За приспиването с гърда

  • 2 616
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 924
Малкият заспива само на гърда.Понякога ме "вика" да му дам да посуче за 5-10 мин, за да заспи,иначе не може.Чела съм , че е нормално, а и на мен ми е доста по-удобно ,вместо да се чудя как да го приспивам Mr. Green,но все пак  се чудя докога ще е така .А и дали ,когато се отбие след време, няма да е проблем заспиването?И въобще защо на бебетата им е толкова трудно да заспят самички...

# 1
  • Мнения: 1 488
Хубав въпрос Wink И моя синковец заспива на гърдата ми и не признава биберони- залъгалки!На мама цицата е най- хубавия биберон! А докога може да се кара така? Simple Smile

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И ние сме така.От 20,30 до 22,30 всяка вечер.Останах без зърна.Но поне се успокоявам,че не сме само ние така. Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 1 924
Хехе, донякъде и затова пуснах темата-да се успокоя, че не съм само аз на тоя хал Mr. Green
Моят също не приема залъгалки, пък и аз не съм им фен, нали си имам два броя естествени Flutter

# 4
  • София
  • Мнения: 248
Като гледам са ви малки децата. Моето е на 1 година и 2 месеца и още заспива на гърда. Не се отчайвайте много по - хубаво е, ако видиш красотата на момента.

# 5
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пепи заспиваше на гърда. Когато се отказа да суче нямаше проблем със заспиването. Просто пак си лягаме заедно, но се гушкаме само. Беше на 1 годинка точно когато започна да бута, плюе и да не иска да суче. Но със заспиването грижа не сме имали.

# 6
  • Мнения: 888
И с моята Лора често се приспиваме на гърда, но има моменти, когато тя сама спира и се дърпа /явно когато има повече мляко и на нея ни и харесва да тече, когато само иска да се унесе/ и когато отново и предложа гърда започва да се дърпа; тогава прибягвам до залъгалка- не съм очарована от факта, но по- важното е тя да е доволна и спокойна  Peace 

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Докато давате, ще си вземат това, което им е сладко. Мартин е заспивал 5 пъти без гърда вечер- това са дните, в които бях в клиниката да раждам второто. В яслата също заспива сам, но там умората и груповото поведение имат решаваща роля.
Аз щом съм под ръка, не ме изпуска. Признавам си, и на мен така ми е по-лесно. Предпочитам да гушна и да сучат и да тананикам песнички, отколкото да оставям на таткото, там настава само изнервяне и дълга борба за заспиване Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 1 368
И при нас положението е същото,но честно казано на мен не ми е приятно.Като му дойде времето ще му мисля,а до тогава ще се наслаждаваме един на друг.

# 9
  • Мнения: 3 205
Аз имах същите притеснения преди. Но всъщност всичко мина много леко при отбиването - гушвах го с биберон-залъгалка след шишето с мляко (на годинка и месец) и той си заспиваше. След това почнахме да лягаме един до друг, той рита известно време и заспива, а сега вече  (на година и 4 месеца) сме на етап "голям съм за гуш" - слагам го в кошарата, аз си лягам на леглото, той се хили, върти се известно време и заспива.
Важното е да се водиш по детето, а не ти да го водиш  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 877
и ние в отбора. но ако не дам, не само че не се успива с гуш и прочие, ами напротив, разсънва се и става по - лошо. до 5 месец спеше до 5.30 сутрин и чак тогава кърмех, но почнаха зъбите и е така до момента. само в количката би заспала без да папи  Mr. Green

и трейси хог изчетох и пак работата не се променя лесно, и the no cry бaby sleep solution
изчетох  и пак не всичко позволява да се приложи на моето бебе...

