Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте, поразтърсих се из форума, но не открих нужната ми информация затова питам направо.
Има вероятност през септември да пътуваме на почивка с детето до Гърция, тогава ще е на 1,2м.
Интересува ме дали се изискват някакви документи за малката, допълнителни ваксинации и т.н.
Ще ви бъда много благодарна за информацията.   bouquet
ПП: Ще пътуваме с кола.
Цитирай

София

Международен паспорт.
Цитирай

След завоя в дясно

Валиден международен паспорт както бе споменато по- горе, също така ако твоята фамилия е различна от тази на детето и съпругът ти, акт за раждане  на детето задължително иначе ще ви върнат.
Приятна почивка
Цитирай

София

Този паспорт се вади от районното управление по местоживене ли? Както личните карти? Съжалявам за глупавия въпрос ама наистина не знам. А как се снима дете на 1 година? Wink Задължително се носи акта за раждане така ли, независимо, че сме с една и съща фамилия?
Цитирай

След завоя в дясно

Носиш акта за раждане ако имате различни фамилии Rolling Eyes
Цитирай

София

Детето се снима във фото, ти го държиш на ръце и леко се дърпаш назад, а после изрязват ръцете ти от снимката. Документите се подават в районната паспортна служба от двамата родители, задължително се води и детето, носиш акта за раждане плюс две копия и две снимки. Толкова...после се получава само от единия родител, носи си за всеки случай акта за раждане при пътуването.
Цитирай

Е, ти пък снимка на 1 година, че то детето си е голямо! Ние снимахме нашето бебе на 2 месеца, както е описала daizy.
Никакви допълнителни ваксинации не са нужни. Дори в Гърция не слагат БЦЖ преди 6-7 годишна възраст и все ни се чудят какво е това на рамото.
Нали ще пътувате с бащата на детето? Ако не - трябва и пълномощно.
Цитирай

София

С тати разбира се, къде без него Wink
Благодаря момичета. Много ми помогнахте!
Цитирай

София, център

Преди два дни и аз подадох за международен паспорт за малката, взеха ми 1 снимка и едно копие от акта.
Много лесно се снима, нищо не изрязваха, но ние сме на 9 месеца Very Happy Аз бях клекнала и я държах за дупето на стола.
Това за носенето на акта за раждане при различни фамилии не го знаех, добре че прочетох, че иначе щяхме да се върнем Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.