Как се избира бебешка коли4ка?

  • 1 608
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Ето как аз направих моя избор.
-Да е лека(никой не ми помага по стълбите и в рейса).
-Да е комбинирана(все пак трябва да се ползва и като седне детенцето не само докато е легнало).
-Да е по-тъмничка като цвят(детенцето все пак цапа,повръща понякога пък и всеки пипа количката представи си ако е светла колко пъти трябва да я разглобяваш за да я переш.
-Да е по-дълга(за да може да спинка бебо поне до 1 годинка в нея.)
-Да е по-здрава(нашите пътища тук са ужасни,виждала съм не една и две мами да им изхвърча колело насред улицата).
-Да не е много скъпа(това пък защото-ако си возила в нея бебе по нашите улици,за 1 година количката(колкото и да е здрава)вече ще е за изхвърляне и няма да те е яд като изхвърлиш количка за 150лв,а не от 500лв.нали?
 Laughing

# 16
  • Мнения: 993
Да е с големи единични колела
Да е широка и стабилна
Да е лека
Да има зимен и летен кош и петточков колан
Да се събира в багажника на колата
Да има обръщаща се дръжа
Тапицерията да може да се сваля и пере в пералня

Писанка е направила добро резюме. Щом търсиш "Мерцедеса" на количките, явно цената не те притеснява, така че бих ти препоръчала Slalom Pro на Jane (чете се Хане, с ударение на Е-то). Това не е най-скъпата количка на пазара (BUZZ-ът e по-скъп, ако сравняваш пълните комплекти), но май наистина е най-добрата. Аз направих доста подробно проучване преди да я купя и не сгреших:
1. Лека е, защото шасито е алуминиево.
2. Триколка е (триколките са по-маневрени и най-вече с по-широки кошове, така че на бебчо му е комфортно),  гумите са големи и единични.
3. Сгъва се и се разгъва много лесно.
4. Влиза ми в багажника на колата. (тук уточнявам, че колата ми не е много малка, но пък аз сгъвам количката по най-мързеливия начин, без да обръщам навътре предната гума. Иначе става още по-компактна, даже гумите й се сваля много лесно.)
5. Модуларна е - на шасито се монтира зимния кош, лятното не знам как се казва, дори столчето за кола. Най-лесно е с коша за новородено и столчето за кола - става с едно движение.
6. Има цяла дръжка и тя се сгъва на степени - ако не беше така, нямаше да може да влезе в тесния ни асансьор.
7. На коша за новородено може да се регулира наклона на гръбчето, а на летния вариант облегалката на седалката може да се пуска и да се изправя - това е много важно като ти заспи детето по време на разходка.
8. Има предна дискова спирачка, което ми позволява да се спускам безопасно и по най-стръмните рампи (ако караш колело - същото е)
9. Има и разни други екстри, които ползвам по-рядко, като блокировка на предното колело за тежки терени, настройка на окачването (дали по-твърдо или по-меко да вози), мрежа срещу комари и в двата варианта на кошове и т.н.
10. В комплекта има чанта и дъждобран - 2 много важни, поне за мен, аксесоара.
11. В Premaman тази количка има 2-годишна гаранция и мога да потвърдя, че е истинска - появи ми се проблем с дисковата спирачка - смениха ми я веднага.

За столчетата за кола - тази количка има такова в комплекта - добро е, върши работа. Сега ми предстои да купувам ново, защото е до 9 кг, после са друг клас столчета. До 3-4 месец обаче не ти препоръчвам да ползваш столче за бебето, защото гръбчето не е укрепнало. Една от причините да избера тази количка е, че кошът й за новородено има приспособления, с които се връзва за коланите на задната седалка, а в самият кош има вграден колан за бебето. Аз пътувам доста и сама, така че ми беше важно детето да е обезопасено. За мое голямо учудване, според повечето производители на колички, бебето или не трябва да бъде возено в кола докато е малко, или от първия ден да се вози полуседнало в столче, което е неудобно и направо опасно.

Най-важното е да не купуваш количка набързо в последния момент. Отдели време да разгледаш моделите, които си набелязала предварително. Пипни ги, сгъни ги, вдигни ги (знам, че с корема не е лесно), пробвай дали влизат в колата ти, покарай ги из магазина.
Желая ти успех в избора и много хубави моменти с малкото човече   Hug

# 17
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Моята е Хаук.
Просто я харесах като я видях и не сбърках. Peace


И моята е Хаук, и аз я харесах като я видях, но много сбърках - тежка е; колелетата й не влизат в релсите на подлезите; смазвахме я 100 пъти, но още скърца безобразно; от меката част - тази над главата на бебо не се сваля да мога да я опера; дръжката се обръща, но като ми станат водещи единичите гуми, не мога да я повдигам по бордюрите, не се събира в багажниците на повечето коли  ooooh! Абе, купихме я набързо и сбъркахме - затова хубаво огледай !
Писанка и миньон са ти обяснили много подробно   bouquet

# 18
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Най-добрата количка е
лека
стабилна
лесно сглобяема и не заема много място сглобена
материал лесен за чистене, и лесно се свалящ за пране
колелата - зависи от терена
ако може прехвърляща се дръжка - много е удобно
и най важното детето да е обезопасено добре с коланите и да има доба спирачка количката
не на последно място е и в какъв комплект се продава - допълнителни екстри
Това я ясно и изчерпателно Peace

# 19
  • Мнения: 2 922
Според мен, критериите за количка се променят драстично, след първата закупена. Едва когато имаш една и я ползваш, разбираш всъщност какво точно ти трябва. И всъщност, най-скъпата количка може да не е това, от което ще си най-доволна.

В момента имам Пег Перего и мога да кажа, че отговаря на всичките ми изисквания:
- лека
- маневрена, въртящи се предни двойни колела
- 5 точков колан
- сгъване като чадър и възможност да се побере в малък багажник на кола
- лятна, но с напълно легнало положение за новородено бебе
- с тенденция да я използвам и като зимна (за целта съм си купила чувалче за краката, но не на същата марка)
- голям кош за пазаруване.

# 20
  • Мнения: 174
Благодаря много, моми4ета!

На теория харесах тази,

http://www.sears.ca/gp/product/B000Q81ODS/sr=1-5/qid=1185625655/ … mqnodeid=16340351 (Някой знае ли дали Куини не са с друго име в Щатите, 4е нещо не ги намирам?)

на практика ще видим  Laughing няма само мъж ми да тества 4етириколесни превозни средства, я!  Wink От другата седмица и аз запо4вам...

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Куини са навсякъде,но може би при вас не са така масови newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 718
Аз съм с High Trek на Bebeconfort и съм много доволна от нея:
- маневрена е
- лека
- може да се управлява с една ръка
- като я сгъна се събира в багажника на колата (Фиат Пунто, а съм сибирала и два High Trek-a като им се свалят всички колела)
- кошът за новородено е голям (за сравнение се колебаех за триколката на Чико, но нейният е доста по-малък)
- кошницата за кола ми е много удобна и също става да се монтира на шасито
- мрежата отдолу събира доста багаж
- има големи помпащи се гуми
- дискови спирачки
- амортисьори с възможнот за избор на терена
- застопоряване на предното колело
- всички текстилни части се свалят
- дръжката е цела и различни степени. Не се обръща, може лятната част да се обърне детето да гледа напред


# 23
  • Мнения: 748
виж и bugaboo
тази е най-добрата Peace

# 24
  • Мнения: 2 652
Мдааа, определено Bugaboo Cameleon в Европа я наричат Мерцедесът на количките.
А Ягуарът на количките е Bugaboo By Bas Kosters (само за USA и Дубай засега) - същата е като хамелеона, но дизайнерско изпълнение.

# 25
  • Мнения: 174
Мдаммм  Laughing разбирам защо харесвате Хамелеона, но... комплекта май не вклю4ва седалка за кола, няма място за багаж и къп холдери... а и като е толкова лека, дали е достатъ4но стабилна?

Някой може ли да сподели ли4ен опит?

# 26
  • Мнения: 339
Bugaboo  има багажник , доста е голям и най-важното лесно достъпен, може би се плаща и поръчва допълнително незнам, също така е и стабилна една приятелка има такава, така че не говоря съвсем от личен опит а само от лични наблюдения Grinning но мога да тидам съвет от личен опит, не си взимай количка с незавиващи колела, аз отначало бях с такава и на всеки по голям завой трябваше да вдигам количката на задни колела ( или на предни, както ми дойде) за да завия при което бебо се будеше, той и без др. не я харесвашевъпреки напълно легналото положение и заспиваше само в кенгурото пък после го слагах в количката и ако не се събуди беще празник.
Сега от няколко дни съм с Jane   оказа се че не напълно легналото положение много му харесва за спане даже и в къщи се приспиваме в количката Sunglasses направо се родих, като се събуди си стои вътре и си играе, достатъчно широка е за да се врътка както си иска. Единствено не ми харесва че багажника не може да се стигне като е надолу гръбчето и има една част от шасито която на практика стои в багажника и ти яде мястото.
 а бе най добре действай на принципа око да види ръка да пипне Peace

# 27
  • Мнения: 625
Първо не гледай марката и модата.Пробвай няколко ,които ти харесат в самия магазин-движение на пред,назад,завой и т.н за видиш дали е маневрена,дали е тежка или лека,дали  дръжките са удобни.След това са другите подробности за които са ти писали останалите.

# 28
  • Мнения: 2 652
Мдаммм  Laughing разбирам защо харесвате Хамелеона, но... комплекта май не вклю4ва седалка за кола, няма място за багаж и къп холдери... а и като е толкова лека, дали е достатъ4но стабилна?

Някой може ли да сподели ли4ен опит?

Аз ще ти споделя, имам такава - има много голямо място за багаж - нещо като твърда чанта, която се закрепва за шасито под коша. Има и къп холдер, но се поръчва допълнително като аксесоар, чадърчето също и допълнителна чанта за багаж. Разгледай сайта - там ги има всички аксесоари, включително и зимни гуми, аз си ги поръчах всичките и са много полезни.

За стабилността - много е стабилна, заради големите задни гуми. Супер лека, много проходима и невероятно маневрена, заради малките предни гуми. Можеш с един пръст да я завъртиш на 360 градуса на място.

За седалката за кола - има пак като аксесоар адаптори за Макси Кози, което пък е мерцедеса на кошниците Wink Кошницата естествено се купува отделно.

Парите си струват до последната стотинка.

Като малък недостатък отчитам, че вътре кошът не е много ... "cosy", затова съм си сложила допълнително обиколници с размер за люлка.

Надявам се да съм ти помогнала в избора.

# 29
  • Мнения: 993

Тази изглежда много добре  Peace! За разлика от другите колички на Куини, май е не толкова дизайнерска, колкото функционална, а това е, което наистина има значение. Аз първоначално се бях залетяла към BUZZ-a, но като видях, че не се сваля облегалката, а се накланя цялата кошница назад, се отказах. Не мога да си представя как детето ще спи в полулегнало положение с вирнати нагоре крака. Така като гледам на картинката, Bugaboo има същия недостатък. Иначе изглежда много авангардно, ама нали все пак за бебето я купуваме, а не да се показваме.

Общи условия

Активация на акаунт