Ужасни болки

  • 522
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Моля ви помагайте,от сутринта съм с ужасни болки на едната гърда,просто няма пипане.Даже и като ходя ме боли.Опитвам се да цедя,но почти нищо не излиза.
Кажете какво да правя ще откача от болка.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първо - можеш да вземеш някакво болкоуспокояващо (парацетамол и нурофен са одобрени за използване при кърмачки, като за предпочитане е нурофена, тъй като за разлика от парацетамола има изразен противовъзпалителен ефект).
Другите мерки са - много често кърмене, като винаги започваш от засегнатата гърда и масажираш гърдата от малко над мястото на запушването надолу към зърното (все пак не натискай, да не остават червени петна по гърдата от пръсти).
Компресите от зелеви листа са доказано средство с много бързо действие - взимаш лист от прясно зеле, измиваш, намачкваш или нацепваш леко с нож и увиваш гърдата, като сменяш в момента, в който увехне (в началото може да е на 15-тина минути, ако гърдата е много гореща). Важно е да продължиш с компресите 24ч, освен ако бучката се разкара напълно за това време.
Пий достатъчно течности и почивай - най-добре в леглото с бебето Grinning

# 2
  • Мнения: 4 300
Да се включа в чуждата тема с един въпрос - когато има и температура до кога може да се кърми? Чувала съм че над 38.5 не е добре да се кърми, но дали е вярно?
Вчера имах подобни проблеми, стигнах до 38 градуса, но мисля че овалдях положението. Все пак ми е интересно, дано да не ми се случва пак де ooooh!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Проблем е температура, при която майката не се чувства в състояние да кърми Wink
Самата температура е кофти за майката, но не се отразява на свойствата на кърмата или на бебето.

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
На мен най-много ми помогна масаж под горещ душ преди кърменe, а също и горещи компреси по време на кърмене.

Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 21:08 от TarikMom

# 5
  • Мнения: 875
на мен ми помага единствено честото сучене от малкия. преди една седмица бях с ужасни болки в едната гърда, след като два дена предлагах повече другата (и аз не знам защо; така се получи). болеше ме много, не можех да я докосна. вечерта и през нощта му предлагах предимно нея и на другия ден всичко беше наред.

# 6
  • Мнения: 505
berni    само да добавя - горещ компрес преди кърмене или цедене, за да се отворят каналите. За горещ душ в тази жега не смея да е посъветвам. Слагай горещо преди цедене(кърмене) и студено или зелеви листа след това. Също така - почивка. Дано ти мине бързо.  Hug

# 7
И аз имах много силни болки в началото. Още в болницата ми казаха да се мажа с Гармастан или Дефламол, а също така и да си слагам по 2 капки окситоцин под езика. Окситоцина действа стимулиращо, на мен ми бяха сложили система окситоцин за да ми помогнат при раждането. Незнам дали от това или от времето, но болката минава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт