кога да го сложа да сяда?

  • 1 459
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Здравейте,майчета! синът ми е на 6 месеца. От доста време му е интересно да стои седнал и успява да се закрепи за малко,като се подпира с ръчичките на дивана между крачетата. Не съм го насилвала да го прави. Всички обаче казват,че било рано да сяда и това можело да натовари гръбначния стълб. Кога започнаха да сядат вашите деца и наистина ли мога да му навредя,при положение,че той го прави сам,без да го карам? Когато е легнал е достатъчно само леко да го дръпна за ръчичките и вече е изправен до седнало положение. Моля,отговорете ми,че се притеснявам  #Crazy

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Дъщеря ми седна сама стабилно на 7 месеца!Щом твоето бебе може само да седи не мисля,че ще му навреди -естествено няма с часове да седи Peace

# 2
  • Мнения: 2 950
Споко, вече сте на 6 месеца. Щом иска, нека си седи. Когато водихме Йоана на ортопед, той ни каза, че за момичетата е особено важно да седнат късно. Но за момченцата, когато сами поискат. Йоана се опитваше от 5 месечна възраст, но седна стабилно на 7-8 м. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 877
Въпросът е да не се насилва детето да прави нещо, за което не е готово още. Но щом твоя юнак се чувства добре, си е съвсем нормално да го държиш седнал (не по много време разбира се) щом сте направили 6 м Hug.

# 4
  • Мнения: 1 367
На мен пък ми казваха,че момченцата трябвало да сядат по-късно,но никой не ми даде логично обяснение защо. Единственият отговор,който получих,беше,че му се "набивала опашката".Е,моето дете да не е кученце или нещо такова???? newsm78

# 5
  • Мнения: 4 915
Е, гръбначният стълб завършва с опашка, нали си спомняш биологията от училище?  Wink

Няма значение дали е момченце или момиченце, добре е да се изчака 6-ти навършен месец, пък по-натам да се водим по детето.

# 6
  • Мнения: 1 367
Ами той се кефи максимално,когато е седнал,защото се сменя гледната точка. Успява да се задържи сам за секунди и се залива от смях Laughing

# 7
  • Мнения: 6 618
Въпросът е да не се насилва детето да прави нещо, за което не е готово още. Но щом твоя юнак се чувства добре, си е съвсем нормално да го държиш седнал (не по много време разбира се) щом сте направили 6 м Hug.
Peace

# 8
  • Мнения: 4 111
Нашият доктор го сложи да седне на 5 и половина месеца и каза да го учим да сяда вече. А щом детето само иска и е навършило 6 месеца, не мисля че има проблем.

# 9
  • Мнения: 1 367
И още едно уточнение. Когато е на коленете ми си стои много удобно на дупето,като го придържам леко. А във ваната стои съвсем сам. Мисля,че е готов за сядане

# 10
  • Мнения: 950
Моята дъщеря беше на почти 6 месеца, когато я сложих да седне за първи път. Беше й много забавно да ме хване за ръцете и да се набере, докато седне и тогава ставаше много доволна.

# 11
  • Мнения: 2 616
И още едно уточнение. Когато е на коленете ми си стои много удобно на дупето,като го придържам леко. А във ваната стои съвсем сам. Мисля,че е готов за сядане

Моят Мишколин е така от около месец, а я ни виж ние нямаме още 5 месеца.
Аз се водя по-скоро от детенце, ако нещо не му е натаман, то ще си каже, смее ли се и не мрънка ли-значи всичко му е наред.

# 12
  • Мнения: 2 159
аз я сложих малко след 6 месеца

# 13
  • Мнения: 4 496
Ортопеда,при когото водихме малката,каза вече да я слагаме седнала.При момчетата ми ...ами все около 6 месеца съм ги слагала.Отначало не се задържаха сами,подпирах ги с възглавници,и не съм ги държала повече от 15-тина минути.Но с времето се научиха да стоят сами.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 323
Моята шушка я оставих на самотек, към шестмесечна възраст почна да седи по-стабилно, иначе се набираше от петмесечна някъде, не я подпирах, оставях я да си тупне самичка от умора. Тя веднага пак се напъваше да става. Възглавници не търпеше, но само да се хванеше за нещо с едно пръсче й стигаше. Ортопедът каза, че като е готова, сама ще си започне да сяда, иначе опитите преди това дето ги прави, са й като гимнастика.

Общи условия

Активация на акаунт