Мога ли да безпокоя личния си лекар в събота?

  • 1 254
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 651
Имам проблем и взех да се притеснявам вече. Да питам поне да ходя ли на спешен кабинет или да чакам до понеделник. Някак ми е съвестно обаче да му звъня на човека в почивния му ден. Чувала съм, че определени спешни кабинети поемат грижата за пациентите на личния лекар в извънработното му време. Така ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 850
Не знам дали може или не може,но аз с нашата педиатърка примерно съм се разбрала,че мога да звъня по всяко време ако нещо ме притеснява.Гледам да не я безпокоя без основателна причина,но вчера и днес общо и се обаждах около 5 пъти,защото малката беше с повръщане и Т.Жената ми даваше ценни съвети по телефона,макар че е в отпуск,и ме насочи към кой неин колега да се обърна.
Та съвета ми е-обади му се,щом си притеснена.Извини се учтиво и го попитай каквото те интересува. Peace

# 2
  • Мнения: 4 651
Мерси Simple Smile обадих се, много беше любезен човека. Ама и аз съм една, ако мен трябва да ме безпокоят в почивен ден, изобщо не се замислям удобно ли ми е и гледам да помогна, а пък с други хора .... срам .. Embarassed

# 3
  • Мнения: 941
и аз съм такава,много ми е неудобно,но днес вече му се обадих,защото не мога да сваля температурата на детето,беше отзивчив,утре пак ще му звъня.Не мога да си обясня защо трябва да се притесняваме,нали става въпрос за здравето ни,за децата ни,какво като е почивен ден,няма нищо да им стане да дадат съвет по телефона

# 4
  • Мнения: 2 197
Можеш да го безпокоиш по всяко време. Друг е въпроса, че обикновено телефоните са изключени през  уикенд-а. Аз не мога да се оплача от педиатърката си - налагало се е да идва 1 или 2 пъти в събота или неделя (тогава се плаща повече) и винаги е идвала. Моя личен лекар е неоткриваем тогава. Е, аз се обаждам само в краен случай разбира се. Слава богу не ми се налага често.

Общи условия

Активация на акаунт