предполагам, че всичко ще си отшуми с растежа, няма все така да заспива я  Crossing Arms горда съм, че кърмя, ако трябва и на заспиване ще давам докато иска.  Peace като почна работа и не я виждам по цял ден кой ще ми върне емоциите от днес? много сме уморени покрай бебешкото ежедневие и ни се иска поне при заспиван еда ни отпуснат време...сами....поне аз. Blush иначе както казва мама: ти на знаеш кога да се радваш на дете... (с мек, не укорителен тон)  Crazy Hug

# 11
  • Мнения: 106
приспиването е и нашият проблем> заспива единственно в количката или на гърда, или друскане един час.Залъгалки не искаме и незнам как ще я караме по-нататък,защото ще се наложи и баща му да го приспива.

# 12
  • Мнения: 8 242
Само така го приспивам откак се е родил. Не ми тежи. Не искам да го отучвам. Така ми е удобно и бързо. И много мило  Embarassed
Не съм се опитвала да го научавам по друг начин. Този е най-добрия  Mr. Green

# 13
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И мойто мишле заспива на гърда. В количката няма роблем, но в къщи смао на цица. Затова я взех да сп при мен, че така и нощем ми е по-лесно. А до кода? Ми докато иска. Това са най-хубавите ми моменти Grinning

# 14
  • Мнения: 535
И моята дъщеря заспива само така Confused В количката имаме и сучайни заспивания, седнала, като пиянка килната на една страна  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 2 274
Хихихи и ние заспиваме на цица  Mr. Green! Това не ме притеснява. И баткото така заспиваше в началото, а после започна да заспива сам в леглото  Peace!

# 16
  • Мнения: 373
Ние също заспиваме предимно на цица. Е случва се и да заспи на рамото ми докато я успокоявам от коликите но като я поставя в леглото веднага се ококорва. Моментите с гушкането и приспиването са наистина приятни, но ако свикне така детето след година две става досадно. Баткото не го кърмих дълго, но заспиваше много трудно - приспиването понякога отнемаше по час - час и половина , и винаги трябваше да има някой при него, като твърде често се случваше аз да заспя преди него. При което домакинската ми работа изоставаше. Да не говорим, че не оставаше време и да си обърнем внимание с таткото...А имам съседка, която беше си свикнала детето да заспива съвсем само - след като го накърми го оставя в леглото му и излиза от стаята. Дори са идвали на гости и са оставяли детето да заспива , а живеят на горния етаж. Е, аз това не мога да го направя , но бих искала да свикна малката да си заспива самичка. Може и след като сме се погушкали малко, но като я оставя да може сама да заспи.

# 17
  • Мнения: 738
И ние сме на този хал-цицито е най-доброто във всяко отношение!!!Заспива на нея,успокоява се когато нещо му е кривичко,чеше си венците,което е малко болезнено.Но от прочетеното до тук се надявам да отшуми това положение когато се отбие,но дано да не е толкова скоро,защото обожавам да кърмя малечко-палечко и може да прозвучи малко егоистично, но това си е времето само за мен и бебчето!!! breastfeeding

# 18
  • Мнения: 1 432
ООо ,рано ти е да се ''от4айва6'' .МОм4и  е ве4е над годинка и още зас пива само така ,ако съм наблизо.Явно му мири6а на мляко  Laughing. Когато ме няма в стаята заспива сам.

# 19
  • Мнения: 2 381
И при нас е така-на гърда заспива и след събуждане също търси гърдата.Това може да се случи  само между майка и кърмаче.Наслаждавам се на тези моменти сега  Heart Eyes ....Зная, че няма да са вечни и ще ми липсват.
В количката Поли заспива понякога.Баба й също успява да я приспи някак си в мое отсъствие.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък мисля, че няма нищо по-красиво от заспало бебче, сгушено до гръдта на мама. Петър е вече на 7 и половина и почти винаги заспива така. Аз се притеснявам, когато не иска да заспи на гърдата  Laughing Наслаждавай се на мига, защото няма вечно да е така. Не съм чувала да има кърмаче-първокласник.  Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 1 941
Като гледам са ви малки децата. Моето е на 1 година и 2 месеца и още заспива на гърда.
Ох, и аз щях да кажа същото, ние сме на десет месеца и висим на цицата денонощно Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 1 775
Приспивам го само на гърда и ми е много комфортно. Често ме корят, че не било правилно, но ми се струва още по- неправилно детето да се дере, а аз упорито да го нося на ръце с часове. Така е тихо и спокойно и всички сме доволни. Татко му се беше заинатил да не му се дава на детето нощем храна- ставало прекалено зависимо детето от мен  newsm78. Оставих го една вечер да се справя сам ( аз плачех тайно, като слушах как се дере детето) и накрая ми го донесе. Повече не повтори. На мен ми е много удобно така ( пък и миличко, като го гледам как се гушка Heart Eyes), заспива за минутки.

# 23
  • Мнения: 2 631
Само така го приспивам откак се е родил. Не ми тежи. Не искам да го отучвам. Така ми е удобно и бързо. И много мило  Embarassed
Не съм се опитвала да го научавам по друг начин. Този е най-добрия  Mr. Green

 Hug Peace

# 24
  • Мнения: 115
При нас проблема пък е че искаме да спим прави  Thinking и аз права и тя права.Понякога заспива на гърдата но не държи да е там.Много рядко заспива легнала само ако й се спи много.

# 25
  • Мнения: 264
И ние така и аз се чудя докога, но предполагам дотогава докато е готов да заспива сам. С кака му не си спомням да сме имали проблеми, ма то беше отдавна.  newsm78

# 26
  • Мнения: 65
Тъкмо и аз си зададох същия въпрос наскоро, но не мисля да се притеснявам, даже ми е много приятно.. 
Така си заспиваме заедно, даже от известно време спим заедно на спалнята, защото нощем много се върти и се буди като се удря в решетките на леглото си, ама пък с него да се гушкам ми е тоолкова хубаво remybussi 

# 27
  • София
  • Мнения: 1 775
При нас проблема пък е че искаме да спим прави  Thinking и аз права и тя права.Понякога заспива на гърдата но не държи да е там.Много рядко заспива легнала само ако й се спи много.
И ние минахме през този период. Сега постигнахме компромисен вариант- суче върху мен или седнал, но само след сериозна гоненица по спалнята  Flutter.

# 28
  • Мнения: 1 420
Карина също заспиваше само на гърда. Но понеже ще ми се наложи да тръгна след месец на работа и няма как да се приспива така,а ще се гледат с тати вкъщи по цял ден реших да се опитам да я науча да заспива сама. И не беше трудно, след сукане я оставям на нашата спалня. Тя се врътка насам натам и после си заспива самичка.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 183
И аз си задавам този въпрос.Малката заспива само на гърда и то в нашето легло защото се събужда докато я слагам в нейното.Затова сега лягаме двечките,тя цока и заспива а аз ставам и си върша работа.Ще следя темата.

# 30
  • Мнения: 1 924
сега лягаме двечките,тя цока и заспива а аз ставам и си върша работа.

В момента и ние сме на тоя хал Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 718
И ние сме в клуба  Mr. Green
Сега Алето е в период на 24 часов вакуум, и да спи и да не спи, цицата е здраво стисната в устата и всеки мой опит да си я взема обратно бива посрещнат с безмилостен протест. На моменти се побърквам, но бързо ми минава  Crazy
А наборите в градинката ги слагат в леглата, махат им батериите и те си заспиват безропотно. Не знам как го правят това  newsm78

# 32
  • Мнения: 183
Няколко пъти пред приятелки се изразих че майчинството е по-лесно ако кърмиш( точно във връзка с преспиването на гърда).Предполагам че на мами хранещи с АМ им е много по-трудно.Явно еволюция си казва думата тук,тя ни даде гърди и начин за успокоение на бебчетата. Доста хора ме критикуват за този навик,че детето после няма да може да заспива без цица.Има нещо вярно в това,но това е удобен за мен и приятен за бебето начин.После сигурно ще трябва да положа доста усилия да я отуча от този навик.Отбиването също може да се окаже труден процес,но това не е повод да се откажеш от кърменето.

# 33
  • Мнения: 1 947
...А наборите в градинката ги слагат в леглата, махат им батериите и те си заспиват безропотно. Не знам как го правят това  newsm78
Joy
На това му се вика "дресировка". Simple Smile Ама от първия ден. Закъснели сте.  Stuck Out Tongue
И аз на цицата приспивам, много ми е удобно, хич не се тормозя от факта. Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 1 775
Няколко пъти пред приятелки се изразих че майчинството е по-лесно ако кърмиш( точно във връзка с преспиването на гърда).Предполагам че на мами хранещи с АМ им е много по-трудно.Явно еволюция си казва думата тук,тя ни даде гърди и начин за успокоение на бебчетата.Доста хора ме критикуват за този навик,че детето после няма да може да заспива без цица.Има нещо вярно в това,но това е удобен за мен и приятен за бебето начин.После сигурно ще трябва да положа доста усилия да я отуча от този навик.Отбиването също може да се окаже труден процес,но това не е повод да се откажеш от кърменето.
Не е по- трудно или поне не зависи от начина на хранене. Важно е да знаеш какво искаш от детето и да не си противоречиш. Те бързо възприемат. И мен ме критикуват, но аз не виждам проблем в това, че нямало да заспива без гърдата. Нали съм винаги до него  newsm78?! Но ми е смешно, като видя свеки да го приспива и дундурка, а той и се смее. Държи си жената на своето и това е. Важното е, че на мен ми е по- лесно така Моя позната отби детето си на година и половина. Детето се отказа от първият път и повече не потърси. И тя беше изненадана, така, че пак си е до дете. А първият ми син едвам го отказах от биберона, така че ,пак проблем  Grinning.

# 35
  • Мнения: 961
Само така заспива малката бандитка на мама  Mr. Green , но това се отнася най-вече за нощното спане. Диването малко не спи през деня, а иска нонстоп внимание  Tired . Предремва докато е на цицата и после се ококорва (затова и иска да е постоянно на нея  hahaha ) . Много рядко й се случва да ни заспи в ръцете изпружена като котка на клон  Mr. Green  Няма лошо, приятно ми е да я кърмя и се надявам по-дълго да е така. Това докога изобщо не ме притеснява, до когато може и до когато иска  Flutter !

# 36
  • Мнения: 3 091
Много сме! Силни сме! Party
И Амалия заспива на гърда. Не се оплаквам хич. Много е удобно. За секунди е отнесла плувката и хоп- бух в креватчето.
понякога аз заспивам преди нея и така... Laughing

# 37
  • Варна
  • Мнения: 932
Много сме! Силни сме! Party
И Амалия заспива на гърда. Не се оплаквам хич. Много е удобно. За секунди е отнесла плувката и хоп- бух в креватчето.
понякога аз заспивам преди нея и така... Laughing

 hahaha  hahaha  hahaha Майтап няма , и аз си мисля , че по-скоро аз приспивам себе си , отколкото него , особено през нощта , като му тикна цицата още докато се е размрънкал , със сигурност няма да се събуди .
А и това са най-приятните моменти през деня -когато седи сгушен и е толкова сладък ! Така че защо да спирам да го приспивам така  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 11 003
Вечер Рая заспива само на гърда, най-много за 1 час отнася плувката. Peace Това си има и предимство - нощем не се буди да яде, издържа от 22 ч. до 7 ч. Sunglasses

# 39
  • Мнения: 1 924
На моя най-трудното заспиване му е вечерното.Наяжда се за пет минути и следва един час сучене,смучене, въртене..

# 40
  • Мнения: 498
От един момент нататък, вече не си спомянам кога, Лина започна след банята да заспива на гърда. Дори и да исках нямаше как да я приспивам в нейния креват, при положение, че вече спи. Отскоро обаче след "цоцане" започва трамбоване на нашата спалня, въртене насам-натам, смях и игри. Не съм и помисляла, че ще ми е трудно да я приспивам отново по друг начин, просто засега това е най-удобния способ, и за мен и за нея. Предполагам, че за седмица, би могла да и направиш друг режим и навик...важното е да приятно и за двете ви!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт