денонощие, излизаше на различни интервали - през деня горе-долу на час, час и половина до два, през нощта правеха малко по-големи паузи.
След четвъртия месец самите те си установиха хранене на ориентировъчно около 3 часа, но не точно, разбира се. Минахме на кърмене 8 пъти на денонощие, и така до около шестия месец, когато кърменията станаха средно 7 пъти на ден.
Захраних ги на 6 навършени месеца (малкия ми батко и той така е захранен и имах вече опит с него). Давах първо мъничко твърда храна (лъжичка-две), след това кърмех.
Между седмия и десетия месец ядяха символични количества твърда храна. Няколко пъти се опитах да дам по-голямо количество, поемаха го, но повръщаха след това като за световно....така, че се отказах, колкото-толкова. Дебели не са ми били, но и слабички също не бяха. Бяха едни такива пухкави и вкусни Grinning
На около 10 месеца проядоха по-стабилно и други работи и ни се установи нещо като режим - 3 хранения твърда храна и докърмване плюс още около 3 хранения само кърмене.
След годинката минахме на 4 пъти твърда храна - нормален детски график на хранене с посукване през деня, когато си поискат, но не точно след хранене, така между играта и разходките - между 2 и 6 пъти на ден.
В последните два месеца преди да се отбият ни беше останало само 1 нощно-сутрешно дълго кърмене със спорадично кърмене преди следобедния сън (то отпадна малко по-рано).


# 10
  • София
  • Мнения: 12 201
   Почти същото като описаното от Ведра Simple Smile.
   Винаги съм ги кърмела на поискване. Направен от мен режим специално за тях са нямали, но за по няколко месеца си изграждаха техен си режим. Мисля че при всички деца реално се намаляват храненията и се увеличава времето така че също е динамичен режима. Реално никога не съм се съобразявала с часовника и така ми е по-лесно. Гледам ги сама и лично аз не бих се справила ако трябваше да се съобразявам и с някакви графици.
   От първия месец нямам проблеми с наспиването въпреки че все о ще се будят нощем да посучат, но това става в легнало полежение и почти не се будя. Никога не съм ги оставяла да се нареват и все още ги приспивам. Постепенно като пораснаха почнаха все повече да си играят и сега рядко реват, само ако се ударят или много им се приспи. Вярвам че някои ден когато му дойде времето ще си се научат и сами да заспиват. Признавам си че понякога ми се иска да не съм необходима постоянно, но не бих могла да гледам децата си по друг начин.
     Все още хапват малко количество твърда храна, като и при нея не е точно установен за тях график. Ядем заедно, тоест те ядат когато и ние сядаме на масата, а ние все пак ядем не в съвсем точен час на закуска, обяд и вечеря. Вече си ядат съвсем спокойно всякаква твърда храна, опитват доста неща от нашите манджи, като съм ги готвила съобразено с тях. Тоест само варени или печени и без почти никакви подправки и сол. Захраних ги от шестия месец. Никога не съм пасирала и почти не съм давала детски пюрета. Все още сучат доста начесто, но при нас това никога не е било само за наяждане. Това е начин за успокоение, приспиване и близост.
     Явно съм пълната противоположност на Джъмп  Simple Smile, но на мен ми е по-лесно да нямам специален отделен график за тях, а самите те да си го изграждат в зависимост от нуждите им според възраста. Не желая и храненето им да е отделно и специално нещо или да ги гоня за да ядат. Сядаме заедно на масата и докато проявяват интерес хапват, ако почнат да се въртят ги пускам да си играят.

# 11
  • Мнения: 7 803
аааа, да се разберем. часовете за хранене и спане ги определят те, не аз  Naughty разбира се има и толеранс от около половин час, няма да ги държа гладни щото не е станало точно 12 или нещо такова  Wink обаче ми е по-лесно да си разпределям работата и почивката когато се знае горе долу кога се яде и кога се спи  Peace така решавам кога ще се излиза, кога ще се пазарува, кога да гладя и т. н. тъй като моите бяха на АМ няма как да е на поискване  Peace а за заспиването сами, виждам познати с по 1 дете, която трябва да се приспива и не ме кефи. така си печеля и малко повече свободно време вечер. слагам ги към осем и нещо по леглата, те си говорят, играят си ........ и по някое време заспиват. този да кажем 1 час си го печеля, на спокойствие да си погледам телевизия или нещо друго. същото е със следобедния сън. и аз се храня с децата, но когато те са гладни, не когато аз съм гладна  Peace никога не съм гонила с храна, те моите си хапват добре  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
    Значи не сме чак пълна противоположност  Simple Smile Аз не губя повече от пет минутки за да ги приспя и дори гледам телевизия по това време, а те пък хапват своевременно защото ги приспивам на гърда  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7 803
е няма как, по няколко неща едновременно се правят  Hug

# 14
  • Мнения: 65
Ние си имаме режим на хранене който беше създаден още от родилния дом. И понеже децата са подени по 2,00kg. първите месеци аз се притеснявах да наваксат и спазвах стриктно режима  на хранене - през 3 часа вкл. и през нощта. Даже и когато спяха ги будех. После осъзнах, че това е грешна тактика и ги оставих сами да се хранят на поискване, като пак горе - долу да е през някакъв приличен интервал. Резултата беше, че започнахме да се храним през 4 часа още от третия месец. Единствено се опитвах да ги храня и двамата по идно и също време, защото иначе ставаше кошмар с нощните ставания.
Захраних ги при навършени 5 месеца. От 7-и месец се хранят по 4 пъти на денонощие, като не знам малко или много е това, но те сами си го избраха това. Просто сами се отказаха от ранната закуска в 6 часа.
По отношение обаче на съня режима ни беше ужасен, т.е. почти липсваше и до сега липсва такъв и това ми е голям проблем.
Много е трудно да им създам такъв, защото първо децата са много различни и всеки има различна нужда от сън , съответно и по различно време, но основния проблем е, че те се будят взаимно и става малък кошмар след това.
Това е от мен за сега.
Прохладен ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт