Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 юли 2007, 21:57 ч.

как се прави лазаня

• 750
  • 4
  •   1
Отговори
  • ГД
 Моят син снощи ме попита мога ли , да правя лазаня, а нали знаете,щом детето иска за мене е удоволствие . Само ,че не знам как .Нямам много време да се ровя във форума така ,че някой ако е готвил може ли да ми обясни

# 1
  • Варна
Бях ровила доста по темата преди време, та намерих разни рецепти. Правих веднъж, получи се страхотно. Ето така:

Ползвам кори за лазаня "Melissa" - червената кутия, без варене. С половин кутия приготвям достатъчно количество за две хранения.

Необходими продукти: половин кутия кори, около 300 гр кайма, голяма глава лук, два моркова, гъби - около 200 гр (може и повече), доматено пюре - 1 кутия, кашкавал, топено сирене, чесън, босилек, телешки бульон на Маги.

Приготвяне: Лукът се нарязва ситно и се запържва с малко олио. Добавят се нарязаните гъби и настърганите моркови и се оставя да се задушат малко. Каймата се разбърква с доматеното пюре и малко водичка и се прибавя към гъбите. Добавя се и телешкия бульон и се оставя малко да поври. Като се махне от огъня се слага счукания чесън, босилек и черен пипер и плънката е готова. В подходяща по размер тавичка се редят кори (аз имам една от йена глас, перфектна за целта - събира ми 4 реда х 3 кори), слага се плънка и се поръсва с настърган кашкавал и нарязано топено сирене. Повтаря се, докато свършат корите - отгоре последният слой трябва да е плънка + много кашкавал. Тавичката се покрива с фолио и се пече около 30 мин.

# 2
  • Smallville
Основно правя 2 соса,единия като за спагети,а другия бешамел,който ползвам за омекването на корите.Ето прочети тук,може да се каже,че спазвам приблизително това описание,без пармезана,слагам обикновен кашкавал и става невероятна лазаня  chef

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 08:01 от danibaby

# 3
# 4
  • ГД
Благодаря ви много , утре след обяд най после ще  почивам и щесе пробвам жалко само че няма да мога да снимам какво съм сътворила.Все още съм много незнаеща към компютара. bowuu bowuu

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт