Пак за цикъла и морето...

  • 6 870
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 672
Трябва да ми дойде по план на 31.07,а заминаваме на морето на 5,08.
Но нали съм си карък,предините 2 месеца все ми избързваши и си викам- супер като ми избърза и за морето ще съм ОК.
Да ама вече сме 29,07. а още го няма.Ако не ми дойде до 1,08- ще си го нося и там.А откакто родих с тампон и без ежедневна превръзка- не става- тече си.Представете си гледката- кървав бански или в басейна Embarassed Mr. Green
Та си мисля- ако започна да пия противозачатъчни тези дни/днес или утре/ и ги пия докато съм на морето,мога ли да го отложа или е късно за тях?
Тези противозачатъчни са ми изписани от моя лекар ,за да ми регулира цикъла преди време,не съм си ги предписала сама.Но така и не ги пих- той сам си се нагоди
Та казвайте-става ли номера или не?
Чакам съвети- че няма време Mr. Green

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Не казваш по принцип колко време ти продължава цикъла - преди да започна с хапчетата моят беше по една седмица (плътно седем дни). Когато започнах с противозачатъчните се съкрати с два-три дни и сега продължава 4-5 дни. Мисълта ми е, че ако започнеш хапчетата от първия ден на цикъла (дори и това да е 01.08) има голяма вероятност да ти свърши до морето. Обаче, ако пиеш хапчета за пръв път, е добре внимателно да прочетеш листовката, за да си подготвена за евентуалните странични ефекти - при мен имаше леко кървене целия първи месец  Crazy.

# 2
  • Мнения: 6 155
Става номера  Peace

# 3
  • Мнения: 2 212
Става, да и аз съм почвала така почти в последния момент и съм го отлагала.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 672
ОК- благодаря ви.Ако не дойде до 31,07- започвам Hug

# 5
  • Мнения: 1 299
Ще си позволя да копирам един пост от една друга тема, но инфото може да ти е полезно

Цитат
Аз от години  пия примолут нор...,това ми препоръча моята лекарка. PeaceТой забавя цикъла.Пий го докато желаеш да задържиш  идването цикъла. След като го спреш след окло два дена мился ти идва цикъла. Peace

И още за лекарството:

Цитат
Аз ги почвам 3 дена преди цикъла си.И пия по едно на ден след хранене.След като ги спра след около 3до 7 дена ми идва цикъла.Различно е.Нямам странични ефекти...действа ми добре.Но все пак се консултирай с лекар.
Това е единственото лекарство което съм пила за изместване на цикъла. Доста е популярно и се ползва с успех,.Ако беше вредно мисля че би било спряно от производство.

# 6
  • Мнения: 1 207
Органометрил.Пиеш го 1-2 дни преди да ти дойде и така докато искаш да не ти идва.Като спреш да го пиеш ти идва.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 659
В една пободна тема четох, че забавящо действие има витамин Ц и пробвах стана, забави ми се 5-6 дни - най-безобиден вариант ми се струва. Сега ми тече ддоста обилно може би поради тази причина, но важното е, че морето го изкарах. Трябва да се започне да се пие 3-4 дни преди очкаваната дата на цикъла

# 8
  • Мнения: 1 299
В една пободна тема четох, че забавящо действие има витамин Ц и пробвах стана, забави ми се 5-6 дни - най-безобиден вариант ми се струва. Сега ми тече ддоста обилно може би поради тази причина, но важното е, че морето го изкарах. Трябва да се започне да се пие 3-4 дни преди очкаваната дата на цикъла

И как по-точно го пиеше? По колко таблетки или ампули и как?

# 9
  • Русе
  • Мнения: 659
Една ампула е 500 мг - по една на ден. Дано да ти подейства и на теб. Ще се опитам да потърся другата тема, аз тъкмо се бях отчаяла и се натъкнах на нея преди да тръгнем за море и веднага започнах да действам

# 10
  • Мнения: 1 299
Офф, тоя цикъл е голямо бреме  ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 207
Не разчитайте много на вит.Ц,не на всеки действа.

# 12
  • Мнения: 5 362

Та казвайте-става ли номера или не?

Да,става Peace

Не разчитайте много на вит.Ц,не на всеки действа.
Така е.При мен не действа.

# 13
  • Мнения: 4 916
Ако решиш да пиеш хапчета, имай предвид, че това все пак са хормони - гледай да не забавяш цикъла повече от 2 пъти годишно.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 381
С противозачатъчните става номера, но трябва да пиеш 2 опаковки една след друга без почивка.  Peace
Вижте тук повече информация.
http://www.teentopic.net/index.php?option=com_content&task=v … 112&Itemid=46

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 12:33 от Kia

Общи условия

Активация на акаунт