дуфастон

  • 2 479
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте всички!
Казвам се Петя и от скоро чета във форума.Имам един два въпроса към вас и се надявам да получа достатъчно отговори за да освободя напрежението най-накрая.
Бременна съм едва от 4 седмици.Посетих моят гинеколог и след прегледа той ми изписа 2 пъти на ден Дуфастон.Аз веднага се зарових в нета и открих разни смущаващи факти за него.Започнах да звъня на разни познати доктори ,които ме поуспокоиха и на 3-тия ден събрах сили да започна с хапчетата.Въпросът ми е следният: Има ли сред вас някоя,която е пила ДУФАСТОН по време на бременноста и след това е родила момиченце? Имала ли е някакви проблеми по време на бременноста или след това?
Благодаря ви за вниманието и отделеното време!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Аз пия дуфастон в момента 2х1 на ден. Имам 2 спонтанни аборта и ако забременея пак ще продъкжа да го пия. Той помага за сформиране на плацентата и за по-добро закрепване на плода. Така, че не се притеснявай, в никакъв случай няма да ти навреди.

# 2
  • Мнения: 13
Благодаря за отговора,но мен ме интересува дали имаш познати който са употребявали дуфастон и вече са родили.Или пък ти ако имаш предишно раждане и си го пила.Аз прочетох из разни форуми,разни информации,но всичките са писани от жени,които в момента го пият,а не от употребявали го вече.
И друго мнение от хора,които с това се занимават би представлявало интерес за мен,така че очаквам още отговори.

# 3
  • Мнения: 119
Здрасти Петя,
я ми обясни този си въпрос:
Има ли сред вас някоя,която е пила ДУФАСТОН по време на бременноста и след това е родила момиченце?
Че се чудя и се мая!?!?!?!  Shocked Shocked Shocked

# 4
  • Мнения: 11 003
Пих Дуфастон през първите 4 месеца от бременността. Не забелязах нищо смущаващо и никакви гадни странични ефекти. Peace Стига чете страхотии, не му е сега времето да се затормозяваш насила. Naughty Щом са ти го изписали, значи има защо.
Лека бременност!

Да, аз родих момиченце, това какво общо има с Дуфастона? Wink

# 5
  • Мнения: 4 496
Имам две момчета и момиченце.Каква е връзката??? smile3506

# 6
  • Мнения: 13
Съжалявам ако съм го написала неразбрано.Интересува ме конкретно мнението за дуфастона на жени ,които са родили момиченца,защото това,което прочетох за някакви малоформации се отнасяше за бебчета от женски род.
Тоест ако бебето е момченце не се очакват проблеми.Не че при момиченцата трябва да има проблем,но аз съм доста притеснителна и дори и малко да има нещо нередно ми се пали главата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Благодаря за отговора,но мен ме интересува дали имаш познати който са употребявали дуфастон и вече са родили.Или пък ти ако имаш предишно раждане и си го пила.Аз прочетох из разни форуми,разни информации,но всичките са писани от жени,които в момента го пият,а не от употребявали го вече.
И друго мнение от хора,които с това се занимават би представлявало интерес за мен,така че очаквам още отговори.

За съжаление все още нямам дете, предишните бременности не съм пила лекарства, но сега след като попаднах на свестен лекар, който ми откри проблемите, вече пия дуфастон и планувам друга бременност. Познавам много момичета, които имат деца и са пили дуфастон по време на бременността си. Приемането му обаче няма нищо общо с пола на бебето. И също въпреки приемането на това лекарство, ако плода не се развива добре, никое лекарство няма да помогне да се задържи.

# 8
  • Мнения: 4 496
Не бъди толкова притеснителна. GrinningНа малката нищо и няма,пиех Дуфастон.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Пиех Дуфастон до края на 5-ти месец, защото бях с рискова бременност.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 587
Да, пих Дуфастон в началото на бременността и не сме имали проблеми  нито аз, нито бебчо, само че аз родих момче.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 865
С момчето пих 10 дни дуфастон, с момичето от 6та до 13 седмица някъде. Всичко си им е наред. А защо ти го предписват?

# 12
  • Петрич
  • Мнения: 321
И аз пих Дуфастон за закрепване на плода.Родих здраво момченце,не се шашкай толкова.

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 14:33 от vera i

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз пих Дуфастон,за закрепване на плода.Родих здраво момченце,не се шашкай толкова.
И при мен същото.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
Явно си попаднала на темата със слепването на срамните устни при момиченца, майките имат съмнения, че е свързано с пиенето на Дуфастон. Принципно го водят козметичен дефект и даже някой лекари го наричат дефект- лесно поправим. И на мен ми е въпреки всичко притеснено, чакам момиченце и съм пила дуфастон, но също така вярвам на доктора, който ми го предписа. Е аз пък обвинявам ДУФАСТОНА в многото качени килограми и се надявам бебка да няма никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт