Дете преди брака или следнего?

  • 5 339
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
аз да си призная първо решихме да си направим дете и после да сключим брак.

# 1
ооооо, Тинче, как си кака? Party

# 2
  • Мнения: 93
Моето скромно мнение е,че няма нищо лошо в това да се направи дете преди да има сключен брак.Освен това аз виждам ползата от брака единствено заради детето.

# 3
  • Мнения: 2 978
А каква е разликата?
Няма да е по- умно от другите, родени след брака? newsm78

# 4
  • Мнения: 473
И нашето бебе е заченато преди брака, но ние го искахме, не съм забременяла за да вържа мъжа ми. Той искаше дете дори повече от мен. Дали е преди или след брака според мен не е важно, важното е и двамата да са го искали, а не бременността да е повода за един брак. Въпрос на личен избор.

# 5
  • Мнения: 526
Сладурка!
Кажи к'о стана с пъпеша,че още се чудим някои...

# 6
  • Мнения: 419
Първото ни дете се роди на 16. Сключихме брак на 18. Записахме го на 20.
То извънбрачно ли е, или брачно  newsm78  Crazy

# 7
  • Мнения: 790
много хубаво сте решили,важното е да е направено с обич

# 8
  • Мнения: 223
при нас дойде малко след около 2 г от брака

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и трите са след брак, но просто така се е слу4ило! нямам  презумция да е преди или след, както дойде!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз да си призная- направихме деца без да мислим да сключваме брак.
Е, и? newsm78

# 11
  • Мнения: 731
Веднъж в тролея чух една лелка да коментира своя млада позната за това, защо са направили дете преди брака. Цитирам "поне няма да се борим със стерилитет". Не се бях замисляла върху това.

# 12
  • Мнения: 2 978
Веднъж в тролея чух една лелка да коментира своя млада позната за това, защо са направили дете преди брака. Цитирам "поне няма да се борим със стерилитет". Не се бях замисляла върху това.


Тя пък като че ли лелката ще се бори с това.
То от тия коментари на възрастните хора, има млади, които само да е мир ги слушат.

# 13
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Преди или след брака няма никакво значение. Важното е детето да е желано и да бъде много обичано. Аз първо родих и чак година и половина след това се омъжих. Всъщност един ритуал и традиция не правят семейството. Семейството сте ти, мъжът до теб и детето. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 216
Незнам, но според мен брака би трябвало да е първата стъпка, така и планирахме и така ще стане- 2 години сме женени и все още не "бебеправим", не съм против децата преди брака, но определено не подкрепям брака заради децата.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 146
Според мен е по-добре да е след брака. Защото бебето е в теб 9 месеца. Това не е малко време. Може да се скарате, може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).
Не е голяма философия да се ожениш. Ако планирате дете, оженете се и давайте.
Има много родени преди брака деца, които са щастливи и с 2-та си родители. Но има и такива, които се отглеждат само от майка си.
След раждането на първия ми син се обедих, че идеите ми от едно време да си родя дете и да го гледам сама са били много глупави.

# 16
  • Мнения: 2 015
Ами ние си имаме дете, а още нямаме брак Whistling.
Да споделя обаче, че едни познати така решиха и още не са се оженили, а детето им стана на 1,6г Rolling Eyes.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Според мен е по-добре да е след брака. Защото бебето е в теб 9 месеца. Това не е малко време. Може да се скарате, може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).

И като се скарате, а сте женени какво? Ще го спреш ли? Да бе да. Мъж, който е решил да си отиде, женен, неженен си взима чантата и си тръгва.
А бракът далеч не е това - да си осигуриш сигурност /простете за тафтологията/.

# 18
  • Мнения: 123
съгласна съм с теб nana77 сигурността е можеби повече за детето

# 19
  • Мнения: 216
Добре де, не се заяждам ама наистина ми е интересно как се решава да се прави дете а не се решава да се склю4и брак, не е ли по-лесно като е офицялно, и не е ли ме4та на всяко моми4е да е най-красивата булка. Не говоря за Три дневни сватби даже ама как се вика по един подпис в общината толко ли е страшно, според мен е доста по-страшно решението за дете, от това за брак. Наистина някой да сподели искрено как върви то4но разсъждаването при такова решение, ясно като стане" беля" и се зажениш, ама ...... newsm78 Peace

# 20
  • Мнения: 123
ние със моя живеем заедно от 4 години,но никога не бяхме говорили за брак,но за детето и двамата бяхме съгластни.и ако не беше Теодор можеби до брак нямаше да се стигне,а и свадбата я направихме заради нашите,че как бащами няма види дъщеряси булка. #2gunfireтои даже искаше първо Теди да се роди чи е той да присъствал smile3532

# 21
  • Мнения: 43
при нас беше първо детето после брака, даже бяхме принудени да подпишем за да можем да теглим кредит за покупка на жилище, дъщеряни беше на 5месеца когато подписахме.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Добре де, не се заяждам ама наистина ми е интересно как се решава да се прави дете а не се решава да се склю4и брак, не е ли по-лесно като е офицялно, и не е ли ме4та на всяко моми4е да е най-красивата булка. Не говоря за Три дневни сватби даже ама как се вика по един подпис в общината толко ли е страшно, според мен е доста по-страшно решението за дете, от това за брак. Наистина някой да сподели искрено как върви то4но разсъждаването при такова решение, ясно като стане" беля" и се зажениш, ама ...... newsm78 Peace
Не, булчинската рокля не е мечтата на всяко момиче. И аз не се заяждам, но това за мен е супер тъпа и банална "мечта". Ако е за идеята да бъдеш булка- едва ли има по-лесно нещо.
Не че подписът е страшен, просто се е обезсмислил.

# 23
  • Мнения: 6 167
аз да си призная първо решихме да си направим дете и после да сключим брак.

ние пък обратно.

# 24
  • Мнения: 217
Светни ме, моля те, каква е връзката между детето и брака?! Praynig

# 25
  • Мнения: 216
Добре де, не се заяждам ама наистина ми е интересно как се решава да се прави дете а не се решава да се склю4и брак, не е ли по-лесно като е офицялно, и не е ли ме4та на всяко моми4е да е най-красивата булка. Не говоря за Три дневни сватби даже ама как се вика по един подпис в общината толко ли е страшно, според мен е доста по-страшно решението за дете, от това за брак. Наистина някой да сподели искрено как върви то4но разсъждаването при такова решение, ясно като стане" беля" и се зажениш, ама ...... newsm78 Peace
Не, булчинската рокля не е мечтата на всяко момиче. И аз не се заяждам, но това за мен е супер тъпа и банална "мечта". Ако е за идеята да бъдеш булка- едва ли има по-лесно нещо.
Не че подписът е страшен, просто се е обезсмислил.
кое те навежда на тази мисъл, и поне има ли закон в бг, както тук, 4е дори и без брак, ако след 7 години съвместен живот, в които сте се представяли като двойка/съпрузи, имате същите права като женени такива? И решението за дете не е ли по-голямо от това за брак- в крайна сметка с брак само вашият живот, твърдо казан, може да си "прецакате, а с раждането на едно дете - ве4е става въпрос за прецакване на 4ужд живот. Не казвам 4е е задължително да се прецака живота , на дете, родено от несклю4или брак родители, ами това 4е е по-сериозно решение, не приемате ли брака като, един вид първо решение и доказателство 4е имате сериозни намерения един към друг и сте готови заедно ,като семейство да вземете следващо решение , стъпки и т.н.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, няма такъв закон. За какви права става въпрос- върху детето ли? Имаме ги и сега... Или може би, че при развод общото имущество се дели. Разчитам, че и двамата сме достатъчно отговорни хора и не ни е необходим съд да си поделяме нещата.
И с какво дете, родено извън брак е по-прецакано от дете на разведени родители?
А сериозните намерения един към друг ги бяхме обсъдили много преди да заговорим за дете. Брака няма как да гарантира нищо, също както и съвместното съжителство.

# 27
  • Мнения: 2 035
Какво е значението наистина?! Важното е да има любов, а щом има любов независимо кога....се раждат красиви деца   Wink

Иначе днешната традицията повелява - Булката да бъде бременна Joy

# 28
  • Мнения: 1 768
Ние първо ре6ихме да имаме дете.И иzоб6о не съжаляваме.Раzбираме се прекрасно и беz брак.А винаги можем да се оженим и да направим сватба.А и детето ни/децата 6е ни бъдат на сватбата,какво по хубаво от това да присъстват на сватбения ден на мама и тате. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 3
Моето мнение е, че брака не променя нищо когато двама се обичат. Като сключиш брак повече ли ще те обича мъжът ти?!? Аз съм се женила един път и какво, разведох се и с то с големи простотии. На кого е нужно това?
Сега живея на смейни начала с един мъж и не сме говорили изобщо за брак, но за дете и двамата имаме голямо желание. Аз го наричам съпруг, въпреки че нямаме подпис в гражданскто. За мен този подпис не е важен, а любовта ни, подкрепата, разбирателството, доверието и спокойствието! Ето това е най - важното, а не някакъв си подпис.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 392
Времето, в което живеем е освободено, поради политико-икономическо-исторически промени, ако щете и децата родени извън брак не са нито изключение, нито на тях се гледа по-различно, нито страдат от някаква форма на дискриминация. Разбира се и техните родители.
Естествено семейните ценности аз никога не съм ги асоцирала с брака, т.е. със самия акт, въпреки, че вярвам силно в тях и поради тази причина и ще се омъжа някой ден, така поне съм обещала на мъжа ми.
Но ще го направя поради собствената ми убеденост, че това е любовта на живота ми и с ясното съзнание, че извършвам не социален дълг, а любовен акт, с цялата му красота и съвършенство.
Но си признавам, че ако бях забременяла в друго време, където на немъжено бременно момиче и извънбрачно дете се гледа, хм, как да кажа с по-други очи и има по-голям риск да бъде дискриминирано по подобен параграф, бих подписала бременна на секундата.

# 31
  • софия
  • Мнения: 636
Не съм против това да имаш дете преди брака, както дойде, но повечетож ми познати така и не се ожениха. Децата им са вече 5-6 годишни те си живеят така. Не знам ама нещо не ми харесва тоя вариант. А и децата да ти присъстват на сватбата като шафери...няма лошо ако въобще се стигне до сватба. Мисля, ч
е е по-добре децата да се раждат след брак, за да не бъдат използвани като повод за брак. Нашето бебе е родено 1г. и 8м. след брака ни и мисля, че е по-добре така, защото си пробвал човека до теб и преди да имаш дете. С бебе нещата се променят и на мъжа да му писне е много лесно - особено като няма брак - вдига си шапката и чао. Като бях да раждам имаше страшно много жени, които нямаха брак и се правеха, че това не им пречи, ама всъщност само привидно беше така - повечето искаха да имат брак. Хубаво, че отношението на хората вече се попромени към двойките несключили брак, иначе особено в родилното било ужасно, казват жени, родили преди 10-12години без брак.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като бях да раждам имаше страшно много жени, които нямаха брак и се правеха, че това не им пречи, ама всъщност само привидно беше така - повечето искаха да имат брак.
А ти прозря фалша в думите им ли?
Не разбирам такива жени- като е важен брака за тях защо се обвързават с мъже, които не искат да се бракуват?! После се изкарват жертва на мъжката безотговорност...

# 33
  • Мнения: 3
Не съм против това да имаш дете преди брака, както дойде, но повечетож ми познати така и не се ожениха. Децата им са вече 5-6 годишни те си живеят така. Не знам ама нещо не ми харесва тоя вариант. А и децата да ти присъстват на сватбата като шафери...няма лошо ако въобще се стигне до сватба. Мисля, ч
е е по-добре децата да се раждат след брак, за да не бъдат използвани като повод за брак. Нашето бебе е родено 1г. и 8м. след брака ни и мисля, че е по-добре така, защото си пробвал човека до теб и преди да имаш дете. С бебе нещата се променят и на мъжа да му писне е много лесно - особено като няма брак - вдига си шапката и чао. Като бях да раждам имаше страшно много жени, които нямаха брак и се правеха, че това не им пречи, ама всъщност само привидно беше така - повечето искаха да имат брак. Хубаво, че отношението на хората вече се попромени към двойките несключили брак, иначе особено в родилното било ужасно, казват жени, родили преди 10-12години без брак.




Моя отговор:
[b]А когато има брак няма да му писне, така ли? И няма възможност да " си вдигне шапката"? Аз пък мисля, че всичко зависи от самия мъж, дали е отговорен по характер и колко обича жена си, защото и бракуваните мъже може тайничко да си ходят и жената никога да не разбере. Тук няма значение брака, а самите хора. Има и закони, ако мъжа си признава детето, дори и да си тръгне един ден, той е длъжен да плаща издръжка. Брака не е гаранция, че ще задържиш мъжа до себе си.[/b]

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 15:05 от Реника

# 34
  • Мнения: 6 472
С бебе нещата се променят и на мъжа да му писне е много лесно - особено като няма брак - вдига си шапката и чао.
И как точно брака ще им попречи да си вдигнат шапките newsm78 Rolling Eyes На бившия не му попречи, нито го затрудни по някакъв начин.
Ако питате мен е все тая дали детето е преди и след брака. Важното е положението да устройва и двете страни Wink

# 35
  • Мнения: 6 676
може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).


И аз не го пожелавам и на най-големия си враг, но това ми се струва важна причина бракът да е преди бебето.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).


И аз не го пожелавам и на най-големия си враг, но това ми се струва важна причина бракът да е преди бебето.

А каква е разликата?

# 37
  • Мнения: 6 676
може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).


И аз не го пожелавам и на най-големия си враг, но това ми се струва важна причина бракът да е преди бебето.

А каква е разликата?

разликата е, че детето се припознава от бащата след като се роди, не преди това....... а за 9 месеца може да му се случи нещо лошо на таткото.....................
дори не ми се иска да напиша думата, мисля че ме разбираш.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей това никога не ми беше идвало на ум. И какъв е проблемът, че детето ще носи името на майката ли?

# 39
  • Мнения: 6 676
Проблемът за мене лично има две страни - емоционална и материална
Емоционалната е че искам точно той да е баща на детето ми пред света и то да носи неговите имена.
Материалната е че няма как да докажа, че то е негов наследник с всички произтичащи от това неща.
Извинявам се на авторката, че темата придоби по моя вина черни краски...............

# 40
  • Мнения: 6 992
Все тая, стига булката да не е бременна. Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 216
Не става въпрос че брака е гаранция за нещо, а за това че ми звучи странно нещо от рода на " не съм сигурна че искам да вивея с теб цял живот, и да го засвидетелствам пред най-близките и закона, но съм сигурна че искам да имам твоето дете за цял вивот" разбираш ли ми мисълта- дете е по-голям ангажимент от брак!

# 42
  • Мнения: 2 556
Еовин, ако е бременна булката какво се случва? Simple Smile

# 43
  • Мнения: 46 492
Не ги свързвам двете неща, на който, както му е удобно Laughing
София се роди 3 години след като подписахме, тогава решихме да имаме дете  Peace

# 44
  • Мнения: 6 992
Еовин, ако е бременна булката какво се случва? Simple Smile
А, нищо Simple Smile
Просто роклите им седят по-странно. Рядко се женят в първите месеци, а после...Абе странно ми изглеждат.

# 45
  • Мнения: 2 556
Така е, но и на мен ми се наложи да се оженя бременна и единственото кофти беше, че на края на вечерта всички бяха пияни и щастливи, а аз цяла вечер пих половин чаша шампанско Confused Та с това наистина се прецаках. А за роклята как ми е седяла ми беше последна грижа, честно казано.

# 46
  • Мнения: 9 865
Едно време бях твърдо против брака. Скучно, остаряло, догма и пр.
Никога не съм мечтала за рокля, да съм принцеса в бяло или сребристо.
Сега не мисля така, но и не съм омъжена, може би никога няма да
бъда, но това е друга тема.
Ако ще сключвам брак (въобще) искам да НЕ съм бременна, това въобще
не ме кефи.
Ако ще имам дете, предпочитам да е след сключен брак, куп прични, повечето
са свързани с горчив личен опит. Става дума за правни отношения, честност
и равноправие между деца от различни родители (майка или баща).
По принцип между децата и брака няма кой знае каква зависимост.
Но като се случат разни случки, човек започва да мисли по-иначе.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Емоционалната е че искам точно той да е баща на детето ми пред света и то да носи неговите имена.
Материалната е че няма как да докажа, че то е негов наследник с всички произтичащи от това неща.
Моята гледна точка пък е друга... в случай, че се беше случило най-лошото с бъдещият татко, детето така или иначе нямаше да остане с неговата фамилия- щеше да има друг.
А от материална гледна точка не вярвам дядото и бабата да лишат детето на своето дете от полагащото му се... Моите свекъри просто няма на кого да оставят къщите си.
Пък и лично мен не ме блазнят имотите... може би защото баща ми не е поел финансов ангажимент към мен (освен месечната издръжка от 30 лв. докато бях ученичка) и не очаквам да получа никакво наследство по бащина линия... въпреки брака на майка ми и баща ми (понастоящем бивш).

Не става въпрос че брака е гаранция за нещо, а за това че ми звучи странно нещо от рода на " не съм сигурна че искам да вивея с теб цял живот, и да го засвидетелствам пред най-близките и закона, но съм сигурна че искам да имам твоето дете за цял вивот" разбираш ли ми мисълта- дете е по-голям ангажимент от брак!
Щом двама души са решили да имат дете, те със сигурност искат да прекарат живота си заедно.
Засвидетелстването пред трети лица е излишно. Поне аз го намирам за повече от ненужно.
Точно защото детето е по-голям ангажимент от брака, вторият се обезмисля (поне за мен и мъжът ми).

# 48
  • Мнения: 9 865
Рени, бабите и дядИТЕ не винаги са толкова добрички, че да дадат всичко или поне
полагащото се на наследника на техния син/дъщеря. Понякога са склонни да го нарекат и копеле, защото те никога не са били на сватба, тях никой не ги е уведомил за нищо от случващото се и те се съмняват в бащинството на своя син. Мани ги такива!
Не всички са мили и добри. Не, че съм умряла за нечие наследство.
Аз не, но защо детето ми (дет' го нямам де) да тръгне от 0, като мен?! И защо негови заварени братя/сестри или братовчеди да получат нещо, на което и то има право... Ей такива мисли ме тресат.
В живота на добрите хора тези глупости са излишни, но на някои им се налага да се сблъскват и
с разни... остатъци от хора.
Внасям някъв драматизъм, но ако го нямаше и моето мнение щеше да е коренно различно.

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами всеки случай е различен и всеки си носи отговорността. Аз така съм решила за себе си и понякога се връзвам на разни намеци, че бащата на децата ми не ме искал за съпруга или нещо от тоя род. Та аз дори бих го напуснала сега, с двете деца само ако ми каже, че не би се оженил за мен!

# 50
  • Мнения: 9 865
Ами всеки случай е различен и всеки си носи отговорността. Аз така съм решила за себе си и понякога се връзвам на разни намеци, че бащата на децата ми не ме искал за съпруга или нещо от тоя род. Та аз дори бих го напуснала сега, с двете деца само ако ми каже, че не би се оженил за мен!
Тия подметки да си ги ядат тия, които ти ги подмятат!

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами всеки случай е различен и всеки си носи отговорността. Аз така съм решила за себе си и понякога се връзвам на разни намеци, че бащата на децата ми не ме искал за съпруга или нещо от тоя род. Та аз дори бих го напуснала сега, с двете деца само ако ми каже, че не би се оженил за мен!
Тия подметки да си ги ядат тия, които ти ги подмятат!
Доста такива изказвания има и тук, във форума.

# 52
  • Мнения: 6 676
Рени, това му е хубавото на форума, че се срещат хора с различен житейски опит и различни виждания. За мен е изключително важно детето ми да носи фамилията на татко си и да бъде негов законен наследник. Сигурно е така, защото моят татко беше най-верният ми поддръжник на тази земя. За мене бащата е нещо свещено, също толкова колкото и майката.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 20:45 от Dincho

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, това му е хубавото на форума, че се срещат хора с различен житейски опит и различни виждания. За мен е изключително важно детето ми да носи фамилията на татко си и да бъде негов законен наследник. Сигурно е така, защото моят татко беше най-верният ми поддръжник на тази земя.
И за мен е важно това. И моите деца носят името на баща си и са му законни наследници.
А аз въпреки, че съм родена преди брака съм прецакана от страна на баща ми.

# 54
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Бременна съм със второто ни дете,а нямаме брак.Но детето ми носи имената на баща си,живот и здраве и бебето ще ги носи.
Какво общо има брака незнам ???

# 55
  • Мнения: 46 492
...
Аз не, но защо детето ми (дет' го нямам де) да тръгне от 0, като мен?!  ...

Няма да тръгва от 0, много си черногледа, с баща му ще му оставите  Grinning

# 56
  • Мнения: 9 865
О, не черногледа, ми направо съм тъмно-черногледа. С баща му, ама ако му се случи нещо... аз съм никаква, може и да не разбера... Много често си го мисля тва. Не ми казвайте, знам, че съм за психо-диспансер.

# 57
  • Мнения: 3 268
аз да си призная първо решихме да си направим дете и после да сключим брак.
Това за да е сигурен мъжът,че може да имаш деца ли е?И ако не стане това с бебето,хайде чао.Извинявай ако съм рязка,но този тип мъжко поведение не ми харесва,а и съм ядосана на една,дето свекърва й не е направила ремонт на жилището преди да й го подари. ooooh!

# 58
  • Мнения: 3 268
За сведение,синът ни се роди 3 години след като подписахми..Голям риск значи е поел съпругът ми като ме е взел така на сляпо.

# 59
  • Мнения: 2 556
Ей, какви са тези изводи? Ние също решихме да се оженим точно защото решихме да имаме  дете. Когато си записахме датата за сватбата, не бях бременна, но на сватбата вече бях. И бях супер щастлива от този факт, а че на някой не му харесват бременни булки хич не ми пука  Simple Smile

# 60
  • Мнения: 6 676
За сведение,синът ни се роди 3 години след като подписахми..Голям риск значи е поел съпругът ми като ме е взел така на сляпо.

"Първо ще я пробвам дали може да роди, пък после ще видя дали ще я взема." Смееш се, но аз това наистина съм го чувала и то от мъж с претенции за интелект.

# 61
  • Мнения: 3 268
Точно за това се изразявам така ,защото съм го чувала това МНОГОКРАТНО от мъже.Ама ние жените сме си виновни де.Ходим им по гайдата.Аз да не съм някаква си там утроба и само за това да ме ценят.Аз съм човек,с чувсва и емоции и не мага да се съглася,че с мен може да се експериментира и ако експериментът е неуспешен,ще ме бракуват като непотребна вещ.

# 62
  • Мнения: 3 268
Ей, какви са тези изводи? Ние също решихме да се оженим точно защото решихме да имаме  дете. Когато си записахме датата за сватбата, не бях бременна, но на сватбата вече бях. И бях супер щастлива от този факт, а че на някой не му харесват бременни булки хич не ми пука  Simple Smile
Тес,вие сте си записали дата за сватба,без мъжът ти да се е интересувал от това дали си бременна или не.Ето тук е съществената разлика между теб и авторката на темата,дето първо ще я тестват.

# 63
  • София
  • Мнения: 11 692
Времената сега са други и всеки постъпва така както ги чувства нещата.
Лично аз нямам нищо против брака и моето се роди 2.3 години след сключване на брак.
Но мъжът ми пък как не се е сетил да ме пробва първо и след това да се ожени за мен  newsm78?

# 64
  • Мнения: 2 556
Ей, излезе малко като надхвалване вече.  ooooh! Ако става на въпрос, мъжът ми ме "взе" навремето с лекарски прогнози най-вероятно изобщо да нямам деца. Но не се наемам заради това да твърдя, че е държал на мен повече, отколкото примерно който и да е мъж, който се жени за вече бременната си приятелка.

