Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора

Бургас - Пловдив-София

Цитат
                       zdraweite ,
mnogo iskam da razbera pri4inata za grizaneto na nokti.Tova na psihi4eska osnova li e ili ima drugo objasnenie newsm78 .Sina mi e na po4ti 2 god , a ve4e go pravi .Sega sam pribegnala do mazane na noktite s lekarstvo.

здравейте ,
много искам да разбера причината за гризането на нокти.Това на психическа основа ли е или има друго обяснение невсм78 .Сина ми е на почти 2 год , а вече го прави .Сега сам прибегнала до мазане на ноктите с лекарство.

----
Моля, пишете на Кирилица!
« Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 09:23 от Ellypr »
Цитирай

София

Я почерпи от опита на другите.
Чети ТУК, ТУК, ТУК.
Цитирай
Цитат
                                     Blagodarja ti mnogo,
  informacijata be6e mnogo polezna za men.DAno ima efekt

Благодаря ти много,
  информацията беше много полезна за мен.ДАно има ефект

------
Моля, пишете на Кирилица!

« Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 09:24 от Ellypr »
Цитирай

РУСЕНКА във варна

запис

симона не си гризе ноктите, но ги чопли точно като нокторезачка  Shocked не съм й рязала нокти на ръцете поне от 2 месеца, а са й идеално изрязани, не мога да разбера как го прави  newsm78. определено не ги лапа, защото щях да я видя поне веднъж, а и вчера ми показа как си е махнала "коричката" на кутрето, което обаче беше нокътя, а не коричка.

засега не правя нищо по въпроса освен искрено да се очудвам защо не й растат нокти и да я питам дали ги чопли, което тя отрича. чудя се дали трябва да предприема нещо или да оставя нещата да отшумят  newsm78
Цитирай

LIMASSOL/CYPRUS

Благодаря много!И на мен ми беше полезно,тъкмо се чудех дали да пускам тема...
Цитирай

3 метра над небето

Ох гаден навик е това ние сме големи и го правим много говоря но нцццццццц #Crazy #Crazy newsm78
Цитирай

vidin

От около 1-2м. и моята дъщеря започна да си гризе ноктите. Не съм й ги резала оттогава Confused Не спирам да обяснявам, че е много грозно, че няма да бъде мацка ( тя казва, че е такава Very Happy), като порасне няма да може да има хубав маникюр, няма да може да се лакирва, ще й се появят ранички по устата, ще я боли и въобще, каквото се сетя. Засега ефект никакъв Rolling Eyes Забелязвам, че даже, когато обърна внимание върху този проблем, тя си хваща крака и го налапва и него Shocked Като малка аз също съм си яла ноктите,  но сама спрях, може би 15г. вече. Ще опитам да не обръщам внимание по този проблем 1-2 седмици, пък да видим Thinking
Цитирай

Бургас - Пловдив-София

Сега открих това мазило против гризането на нокти и смученето на палец казва се DAUM-EKSOL  немско е и е много гадно на вкус.Взех да му мажа ноктите и ще видим дали ще има ефект.Струва около 10.00лв.
Цитирай

Бургас - Пловдив-София

reniuga виждам ,че си от Видин.От там е моят  съпруг и ние често ходим.Пробвасй с това мазило може да има ефект.
Цитирай

3 метра над небето

Сега открих това мазило против гризането на нокти и смученето на палец казва се DAUM-EKSOL  немско е и е много гадно на вкус.Взех да му мажа ноктите и ще видим дали ще има ефект.Струва около 10.00лв.
Хубаво е аз го имам бях го зела за  малката като беше бебе.Но батко и не даде да го мажа с пустото обещание че няма повече да ги гризе.Сега сум  му дала срок до 1-2 седмици и ако не спре ще мажа и него
Цитирай

в гората

До преди два месеца го правеше.
Вече не. Опитах се да и кажа, че така не правят децата, които искат да не съм им в рани ръчичките и спря.

Не съм се замисляла дали е имало някъв проблем. Реших да поговоря първо с нея, пък ако не стане, после щях да го мисля.

Чувала съм от разни баби, че може и да се притесняват, но не мога да го кажа на 100% дали е така.
Цитирай

Мами помогнете синът ми е на 4.5 год и си гризе ноктите.Всичко започна когато тръгна на ясла там от стреса или защото е видял от някое дете и започна да ги гризе.През лятото спира защото контрола е по голям но като тръгне на детска пак почва опитахме с обяснения и наказания но нищо не помага вече виждам че му е станало като тик и даже не се усеща като го прави .Незнам какво да правя моля помогнете с идеи и съвети ако някоя мама е имала същия проблем. newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай

sofia

Мами помогнете синът ми е на 4.5 год и си гризе ноктите.Всичко започна когато тръгна на ясла там от стреса или защото е видял от някое дете и започна да ги гризе.През лятото спира защото контрола е по голям но като тръгне на детска пак почва опитахме с обяснения и наказания но нищо не помага вече виждам че му е станало като тик и даже не се усеща като го прави .Незнам какво да правя моля помогнете с идеи и съвети ако някоя мама е имала същия проблем. newsm78 newsm78 newsm78
Здравей!И аз имах същия проблем с големия ми син след посещенията му в яслата.1 год ги ядеше,пробвах с  DAUM-EXOL-ефект нямаше.Изпратиха ми от Англия NAIL BITE LOTION-за 1 седмица спря да ги яде.От 2-3мес му режа ноктите.Като види лака изпада в ужас newsm48незнам дали го има в нашите аптеки,все пак провери.Наистина е много ефикастно и мнооооого гадно на вкус-от 1 капка ми горчи 30-40мин,дори и да пия или ям нещо гадния вкус си остава.Дано да намериш в аптеките или някои ако може да ти изпрати.
Цитирай

София

Моят син също на тази възраст си гризеше ноктите. Накрая един забра и го болеше ужасно. А аз се възползвах от ситуацията и не спрях  да му дудням и той разбра ,че не трябва да го прави.
  И аз съм чувала за някакъв лак ,но не съм го ползвала.
Цитирай

София

Има такъв лак и наистина страшно горчи - намажи го и ще видиш ефекта почти веднага. Peace
Но направи и изследвания дали не са глисти, защото и при глисти децата си ядат ноктите и пръстите.

П. П. имам позната, която е в съзнателна възраст (50 годишна е вече!) и продължава да си яде ноктите и пръстите, а й няма нищо. Просто е навик от детска възраст.  Tired
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора