Кърмаче с разтройство и захранване

  • 440
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Извинете че малко неподготвена пускам тема, но изобщо не очаквах да захранвам толкова скоро( преди 6 месеца) и съм чела само от тук от там, но сега ми се налага  по спешност и незнам какво да правя  Tired Моля ви за помощ!
Ето и подробностите:
 Малкия преди седмица получи разтройство и вдигна температура. След 2 дни температурата мина от свещичките предполагам. Докторите( по скоро доктора в спешното) ме посъветваха да кърмя начесто и да давам чай с прахчета между кърменията за да не се обезводни, предполагаха че е от летен вирус и че разтройството ще мине, но не. Бебо обикновенно акаше веднъж на два-три до четири дни, а сега ака по 4 пъти в денонощие обилно, лимоненожълто с парчета, понякога доста течно. Не е губил апетит, суче често , но около 3-4 минути.
Днес пак го водихме на доктор и доктора каза да започна да захранвам, за една седмица не е натдал а е отслабнал с 10 грама
(тежи 6кг и 10 грама). Аз не съм много добра с немския и по думите на мъжа ми трябвало да ЗАПОЧНА с по 2-3 лъжички между храненията като за един ден да изяжда половин бурканче ooooh!. Аз твърдо отказах подобен метод защото тук съм чела че се дава по 3 лъжички за цял ден , три дни от един вид и след това се сменя пак по три лъжички от друго  нещо.
 Отделно аз си мислех че е най добре да захранвам с оризова каша особено като има разтройство , доктора каза пюре от моркови , после ябълка с банан Crossing Arms и сега незнам какво да правя.
 Най-тъпото е че мъжа ми  е на мнение че трябва да слушам доктора а не да си правя каквото аз искам, сериозно се замислих да сменя докторане само заради днешната ситуация, но тук системата за това е малко сложна , а и без подкрепа от мъжа ми незнам как да го направя. Затова моля ви кажете ми какво да правя Praynig, да захранвам ли и с какво и по коло изобщо как да действам, не се съмнявам че морковите ще му оправят разтройството , но нали преди  6 месеца коремчето не ги преработвало както трябва дали няма да му навреди на по късен етап ? Дали няма да се отбие по бързо така?
Цял ден рева и се чуствам ужасно безпомощна Sick

# 1
  • Мнения: 966
Не се притеснявай Hug
ние също започнахме с пюре от моркови с по 1-2 лъжички,всеки ден увеличавай лъжичките и след 4-5 дни смени с пюре от картофи,като в началото пак даваш малко,за да видиш как го приема.На обяд е най-добре да започнеш.За седмица ще стигнете количестото за едно ядене.Оризовата каша също е добра за захранване.
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 242
Недей така, успокой се!
Правилно усещаш нещата, не е подходящ нито момента за захранване, нито храната която е препоръчана, като се има предвид че детето е с разстроено стомахче.
Изчакай според мен, нека се закрепи и успокои стомаха, тогава може да започнеш с морковите или оризовата каша, както прецениш.
Ако рискуваш сега да натовариш с нова храна девственото стомахче, може да се влоши положението, и тогава препоръката на доктора да спреш всичко различно от кърма, ще е безмислена.
Дано успееш да убедиш таткото в правотата си! А за доктора не бери грижа, детето е твое, ти решаваш какво да правиш!
Бързо оздравяване!

# 3
  • Мнения: 339
Мери благодаря ти, че ми вдъхна кураж Hug снощи като се наревах изрових от библиотеката няколко статии пуснати от Мис Бу за ползите от късното захранване и задръстих пощата на мъжа ми Twisted Evil да се образова. Резултата е налице, няма да захранваме скоро поне докато не покаже някои признаци за готовност, пък и мойто малко съкровище май усетило накъде духа вятъра и днес акуто му с нормален цвят и гъстота, при това само веднъж smile3521

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И аз поддържам мнението на Мери, точно момента с разстройството е най-неподходящ за захранване. Още повече, че когато децата са болни може да проявят алергична реакция към продукт, към който иначе /т.е. ако бяха здрави/ не биха проявили. Най-доброто нещо за твоето дете в този момент е твоята кърма. Само, че се успокой. Детето усещата тревогите ти. Давай на бебо да суче на честичко, както те е посъветвал доктора.......и горе главата.
Бързо оздравяване   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 242
Браво, много се радвам че се оправяте и с разстройството и  с таткото! Peace

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 082
И аз да добавя, че тук в случаи на разстройство педиатърката винаги препоръчваше само кърмене и след това друго.

# 7
  • Мнения: 2 829
Аз пък да питам дали като е било болно детето да са му предписали антибиотик? Защото разстройството може да е от антибиотика-страничен ефект.
Също така е нормално детенцето да отслабне по време на боледуването-като се оправи ще си наддаде бързичко.
Моето като беше на 5 месеца се разболя, предписаха му антибиотик и имаше страхотно разстройство-както го описваш. Свали към 200 грама. Като оздравя всичко си дойде на мястото, за месеца си беше наддал 400 грама (ако броим и свалените 200, значи е наддал 600). Не ми е хрумвало да захранвам изобщо, а докторката като ме знае въобще не отваря дума за храненето на детето и до ден днешен Grinning

# 8
  • Мнения: 339
yanast късметлийка си с докторка  Grinning, при нас не беше страничен ефект разтройството а се появи най напред то, но вече е по добре без каквито и да било моркови аз го наблягам на ориз от моя страна и така и днес само един път е акал, малко редичко но на мен ми харесва Joy не съм си мислела че и до тук ще стигна да се радвам на акитата hahaha

Общи условия

Активация на акаунт