Ако бях забременяла случайно и се бяхме оженили по тази причина, и двамата щяхме да сме също супер доволни и щастливи!

# 65
  • Мнения: 3 268
Тъй като така или иначе жените сме повече от мъжете,те имат повече избор от нас.Вече е рядкост мъж да се ожени ,без жена му да е бременна или да му е родила дете.Факт.

# 66
  • Мнения: 2 556
Абсолютно си е до мъж. Който си е мъж на място няма да изпадне до такива сметки, мисля си аз.

# 67
  • Мнения: 123
време е и аз да отговоря по тоц.чно на въпроса си да аз съм за детето преди брака стига само то да нее единственото,което ни свързва със избрания мъж и да не е главната причина за осъществяването му.Останалото е въпрос на личен избор

# 68
  • Мнения: 3 268
време е и аз да отговоря по тоц.чно на въпроса си да аз съм за детето преди брака стига само то да нее единственото,което ни свързва със избрания мъж и да не е главната причина за осъществяването му.Останалото е въпрос на личен избор
Извинявай,ама нищо не разбрах...

# 69
  • Мнения: 9 865
Тъй като така или иначе жените сме повече от мъжете,те имат повече избор от нас.Вече е рядкост мъж да се ожени ,без жена му да е бременна или да му е родила дете.Факт.

Не се бях замисляла върху това, но факт е.
Не смея да правя грандиозни изводи от него, но сериозен повод за размисъл ми е.

# 70
  • София
  • Мнения: 11 692
Ей, излезе малко като надхвалване вече.  ooooh! Ако става на въпрос, мъжът ми ме "взе" навремето с лекарски прогнози най-вероятно изобщо да нямам деца.
За щастие лекарските прогнози понякога са неверни...

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей, излезе малко като надхвалване вече.  ooooh! Ако става на въпрос, мъжът ми ме "взе" навремето с лекарски прогнози най-вероятно изобщо да нямам деца.
За щастие лекарските прогнози понякога са неверни...
За щастие! И моята свекърва правеше намеци, макар че мъжът ми вече беше пояснил, че ще е с мен с или без деца (за сметка на това дъщеря й остана без деца...).

# 72
  • Мнения: 2 556
Да, така е, имам 2 деца въпреки мрачните прогнози, което си е чист късмет!

# 73
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, така е, имам 2 деца въпреки мрачните прогнози, което си е чист късмет!
И при мен казват, че е късмет (и то "невероятен"!), но си мисля, че докторите говорят повече, отколкото би трябвало.

# 74
  • Мнения: 1 426
Както се случи, миличка... Няма една рецепта, пък и един се чувства по-спокойно така, друг иначе... Ти си виж вие двамата какво мислите и искате...

# 75
  • Мнения: 216
Тъй като така или иначе жените сме повече от мъжете,те имат повече избор от нас.Вече е рядкост мъж да се ожени ,без жена му да е бременна или да му е родила дете.Факт.

Не се бях замисляла върху това, но факт е.
Не смея да правя грандиозни изводи от него, но сериозен повод за размисъл ми е.
Аз пък смея да твърдя че мажат ми се ожени за мен, без да съм бременна или родила, даже се анложи да ме последва до майната си и да зареже всичко родно за да е с мен, познаваме се 5 години, 2 от които сме женени и засега планираме да бебеправим догодина, пък както се получи.....

# 76
  • Мнения: 46 492
Аз пък смея да твърдя че мажат ми се ожени за мен, без да съм бременна или родила, даже се анложи да ме последва до майната си и да зареже всичко родно за да е с мен, познаваме се 5 години, 2 от които сме женени и засега планираме да бебеправим догодина, пък както се получи.....


И ние доста след сватбата взехме решение за дете, повечето ни прителски семейства също, има разбира се и бременни булки, но повечето не са, поне около мен  Peace

# 77
  • Мнения: 9 865
Никол и Лил и всички други - да, има и като вас, но има и не като вас.
В моето обкръжение пък е точно обратното, народиха наследници и
няма да се женят, едната щото не си обича мъжа, другата, защото
мисли, че след като е родила вече няма смисъл да е булка и т.н.

Бе да ви питам, родените извън брак деца според тъпото ни
законодателство още ли се смятат за извънбрачни или вече не е толкова идиотско?!

# 78
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз също се ожених след като забременях , мисля че ми беше раничко,но не съжалявам сега си имам прекрасно семейство Flutter

# 79
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Бе да ви питам, родените извън брак деца според тъпото ни
законодателство още ли се смятат за извънбрачни или вече не е толкова идиотско?!
Ами те са извънбрачни... Само дето майките не се смятат за самотни след като децата им са припознати.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 392
Да, Бет, разбира се, че са извънбрачни.
Просто наследяват баща си, за разлика от майка им, която е ощетена.
Ако са припознати, разбира се.

# 81
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Просто наследяват баща си, за разлика от майка им, която е ощетена.
Това, че майката е ощетена пък какво значи?  Rolling Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 3 392
Ощетена в това отношение.
По закон тя е никоя.
Не наследява мъжа си.

# 83
  • Мнения: 3 268
Аз също се ожених след като забременях , мисля че ми беше раничко,но не съжалявам сега си имам прекрасно семейство Flutter

Това е чудесно и ти пожелавам в най-скоро време още едно детенце.Темата беше за друго,а именно,че понякога жените ставаме жертва на тънките сметки на мъжете до нас.

# 84
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ощетена в това отношение.
По закон тя е никоя.
Не наследява мъжа си.

В този смисъл и мъжът е ощетен- той пък не наследява жена си.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 392
Ощетена в това отношение.
По закон тя е никоя.
Не наследява мъжа си.

В този смисъл и мъжът е ощетен- той пък не наследява жена си.
О, да, разбира се.
Просто се коментираше по-рано за смъртен случай, затова така се изразих. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 3 423
От бюрократична гледна точка
е по-хубаво детето да е родено
от семейни родители. Честите ви
пътувания в чужбина могат да са
свързани с проблеми по границите,
защото детето ще е с различна от
твоята фамилия, например. Вие се
отплесвате майкъм разните му там
умотворения и романтики, докато
истинските проблеми са единствено
и само в бюрокрацията. Иначе откъм
любов, грижи, ласки няма разлика.

# 87
  • Мнения: 216
 И бюрокрацията мисля се обсъди, и е факт 4е като сте законово( споменах и за закон който автомати4но дава на партньора правата на съпруг/а ако се представят в обществото като такива за 7 години) офицялна двойка, имате много права , и може да правите неща от името на половинката си, а като не сте- не може дори да ъпгрейднете кабелната- ви трябва писмено разрешение или ли4но и т.н.....

# 88
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз не исках да се женим,но тъкмо се реших  Mr. Green и забременях 3 месеца преди сватбата bowuu

# 89
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От бюрократична гледна точка до момента съм имала само полза, че не сме подписали. Никъде не са ми искали негов подпис. Когато например съм подавала документи при социалните (за детски надбавки) никога не са ми искали нищо от бащата (омъжените майки подават документи и за доходите на бащата). Някъде една съфорумка писа, че и при теглене на кредит има предимства за несемейните. А някои дори плащат 50% по-ниска такса в детската градина, но аз не бих го направила, намирам го за неморално при положение, че децата ми си имат баща.

# 90
  • Мнения: 123
това е предимството на самотната майка макар че ти не се такава но щом може възползвай се от това

# 91
  • Linz
  • Мнения: 11 619
това е предимството на самотната майка макар че ти не се такава но щом може възползвай се от това
Не живеем без брак за да се възползваме от положението, а просто защото не изпитваме желание да подпишем. Или по-скоро за мен няма знаечение бракът, защото знам, че има доста мъже, оженили се без грам ентусиазъм- само заради желанието на жената.
Пък и за 30 лв. не искам да изпадам в неловки ситуации, все пак и баща им ги води или взима от детска.

# 92
За мен това е без значение  jumpuu

# 93
  • Мнения: 1 269
аз сьм с бащата на детето ми от 11 години-познаваме се и решихме да имаме дете без да се женим,но бракьт не е важен и за двамата Mr. Green по принцип това не е най-важното.

Общи условия

Активация на акаунт