Как да намалим броя на храненията на кърмено бебе?

  • 903
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте майчета Hug

Да ви споделя моите притеснения: бебчо скоро ще навърши 5 месеца и е изключително на кърма, но все още си похапва по 7 пъти в денонощие - той сам си иска на всеки 3 часа, само нощем пропуска едно хранене.

За тази възраст нали се препоръчва да мине на 6 храненета, а по-натам даже на 5... кажете как да му направя такъв режим newsm78

Пробвала съм се няколко пъти нощем да го успивам вместо кърмене и с вода съм пробвала ... но моя гладник надава такъв рев  #Crazy, че се чудя съседите кога ще звъннат да ме питат какво му правим на детето...  Embarassed и продължаваме да се кърмим  Outta Joint

Моля, дайте съвет   Praynig

# 1
  • Мнения: 4 915
Съветът ми е да се водиш по детето и да го кърмиш на поискване - когато и колкото поиска. Режимите остави за децата, хранени с АМ.

До годинката основната храна трябва да е мляко.

Виж тук  за кърменето "на поискване".


# 2
  • Мнения: 394
режимите са излишни, ние не сме роботи, а хора и като такива имаме различни нужди и предпочитания. децата ни също. не е лошо да се съобразяваме с тях, а не да ги вкарваме в рамки. ако много искаш да вкараш режим ще се наложиш с цената на няколко безсънни нощи, но това ми се струва излишно и дори вредно.

# 3
  • Мнения: 738
И ние бяхме на режим,но от 20 дни се храним на поискване и съжалявам че съм мъчила бебчето си с тези режими!!!Сега е много по спокоен и сит-утре ще ходим на консултация и ще видим и как е наддал!Само за съпоставка-ние се храним по 10-12 пъти на ден,взависимост от предпочитанията на малкия шеф!!! newsm32

# 4
  • Мнения: 864
Кърми си бебо когато поиска и няма да съжаляваш!

# 5
  • Мнения: 2 829
Да си призная, че аз все още хапвам по нещо на 3 часа, че и по-често, не съм минала на 3 кратно хранене. А пък под режим-съвсем не мога да се храня. Затова и на детето си не налагам режим-смятам че и то е нормално човешко същество и има право да огладнее по-рано или по-късно отколкото АЗ съм решила или пък пише в някоя си книга Simple Smile

# 6
  • Мнения: 304
Знам че е така и не му давам зор на детето, по скоро то не ми дава да му намаля храненията на 6.
Замислила съм се, че скоро ще трябва да се връщам на работа /след 2 месеца/ и ми се ще все пак някакъв режим да има... да знам, че като го накърмя сутринта в 8 после само 2 хранения ще са в мое отсъствие, да кажем дотогава обедното ще е сменено с пюре, а  това в 4ч пак ли е мляко или и то е пюре?
Ох и аз си мечтая за 4 часа, ама бебчо ако не ще и си държи на 3-те часа, ще се наложи да ме няма цели 3 хранения на ден  newsm78


yanast - то аз като се замисля май по цял ден нещо джвакам  Mr. Green обаче досега никой не зависеше от мен. А сега някак си ми е съвестно, че ще оставя бебчо. Не знам защо съм толкова сигурна, че и след 2 месеца ще имам кърма, но поне ще направя всичко възможно.

# 7
  • Мнения: 3 205
Даже и след намаляване на броя кърменета, на 11 месеца Иво се хранеше 7 пъти на денонощие - 4 кърменета, 3 хранения с твърда храна. Аз също ще те посъветвам да се водиш по детето, защото с усилване на двигателната активност - сядане, пълзене, изправяне, ходене, децата имат нужда от повече енергия. Затова не е добра идея да ограничаваш детето откъм храна. Не му мисли на режима, в един момент сам ще си дойде на мястото.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз също ще повторя всички постове досега и ще кажа, че най-добре е детето само да диктува режима (7 хранения не са никак много за тази възраст - дъщеря ми ядеше само толкова пъти през нощта Mr. Green).

Но пък от друга страна напълно разбирам притеснението ти от това, че скоро ще се връщаш на работа и е хубаво детето да се подготви постепенно, защото иначе ще е шок за него...

Каквото и да решиш УСПЕХ  bouquet!

# 9
  • Мнения: 2 829
Недей от сега да се тревожиш за храненето на бебето след 2 месеца!!!
Пиша ти, защото и аз вече ходя на работа и също се тревожех предварително.
На 7 месеца бебето вече ще е съвсем различно. Стават много по-търпеливи и могат да изчакат дори час-два за яденето си без да плачат или мрънкат.
Мисля, че няма да имаш проблем само 2 пъти да яде бебето докато те няма. Ако имаш възможност да се връщаш на обяд или да ти докарват бебето може дори да ннямате заместено кърмене. Повечето бебоци могат да изкарат деня с малко сукане и да си компенсират с по-често сукане нощем.
Моят съвет е-изживей си тези 2 месеца все едно няма да се връщаш на работа никога Grinning-не се тревожи и не го мисли толкова. По-скоро можеш да опиташ да излизаш за 2-3-4 часа на ден (примерно 2 седмици преди да почнеш работа) за да свикне детенцето по-леко с промяната Simple Smile
Нещата ще се наредят много по-лесно отколкото си мислиш! Hug

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И аз бих повторила поста на yanast. Кърми сега, когато имаш възможност, според бебчето....После, можеш да се изцеждаш и да оставяш кърма на бебето за през деня. Ако на работа имаш възможност също можеш да цедиш поне по веднъж. Не се тревожи, нещата ще се наредят.
Ето и една много полезна статия за времето, когато ще трябва да се върнеш на  работа: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2915
 Hug

# 11
  • Мнения: 3 760
Това за 6 кратните, преминаващи в петкратни и т.н. хранения важи само за децата хранени с адаптирани млека! Даже и при тях се допускат отклонения...
При кърмените бебета всякакво гледане на часовника е неправилно. Кърменото бебе суче  когато има нужда от това.
Разбира си ти можеш по своя преценка да намалиш честотата на суканията, стига бебето да е достатъчно голямо и да го понася.
Твоето бебче е още мъничко, така че по-добре не бързай да го ограничаваш  Heart Eyes Ако (доколкото разбирам) те притеснява фактът, че в някои книжки пише: "на еди-колко-си месеца бебето трябва да има еди-колко-си хранения", а също и, че някои педиатри дават съвети съобразени с такива книжки...споко! Световният опит, както и личният такъв (на голяма част от мамите във форума); както и елементарната логика и поназнайване на биологията показват, че кърменето "на поискване" е най-добро за бебето.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт